Skocz do zawartości

m40 -dziwna praca silnika


BdawidMW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małą zagwostkę z moją bawarką.a mianowicie, trzyma cały czas wysokie obroty na biegu jałowym a jak chcę ruszyć to zaczyna szarpać i dławi się ,po wymianie przepływki to samo, czy może być to sąda bo nie mam pomysłu co jeszcze .odłączałem krokowy na chwilę się uspokoi i potem znów nabiera obrotów .POMOŻECIE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ponownie .

a wiec tak:wszystkie węże sprawdzone wszędzie uszczelnione włacznie z kolektorem i nadal to samo, sprawdzałem na drugim krokowcu i czujniku przeustnicy i nic to samo .przez chwilę trzyma 800obr i można ale gdy troszkę się rozgrzeje i pojezdzi to wskakują na 1300 i bardzo powoli spadają ,a gdy zgaszę i ponownie zapalę to wskakuje na 2500 i zchodzi do 2000 i trzyma .co to jeszcze może być bo mi już pomysły się skończyły.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to nie sprawdzałem całego przewodu od tps ale wygląda na dobry z zewnątrz nie wiadomo jak w środku a codo tego czujnika to po zdemotowaniu go widać że do środka dostało się trochę oliwy czy czegoś tam ,czy to nie szkodzi na ten suwak w środku???

po zdięciu wtyczki z tps zachowuje się tak samo żadnej zmiany jak by wogóle nie reagował ,chyba że tak ma być w co wątpię

a z drugiej strony gdy odłączylem kostkę od czujnika tps i i podłączylem ja pod stary czujnik i gdy zacząłem kręcić w miejscu gdzie przychodzi wałek przepustnicy reagował zwiększając lub zmiejszając obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki powinien byc potencjometr w tym modelu suwakowy czy ten wiekszy taki co ma tylko te dwa styki w środku .

i czy jak odłączę wtyczke od poęcjometra to wtedy komp bierze pomiar z czujnika temperatury, i powinno byc dobrze czy nie???

bo u mnie po odłączeniu potencjometra nie ma żadnej różnicy .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.