Skocz do zawartości

obrotomierz w 2,4 td

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

 

temat jest tu powielany,ale ja jakoś robiąc wszystko według wskazówek jestem dalej bezsilny. problem jest tego typu ,że nie działa mi obrotomierz. wymieniłem alternator, bo nie miał stary ładowania potem baterie w liczniku poprawiłem zimne luty i dalej jestem bezradny :mad2:

 

pozdrawiam

Opublikowano
witam,

 

temat jest tu powielany,ale ja jakoś robiąc wszystko według wskazówek jestem dalej bezsilny. problem jest tego typu ,że nie działa mi obrotomierz. wymieniłem alternator, bo nie miał stary ładowania potem baterie w liczniku poprawiłem zimne luty i dalej jestem bezradny :mad2:

 

pozdrawiam

kolego ja gdzies czytalem ze to przez komputer ktory steruje (ekonomizer,obrotomierzem i czym jeszcze ) ten komp jest wadliwy w 2.4 td moze zacznij od tego.

Opublikowano
Dokładnie, uszkodzony komputer silnika. Miałem to samo tylko jeszcze na dodatek auto chodziło jak stara PIPIPI - włączył się tryb awaryjny silnika.
Opublikowano
Jak miałem 324td to nie działał mi obrotomierz i ekonomizer. Okazało się, że uszkodzony był czujnik znajdujący się w okolicach rozrusznika, który mierzył obroty koła zamachowego.
Opublikowano
Nie porównuj 324 do 524. W wyższym modelu elektronika w tym roku była rozwinięta trochę wyżej w 5 niż w 3...
Opublikowano

wybacz kolego

 

m21 było w 5er jak i 3er takie samo, różnica miedzy starym silnikiem na nowym polegała na pompie ze sterowaniem elektrycznym oraz komputerem który sterował dawka paliwa i potencjometrem zamiast linki w pedale gazu, jeśli chodzi o czujniki na wale to jest to samo nie zależnie od modelu i rocznika.

Opublikowano
wybacz kolego

 

m21 było w 5er jak i 3er takie samo, różnica miedzy starym silnikiem na nowym polegała na pompie ze sterowaniem elektrycznym oraz komputerem który sterował dawka paliwa i potencjometrem zamiast linki w pedale gazu, jeśli chodzi o czujniki na wale to jest to samo nie zależnie od modelu i rocznika.

 

w ostatnich e30 również była elektroniczna już pompa i potencjometr w gwoli ścisłości :)

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.