Skocz do zawartości

przyciemnianie szyb doradzacie czy odzradzacie???


matty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ja mialem wszystkie przyciemnione szyby ! ładnie było :) ale w slowacji zlapala policja musialem przy nich z przednich szyb wypieprzać folie :mad2: tył został......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumik a gdzie ty przyciemniales szyby??? w przemyslu???

lukasz czy on wyjmuje szyby ten gosc w sandomierzu jaki koszt wszystkich oprucz przednich (touring)???

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że przyciemnienie szyb z przodu ma wiele wad:

 

1. Ciemne szyby pachną wiejską gangsterką, a w Bawarkach wobec stereotyou BMW masz zapewnione, że wszyscy będą Cię mieć za półgłówka i bandytę. Wiadomo można mieć wszystkich głęboko, ale mając jeszcze przyciemnione wszystkie szyby zaraz po zakupie auta, kiedy wychodziłem z niego zawsze wielu ludzi w okół się patrzyło na mnie jakby Małysz przyjechał to było trochę dziwne uczucie i męczące.

2. Możliwe problemy z policją, zabranie dowodu, tłumaczenie się.

3. W nocy i deszczu nic nie widać.

4. W razie wypadku nie z naszej winy sprawca może wykorzystać fakt, że mamy pojazd, który nie powinien być dopuszczony do ruchu.

 

Głupoty piszesz. Napisze ci zalety przy ciemnych szybach

 

przy 35-40% przyciemnieniu wnętrze nagrzewa się 10 st mniej latem co za tym idzie klimatronik ma mniej roboty i efekt uzyskasz szybciej

jest złudzenie ze szyby są czystsze, białe wyschnięte kropelki zaczynaja być niewidoczne

sfera intymności (bardzo ważne) wielu lampi się do środka auta na światłach a w erze mody na SUVy w zwykłej osobówce "obcina" cię co trzecia osoba na światłach;)

 

Jeździłem tyle lat na różnych foliach i deszcz mi nie przeszkadzał

 

I pod względem stylingu auta z przyciemnionymi szybami staje sie bardziej zwarte.

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że przyciemnienie szyb z przodu ma wiele wad:

 

1. Ciemne szyby pachną wiejską gangsterką, a w Bawarkach wobec stereotyou BMW masz zapewnione, że wszyscy będą Cię mieć za półgłówka i bandytę. Wiadomo można mieć wszystkich głęboko, ale mając jeszcze przyciemnione wszystkie szyby zaraz po zakupie auta, kiedy wychodziłem z niego zawsze wielu ludzi w okół się patrzyło na mnie jakby Małysz przyjechał to było trochę dziwne uczucie i męczące.

2. Możliwe problemy z policją, zabranie dowodu, tłumaczenie się.

3. W nocy i deszczu nic nie widać.

4. W razie wypadku nie z naszej winy sprawca może wykorzystać fakt, że mamy pojazd, który nie powinien być dopuszczony do ruchu.

 

Głupoty piszesz. Napisze ci zalety przy ciemnych szybach

 

przy 35-40% przyciemnieniu wnętrze nagrzewa się 10 st mniej latem co za tym idzie klimatronik ma mniej roboty i efekt uzyskasz szybciej

jest złudzenie ze szyby są czystsze, białe wyschnięte kropelki zaczynaja być niewidoczne

sfera intymności (bardzo ważne) wielu lampi się do środka auta na światłach a w erze mody na SUVy w zwykłej osobówce "obcina" cię co trzecia osoba na światłach;)

 

Jeździłem tyle lat na różnych foliach i deszcz mi nie przeszkadzał

 

I pod względem stylingu auta z przyciemnionymi szybami staje sie bardziej zwarte.

 

Kolejny raz pokazujesz jak wiele brakuje ci obiektywizmu w wypowiedziach. :) Napisałeś o zaletach przyciemniania szyb, a ja nigdzie nie twierdzę, że przyciemnienie szyb niesie za sobą same wady, więc przeczytaj dokładnie o czym pisałem, a później zabieraj się do komentowania moich postów. :cool2: Poza tym jeśli twierdzisz, że "piszę głupoty" przytaczjąc fakty, iż przyciemnianie szyb folią z przodu jest nielegalne i niesie za sobą możliwosć wielu konsekwencji ze strony prawnej, jazda w nocy i deszczu ogranicza widoczność z wewnątrz auta to się kompromitujesz. :)

 

Tak już reasumując, sam bardzo chętnie przyciemniłbym wszystkie szyby w swoim aucie, może niekoniecznie folią, lecz piecowo z wielu powodów, ba, w ogóle nie zrywałbym folii założonej przez poprzedniego właściciela.

