Skocz do zawartości

SPRZEDAŻ NIEPRZEREJESTROWANEGO AUTA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mozliwa jest sprzedaż pojazdu, ktory nie jest zarejestrowany na faktycznego wlasciciela? Poprostu koleś kupił i jezdzil nim tak. Mowi, ze bedzie wszystko OK tylko dołączy umowe swoją z tamtym właścicielem. Dzieki za odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda to idź do urzędu - wydziału komunikacji.

Albo prościej zadzwoń do nich, to Ci najdokładniej wyjaśnią.

 

A jeśli będą coś niejasno mówić, to złóż pytanie na piśmie na dziennik podawczy - napiszą Ci odpowiedź urzędowo i będziesz miał "full serwis"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zbyć/zakupić pojazd bez rejstracji.

Musisz mieć tylko dowód, że pojazd stanowi własność sprzedającego najlepiej umowa kupna/sprzedaży z poprzednim właścicielem lub potwierdzenie ze Skarbówki opłacenia za niego podatku.

Możliwe, że to jakiś przekręt - co za idiota jeździ niezarejstrowanym (czyli bez badań technicznych) i nieopłaconym (parking policyjny) pojazdem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to jakiś przekręt - co za idiota jeździ niezarejstrowanym (czyli bez badań technicznych) i nieopłaconym (parking policyjny) pojazdem ??

 

Niezarejstrowane to nie znaczy bez przeglądu bo jedno nie wyklucza drugiego, po za tym po co obrażać innych :?: może kupił i sprzedaje po tygodniu bo trafiła się okazja na lepszą furke :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w temacie nic nie ma o badaniach technicznych, tylko o braku przerejestrowania na obecnego wlasciciela.

Z tego, co wiem, wydzialy komunikacji rejestruja takie pojazdy, jezeli przedstawimy kopie poprzedniej umowy sprzedazy - mowiac prosto, musi byc ciaglosc. No, ale najlepiej faktycznie dowiedziec sie w swoim WK, czy nie bedzie problemow.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie miałem dokładnie taką sytuacje.

Zakupiłem auto od gościa który nie rejestrował go na siebie, tylko nim jeździł 3 miesiące (podatek opłacony, przegląd i ubezp. na rok też). po czym ja je kupiłem pojeździłem tydzień i musiałem wyjechać za granice. Auto po tym stało nierejestrowane 8 miesięcy (przez cały ten okres było ubezpieczone i miało ważny przegląd).

Przy rejestracji pani w WK poprosia tylko o ORYGINAŁY obydwu umów. Auto zarejestrowane bez problemu, nawet tak długa przerwa nie była problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić, sam sprzedałem w ten sposób auto.

 

Musiałem przekazać następnemu właścicielowi umowę kupna-sprzedaży auta + ewentualnie opłacony 2% podatku od umowy cywilno-prawnej.

 

Sprawdzone w WK w Krakowie.

 

ps. Shogun070 ano np. ja.... jeździłem 6 mc autem zarejestrowanym na poprzedniego właściciela po czym je sprzedałem. Auto miało cały czas ważny przegląd techniczny i OC... O US nie pytaj bo to inna para kaloszy. Dlaczego tak zrobiłem ?? Z lenistwa i dlatego,że nr. rejestracyjny wg. był mnie ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.