Skocz do zawartości

Vanos- prosze o pomoc... (po kolejnej wizycie na kompie)


Pablo323i

Rekomendowane odpowiedzi

Tez tak chyba zrobie, niech mi to sprawdzi jeszcze raz i moze ktorys z was bedzie mogl mi to dokladniej wyjasnic...

 

Na przebieg dosalem gwarancje przy kupnie, wyczytalem na necie, ze problem z terkotaniem (sam dzwiek, nie zepsuty vanos) juz od 80tys km sie zaczyna... wiec sie nie dziwie... A pozatym autko jezdzi, wiec nie moze byc chyba az tak zle, co nie...?? :wink:

 

POZDRO I DZIEKI :cool2:

ciekaw jestem jaką to gwarancje na przebieg dostałeś?ale mniejsza z tym.

Jeżeli komuś vanos zaczyna terkotać przy 80 tys to chyba przez ten czas nie zmieniał oleju.U mniej jest ponad 240 tys i vanos delikatnie daje znać o sobie ale nie ma mowy o terkotaniu.

Druga sprawa bo skasowaniu błędu vanosa zniknie sama informacja o błędzie ale to nie sprawi że vanos się naprawi.Zreszta zaraz pewnie znowu wyskoczy błąd.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty H_A_R_T wygadujesz... wszytstko ponizej 6 cylindrow do kosiarki sie nadaje... ;D

 

Tak na powaznie, to co to za czujnik polozenia walka rozradu?? gduie on sie znajduje (na podstawie realoem) i czy blad na kompie pokazuje?? Mam okazje jechac jutro na komputer, ale niewiem czy warto... Ten objaw ze brakiem mocy na niskich obrotach tez u mnie wystepuje, ale niewiem jaki blad na komputerze powinno pokazywac...???

 

pozdr!!!

Tak powinno ci pokazac, ja ostatnio bylem i wlasnie mi pokazalo ten blad. Mialem do wymiany wlasnie ten o numerze 18- 387zł czujnik w ASO, po czym wykasowali mi blad i juz go nie wyswietla. Takie kasowanie bledow nic nie daje bo skoro cos jest niesprawne to pewnie znowu wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad byl kasowany w srode, potem jezdzilem jeszcze autem, myslalem wiec ze jesli to usterka to blad ponownie wyskoczy- to by bylo logiczne...??!!

 

W sobote znowu na kompie i bledu nie pokazal... Jesli vanos bylby uszkodzony to zaraz po wyjechaniu z warsztatu powinno wykazac blad, co nie...??

 

Moglby ktos to "uczenie'" jeszcze wyjasnic...?? :modlitwa:

 

Aha, kupujac uzywany samochod w niemczech, dostajesz gwarancje 2 lata (obejmuje tez przebieg) :twisted2:

 

Pozdrawiam!!!!

Wszystko ponizej 6 cylindrow do kosiarki sie nadaje... ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rzecz:czy silnik wydaje normalne odgłosy?czy słychać terkotanie?czy auto zachowuje się normalnie(przyspiesza płynnie)?

Jeżeli auto i silnik zachowują się tak jak należy to dałbym spokój temu vanosowi.Byc może za pierwszym razem mechanik źle zinterpretował błąd.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik chodzi normalnie, tak mi sie przynajmniej wydaje... To terkotanie to tak jak pisalem, na zimnym silniku, jak wskazowka temp wyjdzie poza niebieskie pole to przestaje... Tego terkotania nikt nie potrafi zidentyfikowac, poczytaj post na forum o ktorym juz wczesniej wspominalem, martwi mnie tylko ze vanos moze miec cos z tym wspolnego (w poscie kolegi jest link do filmiku)

 

Przyspiesza plynnie, ale mam wrazenie ze jest slabszy... Moze to tylko wrazenie, kumpel mi to samo opowiadal, tez mu sie jego 170KM slabe wydaje... Ponoc to przyzwyczajenie...

 

pozdr!

Wszystko ponizej 6 cylindrow do kosiarki sie nadaje... ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam E36 323 i od pewnego czasu tez zauwazyłem spadek mocy.

Tez mi mowili ze pewnie sie przyzwyczailem.Pojechalem jednak na komputer i pokazal mi sie taki sam blad Vanosa jak u Ciebie.Po wymianie elektrozaworu sterujacego Vanosem, blad ten nadal sie pojawia, aczkolwiek nie za kazdym razem.Jest to dziwne, poniewaz blad powinien wyskakiwac za kazdym razem...jednak tak nie jest.Koledzy z warsztatu ktorzy to widzieli mowia ze dopiero 2 raz sie spotykaja z taka sytuacja...za pierwszym razem jednak pomimo to iz wyskakiwal blad Vanosa okazalo sie ze glowny komputer byl uszkodzony.Po wymianie objaw ustapil.Ja u siebie tez bede sprawdzal komputer w przyszly weekend tak wiec po calym "zabiegu" postaram sie napisac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.Dołączę do tego tematu.

Od pewnego czasu zauważyłem znaczne osłabienie w mocy w mojej E39 1999r Automat 2,0 M52MTU przebieg 182 000km

 

Jest również słyszalny dziwny dzwięk przy dodawaniu gazu.(Taki sam jak w starszych autach nie odpowiednie ustawienie zapłonu)Zawory sobie przygrywają.Domyślam się że to może być zużycie vanosa.Przeglądałem troszkę forum i znalazłem parę tematów.Jedni piszą że nie warto tego robić tylko wymienić cały motor?Tylko czy mamy pewność że to ma sens i zakupiony silnik nie będzie miał podobnej usterki???

 

JAK KTOŚ TO NAPRAWIAŁ TO PROSZĘ O PORADY BO NIE WIEM CO ROBIĆ :(

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.