Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając swoją 318 M40 z Hannoveru przy prędkościach podobnych jak u yeahman na odcinku 800km wyszło mi spalanie średnie 6,4l/100km. Jechaliśmy we 3 samochody pierwsza laweta z dwoma autkami na pokładzie, stary ford fiesta a ja na końcu jako ze drogę nie bardzo znałem :roll: Jako ze się nudziłem jadąc za nimi to aby urozmaicić jazdę zwalniałem trochę redukcja i gaz, takie coś było na odcinku około 200km może ze 20 razy może ciut więcej. Na tym odcinku jak policzyłem średnio spalił mi coś powyżej 8l/100km.

 

Ogólnie byłem zaskoczony spalaniem (wcześniej tyle palił polonez 1.5, za kółkiem tata i bardzo oszczędna jazda na trasie) :dance:

 

Pozdrav.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Moja bawareczka w mieście pali 12-15l,a w trasie 8-10l no i jeszcze zależnie od sposobu jazdy chociaż generalnie nie jestem zwolennikiem szybkiej jazdy.Nie wiem jak w lato będzie mi paliła ponieważ 1,5miesiąca temu kupiłem auto,no ale zobaczymy.Oczywiście mam gaz sekwencyjny więc mam troszke lżej.Za 50zł robię 200-230km na gazie.Pozdrawiam Wszystkich :) Edytowane przez karol2522
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście pali 12-15l,a w trasie 8-10l... ...Za 50zł robię 230km na gazie

ciekawe z jakich to wyliczen wynika skoro pali ci 12-15 benzyny :duh:

Hehe no widze że zdolny matematyk z Ciebie :mrgreen: :mrgreen: przelicz sobie ile kosztuje litr gazu i ile bedzie litrów za 50zł i nie pisz tak osmieszajacych siebie i żenujących postów :mrgreen: :mrgreen:(12-15l beznzyny to mi pali po miescie a w trasie 8l-czytaj uwaznie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zl bedzie 22l przy cenie 2.2zl/l

Czyli na 22l gazu robisz 230 km ?

To jest 9l gazu na 100 km :duh: :duh: :duh:

A benzyny ponoc 15 ci pali.. :duh: :duh: :duh:

To ty raczej robisz z siebie debila moj slodziutki :duh: :duh: :duh:

 

:mad2:

Eh szkoda słów

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zl bedzie 22l przy cenie 2.2zl/l

Czyli na 22l gazu robisz 230 km ?

To jest 9l gazu na 100 km :duh: :duh: :duh:

A benzyny ponoc 15 ci pali.. :duh: :duh: :duh:

To ty raczej robisz z siebie debila moj slodziutki :duh: :duh: :duh:

 

:mad2:

Eh szkoda słów

Bierzesz pod uwage najwyzsze spalanie w moim aucie.A teraz żegnam :cool2: wszystko zalezy od sposobu jazdy :mrgreen: panie matematyk :mrgreen: A Twoje Bmw to napewno ze 3litry pali na 100km :mrgreen: :mrgreen: a nie 6l Mój fordzik o pojemności 1300cm palił 6l więc nie rób kolejny raz z siebie...... :mrgreen: Dobranoc :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę karol2522, że masz skłonności do częstego zmieniania postów... Tutaj yeahman ma rację, sam wcześniej widziałem jak napisałeś, że za 50 zł na gazie robisz 230km, a za taką samą kwotę na benzynie robisz już tylko 80km. Jakim cudem spala Ci mniej na gazie ? Jak łatwo wyliczyć za 50zł kupisz ~23litry gazu, a benzyny ~13,5 litrów.

Korzystając z wzoru:

x

--- = z * 100 = spalanie na 100 kilometrów

y

 

x - ilość litrów, które weszły do baku

y - ilość kilometrów na liczniku od ostatniego tankowania

z - spalanie na kilometr

 

Wynika, że gazu spala Ci 10 litrów, a benzyny 16,85 litrów. Albo masz bujną fantazję albo jesteś genialnym matematykiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że nie ma o co sie sprzeczac.Może nie do końca napisałęm dokładnie.Te 230km które robie na gazie za 50zł tyczy się trasy przy jeżdzie ok 90-100km/h i to jest max który zrobiłem.To normalne że po mieście za te same 50zł zrobie o wiele mniej kilometrów i dobrze o tym Wiecie i to ze tego nie napisałem w poprzednim poście nie znaczy ze tak nie jest.Za 50zł jadąc po miescie robie ok 130-150km z czego wynika że pali ok 16l-17l.Wzieliście pod uwagę max. przejechanie 230km i najwieksze spalanie 15l.Napisałem wyraznie że w trasie pali 8-10l/100km na benzynie(8l przy jeżdzie 100km/h, 10l przy jezdzie 120km) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeahman, musisz chyba cos wyregulowac. 7,5 l w cyklu mieszanym to stanowczo za duzo, co innego 5 l. :mad2:

Hehe jak nie wierzysz to zapraszam na przejazdzke :8)

Mowie tutaj o spokojnej jezdzie. Jak wcisne to sadze że w granicach 10-12l/100km

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie mi wierzyć, albo nie...

Wczoraj zrobiłem małą trasę (ok 100 km). Pierwsze 50 km (w jedną stronę) jechałem prawie przepisowo (prawie, bo w zabudowanym jechałem ok 60 km/h), praktycznie zero hamowania. Średnie spalanie to .... 6,4 l/100km!!! Wracałem sporo szybciej i trochę wyprzedzałem, ale i tak średnia z całej trasy wyniosła ok. 7,5.

Dane z kompa, ale sprawdzone (przy tej cenie benzyny można śmiało tankować pod korek :) )

Pozdrawiam niedowiarków!!!

 

P.S. Jak ktoś nie wierzy, możemy się przejechać....

nie ma starych BMW, są tylko zaniedbane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości: średnie spalanie z 6000 km (tyle zrobiłem od czasu zakupu) wynosi równe 10.2 L/100km. Średnio trasy robiłem w granicach 8-9 l, ale na letnich oponach 235/40/17 i 255/35/17, teraz jeżdzę na zimówkach 195/65/15 i ruszyłem w tę trasę z nastawieniem na najniższe spalanie przy zachowaniu przyzwoitej prędkości (trochę ponad dopuszczalną w zabudowanym).
nie ma starych BMW, są tylko zaniedbane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyskoczyłem na A4 Katowice - Kraków prędkość praktycznie nie schodziła poniżej 180 km , jednie na odcinakach gdzie były prowadzone roboty drogowe . Po powrocie zatankowałem znów pod korek i wyszło ze spalanie na 100 km wyniosło 12 L gazu . Jak oceniacie ten wynik ( za dużo , za młao , w normie ) ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyskoczyłem na A4 Katowice - Kraków prędkość praktycznie nie schodziła poniżej 180 km , jednie na odcinakach gdzie były prowadzone roboty drogowe . Po powrocie zatankowałem znów pod korek i wyszło ze spalanie na 100 km wyniosło 12 L gazu . Jak oceniacie ten wynik ( za dużo , za młao , w normie ) ??

 

Wydaje mi sie bardzo malo :) Masz sekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Pavlik:

ILe Ci pali po miescie?

To już zależy od warunków na drodze. Poniżej 10 ciężko zejść, przeważnie ok. 12-12,5 (w moim mieście są same praktycznie ronda, więc to też pomaga). Rekord to 10,5, a "antyrekord" to 16 :)

Jazda tylko na benzynie (95, bo 98 nic nie zmienia).

Pozdrawiam!

Edytowane przez Pavlik
nie ma starych BMW, są tylko zaniedbane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.