Skocz do zawartości

m40 -dziwna praca silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Mam małą zagwostkę z moją bawarką.a mianowicie, trzyma cały czas wysokie obroty na biegu jałowym a jak chcę ruszyć to zaczyna szarpać i dławi się ,po wymianie przepływki to samo, czy może być to sąda bo nie mam pomysłu co jeszcze .odłączałem krokowy na chwilę się uspokoi i potem znów nabiera obrotów .POMOŻECIE?
Opublikowano
  • Autor
A w tej przepustnicy to co dokładnie na co zwrócić uwagę?
Opublikowano
  • Autor
ok sprawdzę to.ale po podłączeniu kompa nie pokazało problemu na tym czujniku położenia tylko ze coś z powietrzem.
Opublikowano
  • Autor
no coś takiego.to znaczy z masą powietrza
Opublikowano
  • Autor
ok.dzięki bardzo ,po sprawdzeni odezwę się.pozdro
Opublikowano
Ciągnie lewe powietrze. Rura łącząca przepł. z przepustnicą pęknięta , ssie na podgrzewaczu , na ośce lub uszczelce kolektora. Ewentualnie od siln. krokowego rurki pospadały.
Opublikowano
  • Autor
jeżeli chodzi o ten podgrzewacz to co to jest i gdzie sie znajduje
Opublikowano

Witam

Podgrzewacz to czesc przykrecona tuz pod przepustnica.Przechodzi przez niego plyn oraz dochodzi odma z klawiatury.

Odkrec dwie gorne sruby na przepustnicy i podgrzewacz odejdzie.

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

WITAM ponownie .

a wiec tak:wszystkie węże sprawdzone wszędzie uszczelnione włacznie z kolektorem i nadal to samo, sprawdzałem na drugim krokowcu i czujniku przeustnicy i nic to samo .przez chwilę trzyma 800obr i można ale gdy troszkę się rozgrzeje i pojezdzi to wskakują na 1300 i bardzo powoli spadają ,a gdy zgaszę i ponownie zapalę to wskakuje na 2500 i zchodzi do 2000 i trzyma .co to jeszcze może być bo mi już pomysły się skończyły.pozdro

Opublikowano
Przerwa od sygnału TPS. W/g mnie to przewód gdzieś za wtyczką tps-u może prześniedział lub wyżarło konektor w samej wtyczce i stąd ten problem.
Opublikowano
  • Autor

no w sumie to nie sprawdzałem całego przewodu od tps ale wygląda na dobry z zewnątrz nie wiadomo jak w środku a codo tego czujnika to po zdemotowaniu go widać że do środka dostało się trochę oliwy czy czegoś tam ,czy to nie szkodzi na ten suwak w środku???

po zdięciu wtyczki z tps zachowuje się tak samo żadnej zmiany jak by wogóle nie reagował ,chyba że tak ma być w co wątpię

a z drugiej strony gdy odłączylem kostkę od czujnika tps i i podłączylem ja pod stary czujnik i gdy zacząłem kręcić w miejscu gdzie przychodzi wałek przepustnicy reagował zwiększając lub zmiejszając obroty

Opublikowano
  • Autor
dziś już kolejny raz wszystko sprawdzam i nic nadal to samo, zauważyłem tylko że po odpięciu krokowca gdy silnik pracuje wchodzi na 3000 lub 4000 tys/obr a potem spada do 2000 lub do 1400.czy to znaczy że krokowiec jest ok ?
Opublikowano
  • Autor

przewaliłem cale forum i nie znalazłem takiego przypadku .

Czy ktoś może mi pomóc???

Opublikowano
Odłącz lambdę i odpal silnik. Powinno się uspokoić. Ja tak miałem gdy padł mi zamiennik po pół roku.
Opublikowano
  • Autor
Po odłączeniu sondy jest tak samo a czasami jeszcze gorzej cały czas trzyma wysokie obroty.czasami się uspokoi ale jak tylko dodam trochę gazu wskakuje na 2000tyś/obr i nie chce spaść
Opublikowano
Ja nadal twierdzę że winna jest przepustnica ( dokładniej potencjometr, i nie pokarze błędu tylko musisz obserwować wykres jak pracuje ) lub przytkany bądź nieszczelny przewód odmy.
Opublikowano
  • Autor

a jaki powinien byc potencjometr w tym modelu suwakowy czy ten wiekszy taki co ma tylko te dwa styki w środku .

i czy jak odłączę wtyczke od poęcjometra to wtedy komp bierze pomiar z czujnika temperatury, i powinno byc dobrze czy nie???

bo u mnie po odłączeniu potencjometra nie ma żadnej różnicy .

pozdro

Opublikowano
...bo u mnie po odłączeniu potencjometra nie ma żadnej różnicy .

 

A powinna !!!

 

Jak odepniesz np. przepływomierz lub krokowy to jeśli są sprawne to słyszysz różnicę !?

Jeśli nie ma po odpięciu czujnika znaczy że jest niesprawny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.