Sęk jednak w tym, że u mnie waga wad przeważyła nad zaletami i dlatego takie rozwiazanie u mnie w aucie jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumik a gdzie ty przyciemniales szyby??? w przemyslu???

lukasz czy on wyjmuje szyby ten gosc w sandomierzu jaki koszt wszystkich oprucz przednich (touring)???

Witam! ja przyciemniłem szyby na Ukraine! tanio (90dolarow) za całe auto i bardzo dobrze robią ! w Przemyślu nie umieją robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumik a gdzie ty przyciemniales szyby??? w przemyslu???

lukasz czy on wyjmuje szyby ten gosc w sandomierzu jaki koszt wszystkich oprucz przednich (touring)???

Witam! ja przyciemniłem szyby na Ukraine! tanio (90dolarow) za całe auto i bardzo dobrze robią ! w Przemyślu nie umieją robić!

chcialem dodac !!! szukaj kto ma folie tak zwana amerykanka a nie chińskie g....... jest duza roznica , ja mam amerykanke i ze środka wszystko bardzo dobrze widacz, ludzie narzekają bo mają chińskie g ......

i w nocy nic nie widać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolejny raz pokazujesz jak wiele brakuje ci obiektywizmu w wypowiedziach. :)

 

No pisanie Ciemne szyby pachną wiejską gangsterką to nie głupota :duh:

 

A jak ci deszcz przeszkadza to czas iść na badania wzroku

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolejny raz pokazujesz jak wiele brakuje ci obiektywizmu w wypowiedziach. :)

 

No pisanie Ciemne szyby pachną wiejską gangsterką to nie głupota :duh:

 

A jak ci deszcz przeszkadza to czas iść na badania wzroku

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo..przepychanka :D

Ja mam przycienione szyby oryginalnie z pakietu M. Potwierdzam to co pisał kolega skidmarks o mniejszym nagrzewaniu się kabiny. Co do intymności to w tyle mam czy się ktoś gapi czy nie, zwykle jeżdżę ubrany :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też chętnie zabiorę głos w tej sprawie. Jeżeli chcemy przyciemniać szyby to moim zdaniem albo Folia tec albo piecowo.

Piecowo dożo drożej i certyfikat nadaje jedna lub dwie firmy w Polsce, no i czas, to trwa blisko 8 godzin i wszystkie szyby muszą być zdemontowane.

Ja po blisko miesiącu rozważań zdecydowałem się na folia tec, cały touring bez szyby czołowej kosztował mnie 1100zł, folia nazywa się midnight i z tego co pamiętam są 3 stopnie "ciemności" tej folii, ja mam tą najjaśniejszą i jest super efekt, na dodatek mam jasne wnętrze więc to dodatkowo rozjaśnia efekt. Jeżeli ktoś z Krakowa będzie chciał namiar na firmę która to montowała lub chciałby zobaczyć efekt to PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z przednimi szybami? Słyszałem że one już fabrycznie są na tyle ciemne że nie można ich przyciemniać?

 

Tak to prawda. Przepisowo nie można już ich bardziej przyciemnić, jakkolwiek.

 

 

Kolejny raz pokazujesz jak wiele brakuje ci obiektywizmu w wypowiedziach. :)

 

No pisanie Ciemne szyby pachną wiejską gangsterką to nie głupota :duh:

 

A jak ci deszcz przeszkadza to czas iść na badania wzroku

 

Mało wiesz o życiu. W Polsce kierowcy BMW traktowani są z góry jako kretyni i pseudogangsterzy, a jak stara Beemka (niekoniecznie E34 czy E30, ale nawet E39) ma przyciemnione szybki to wygląda to komicznie i wiejsko. To jest nieistotne co ty o tym myślisz i gdzie to masz, to są fakty i warto przytoczyć je, bo nie wszyscy mogą sobie pozwolić na kiepską opinię i mienie wszystkich w du... (praca, znajomi itd.).

 

Co do deszczu to powinieneś wrócić do szkoły podstawowej na czytanie ze zrozumieniem, bo ja nie pisałem o samym deszczu tylko o nocy, która ogranicza widoczność sama w sobie + przyciemnone szyby (folią, bo piecowo nie ma różnicy od wewnątrz) + jeszcze deszcz. Jeśli twierdzisz, że bardzo słaba widocznosć w tkaich warunkach jest spowodowana kiepskim wzrokiem to biadolisz bez sensu i się kompromitujesz.

