Skocz do zawartości

Jaka jest zasada działania EGR?


adam325tds

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej zassadzie działa EGR??Kiedy sie otwiera i kiedy sie zamyka? Po zdjęciu niebiesko-czarnego przewodu nie zasysa ani na wolnych obrotach, ani po dodaniu gazu. Przy podpięciu pod kompa pokazało błąd EGRu więc go wyczyściłem na błysk, miał ok 3mm sadzy, nagaru. Przy następnej wizycie pokazało ten sam błąd, po wykasowaniu zaraz sie pojawia.Z góry dzięki za odpowiedzi.chodzi o 2.0D 2001 rok przed liftem
.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamieniłem elektrozaworki miejscami, ten który steruje turbiną dałem na miejsce tego który steruje EGRem a ten od EGR na miejsce tego który steruje turbiną. Turbina przestała działać i EGR nie działał dalej,zdjełem przewodzik podciśnienia który wchodzi do elektrozaworka który steruje turbem i podpiołem bezpośrednio do turbiny, EGR działa a turbina jest chyba cały czas otwarta, po odpięciu od kostki elektrozawora który dałem na turbo przestaje działać EGR.Czy walnięty jest elektrozawur który podłączyłem pod turbo czy może być inna przyczyna??Nastepnie odmieniłem miejscami turbina działa a EGR nie, Na dwuch kostkach jest takie same napięcie wszystkie przewody szczelne.
.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis´ zamieni?em elektrozaworki miejscami, ten który steruje turbina˛ da?em na miejsce tego który steruje EGRem a ten od EGR na miejsce tego który steruje turbina˛. Turbina przesta?a dzia?ac´ i EGR nie dzia?a? dalej,zdje?em przewodzik podcis´nienia który wchodzi do elektrozaworka który steruje turbem i podpio?em bezpos´rednio do turbiny, EGR dzia?a a turbina jest chyba ca?y czas otwarta, po odpie˛ciu od kostki elektrozawora który da?em na turbo przestaje dzia?ac´ EGR.Czy walnie˛ty jest elektrozawur który pod?a˛czy?em pod turbo czy moz˙e byc´ inna przyczyna??Nastepnie odmieni?em miejscami turbina dzia?a a EGR nie, Na dwuch kostkach jest takie same napie˛cie wszystkie przewody szczelne.

 

:jawdrop: zdjelem, elektrozawur, dwuch :duh:

Staraj sie pisac po polsku bo ciezko sie domyslic o co chodzi. A jesli chodzi o zamiane elektrozaworow to nie wiem czy im to na zdrowie wyjdzie, chyba ze sie myle. Podjedz moze do dobrego diagnosty na poczatek.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.