Skocz do zawartości

Przedni zderzak M3 - kupić oryginał czy zamiennik?


manieksw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zastanawialem sie nad kupnem zderzaka M3 i w zwiazku z tym mam 3 pytania:

1- czy lepiej kupic caly, taki ? http://moto.allegro.pl/item600309137_zderzak_przedni_m_pakiet_m3_bmw_e36_z_laminatu.html

czy moze wystarczy kupic ta czesc od listwy w dol http://moto.allegro.pl/item597468784_listwa_przedniego_zderzaka_m_pakiet_m3_bmw_e36_lam.html

i czy latwo sie odziela te czesci jesli chcial bym kupic ta dokladke bo nawet nir wiedzialem ze jest taka mozliwosc bo jesli latwo to zrobic to moze lepiej pozostawic ten 1 kawalek bo laminatowy molglby tak dobrze nie przylegac do reszty.

2- jesli juz zdecydowal bym sie kupowac caly to czy lepiej ten laminatowy co dalem wyzej link czy moze troche drozszy http://moto.allegro.pl/item592639120_nowy_zderzak_przedni_m3_e36_do_bmw_e36_wyprzedaz.html

niby pisze ze wykonany jest z "...wytrzymałych i elastycznych materiałów. ( Włókno szklane wzmacniane plastikiem.)" bo niektorzy nazekaja na wlasciwosci laminatu, ze latwo go rozwalic itd... czy to bedzie lepsze ?

3- a moze olac wyzej wymienione problemy i kupic 2x drozszy oryginal http://moto.allegro.pl/item593313036_zderzak_przedni_bmw_e36_m3_look_wszystkie_modele.html

Edytowane przez manieksw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminat sobie odpuść. Pękają, są brzydkie i ciężko je spasować. Zderzak z ostatniego linku nie jest oryginalny. Jest to kopia wykonana z ABS'u, przez co jest zdecydowanie wytrzymalsza od laminatu, ale nadal pozostaje problem spasowania - nie zawsze pasują tak, jak należy i pozostają brzydkie szpary.

Z dwojga złego wybrałbym ABS, ale mimo wszystko wolę oryginalne zderzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuśc pierwsze propozycje bo nie będziesz zadowolony efektem, chyba że lubisz wieśtuning. Propozycja z ostatniego linku jest bardzo dobra. Fakt ze to nie oryginał,ale nie powinno być problemów z pasowaniem, poza tym w komplecie są wszystki elementy zderzaka. Będziesz musiał wymienić jeszcze tunele do chłodzenia tarcz hamulcowych. Można też poszukać używanego zderzaka od M3. Koszt powinien być podobny, ale łatwo się nadziać na naprawiany zderzak. Jezeli cena Cię nie odstrasza to bierz zderzak z ostatniego linku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można też poszukać używanego zderzaka od M3. Koszt powinien być podobny, ale łatwo się nadziać na naprawiany zderzak. Jezeli cena Cię nie odstrasza to bierz zderzak z ostatniego linku.

 

Lepszy poklejony oryginał niż nówka z byle-czego. Klejenie oryginalnych zderzaków w żaden sposób nie wpływa na ich trwałość. Oczywiście najlepiej nieklejony ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już nie jeden klejony zderzak i mogę śmiało stwierdzić że może 10% z tego była fachowo naprawiona. Więc nieraz lepiej kupić dobrej jakości zamiennik, niz polepieńca składanego z dwuch połówek. Zamienniki są róznej jakości, niektórzy producenci nie odbiegają jakością od oryginałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wątpienia oryginał

ale tez nie mozna kupowac czegos czego cena jest duzo nizsza niz powinna, bo moze w trakcie wyjsc ze juz cos kiedys bylo robione.

ja tak z jednym sie nacialem, tylko akurat mialem mozliwosc pozniej wymiany na inny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widziałem już nie jeden klejony zderzak i mogę śmiało stwierdzić że może 10% z tego była fachowo naprawiona.

 

Zderzaki się "spawa" takim samym materiałem z jakiego są wykonane, różnicy nie ma żadnej w wytrzymałości. Oczywiście jak ktoś tego nie spasuje przed to nie ma co oczekiwać dobrego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm podejzewam ze z oryginalem bedzie problem a jak znajde to pewnie cena bedzie spora, no nic albo pozostane przy oryginalnym tym co mam albo pomysle nad tym z ABS-U bo jesli chodzi o niego to wydje mi sie ze powinien dobrze pasowac za taka cene to raczej nie jakis bubel a poprostu dobry zamienik widac po nim zreszta z ze nie wyglada na odlew robiony w szopie...no chyba ze trafi sie jakas okazja kupienia oryginalu, pozatym faktycznie dochodzi jescze koszt tuneli chlodzacych tarcze :/ szkoda ze tego nie daja w zestawach ze zderzakami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przerabiałem temat zderzaka m-pakiet miesiąc temu bo kupiłem auto uszkodzone prawym przodem i powiem że maiałem do wyboru laminat albo uzywke oryginał i w gre wchodzi tylko oryginał bo laminat to strata pieniędzy.Używany kupiłem za 600zł tylko trza było go prysnąć pod kolor :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.