 

Kolego nie ma co walczyć w faktami, zawsze są jakieś wady i zalety pewnych działań, nawet wygrania w totka 0,5 mln zł. :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, ponieważ policja i stacje diagnostyczne badają przepuszczalność światła z zewnątrz do wewnątrz, a nie odwrotnie. O ile piecowe przyciemnianie zapewnia bdb widoczność z wnętrza pojazdu to pozostaje nielegalne. Dla mnie to bez sensu, sprawa nie jest jakoś specjalnie poruszana, gdyż jest to jeszcze mało rozpowszechnione, poza tym mało osób kóre decydują się na przyciemnienie szyb stać na zrobienie tego metodą piecową (lub nie chcą wydawać tyle gotówki), a policja tłumaczy zakaz większym zagrożeniem dla samych funkcjonariuszy podczas kontroli przy przyciemnionych szybach z przodu, więc sprawa nie jest poruszana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przyciemnione w swoim touringu wszystki, tzn. przód i tył. Są faktycznie anteny w tylnych szybach, ale jak robią to fachowcy, to nic nie uszkodzą. Na policję mam swoją metodę : jeśli widzę, że mnie zatrzymują, to opuszczam swoją szybę. I wierzcie mi, że od 5 lat (w poprzedniej także miałam ciemne szyby), żaden policjant się nie kapnął :dance: :lol: , że szyby są przyciemnione. Zalety : auto się tak nie nagrzewa w lecie, nikt Ci nie zagląda i tak do końca nie wiadomo, kto jedzie :twisted2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o przypadku gościa, który regularnie podbierał gotówkę z kasy pracując na stacji benzynowej i wszyscy się dziwili dlaczego bronił się rękoma i nogami przed odejsciem z kasy, skąd wszyscy uciekali. :)

 

Nikt się nie skapnął, bo robił to w ten sposób, że jak ktoś kupował jakiś produkt na sklepie to brał kod kreskowy pod czytnik, mówił cenę, brał gotówkę i po odejściu klienta anulował tranzakcję przed wydrukowaniem paragonu, a produkt przy późniejszej inwentaryzacji traktowany był jako skradziony.

 

Pracował jakiś czas i również nikt się nie skapnął, dopiero później z kamer zauważyłto właściciel, ale olał sprawę bo i tak koszta kradziezy pokrywali jego pracownicy po równo. Delikwent miał z tego co mi wiadomo około 300 zł więcej "pensji", a przy podstawie 1000 zł to sporo. :0 Ale to podobnie jak z szybami, chyba nie o to w tym wszystkim chodzi, żeby liczyć, że ktoś nie zauważy, odpuści nam, że wykiwamy kogoś itd. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, debata się rozwija więc i ja dorzucę swoje pięć groszy.

Co niektórzy strasznie krytykują przyciemnienie przednich szyb ze względu na bezpieczeństwo a ja uważam że dużo większym zagrożeniem są te pseudo ksenony z chin. Ja rozumiem że przed samochodem jaśniej ale nikt się nie martwi że bez poziomowania i systemu czyszczenia reflektorów oślepia wszystkich z naprzeciwka! Wszystkie te HIDy to jak dla mnie znacznie większe zło niż lekko przyciemnione szyby.

Jeśli zaś mamy się trzymać przepisów to i przyciemnianie i ksenony bez poziomowania i systemu czyszczenia są nielegalne i tu się zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, ponieważ policja i stacje diagnostyczne badają przepuszczalność światła z zewnątrz do wewnątrz, a nie odwrotnie. O ile piecowe przyciemnianie zapewnia bdb widoczność z wnętrza pojazdu to pozostaje nielegalne. Dla mnie to bez sensu, sprawa nie jest jakoś specjalnie poruszana, gdyż jest to jeszcze mało rozpowszechnione, poza tym mało osób kóre decydują się na przyciemnienie szyb stać na zrobienie tego metodą piecową (lub nie chcą wydawać tyle gotówki), a policja tłumaczy zakaz większym zagrożeniem dla samych funkcjonariuszy podczas kontroli przy przyciemnionych szybach z przodu, więc sprawa nie jest poruszana.

Święte słowa -- szkoda że Kris jeszcze nie dodał że folię można wymienić a z piecowym to już nie taka prosta sprawa a wystarczy ziarnko piasku w uszczelce i "po ptokach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piecowo można przycienić szyby boczne z przodu? Jak wygląda samochód z tak przyciemnionymi szybami?

 

M-pakiet ma lekko przycienione szyby z przodu, wygląda jak wygląda.. różnica między tyłem a przodem jest znaczna.

Powiem tylko że nie chciał bym mieć z przodu tak ciemnych szyb jak z tyłu ( a wcale nie są zrobione na smołę ), ja tam wolę widzieć gdzie jadę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.