Skocz do zawartości

Nie rowna praca 320i-pomocy


beny12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Moj problem jest taki ze moja e30 pracuje nie rowno.Ta nie rowna praca jest na benzynie a na gazie Nie zawsze.Czasami pracuje dobrze jesli przygazuje to znow powraca nie rowna praca przy czym ma takie spadki gdzie zatrzesie calym motorem i znow jest dobrze i te cykle tak sie powtarzaja co chwila.Jak koledzy na forum mi radzili odlaczalem akumulator potem chodzila na wolnych z 25 min ale to nie pomoglo.Mam jeszcze taka prosbe czy jest ktos z Wawy kto ma 320i bo chcialbym zamienic na chwile przeplywomierz moze to jego sprawa.Zaznaczam jeszcze ze po nacisnieciu na gaz nie wchodzi na obroty jak dawniej muli sie dopiero po jakims czasie przyspiesza.Podam jeszcze adres bernardprzybysz@o2.pl Prosze o pomoc bo juz wszystko po sprawdzalem nieszczelnosci uszczelki i niewiem co to moze byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Właśnie moja bumka miała podobny problem a mamy te same motorki i od 2 dni jest w pieszczona w warsztacie , proponuje sprawdzić wtryski u jakiegoś fachowca , sprawdzi to po podłączeniu pod kompa , najprawdopodobniej zdechł Ci jeden lub dwa wtryski , u mnie na 6 garów padło ich 5 , rozumiem że masz silnik M20 ? Jeśli tak zrób co Ci mówię i daj znać , postaram Ci się pomóc z załatwieniem TANICH WTRYSKÓW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale pomysl na benzynie mi chodzi lepiej na gazie nie rowno pracuje co ma gaz do wtryskow przeciz jeslichodzi na gazie to wtryski sa odciete.Wiem ze po podl pod komp.moze by wyszla przyczyna ale chwilowo jestem splukany i mnie na to nie stac.Powiem ci ze m20 zaczyna mnie wkurzac i to nie zle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio był u mnie koles z tym samym silniczkiem i tez mu wariowała na wolnych a czasem potrafiła zgasnąć! pogrzebaliśmy i doszliśmy do wniosku że wymienimy silniczek krokowy ten który jest pod kolektorem schowany! i jakie było zdziwienie gdy po podmianie silniczka auto zaczeło pięknie chodzić! koleś wyjechał do francji i dzwonił ze nadal chodzi jak złoto a był moment że płakał i chciał ją sprzedać z nerwów.

za silniczek zapłacił 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odłączeniu wtyczki od przepływomierza silnik chodzi w trybie awaryjnym! jest to z góry zaprogramowany tryb który nie odczytuje parametrów z czujników więc jeśli niesprawne jest coś innego a ty odłączysz przepływomierz to wtedy silnik chodzi niby lepiej a ty myślisz ze to on!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mimo resetu jeśli odpalisz silnik a uszkodzenie nadal będzie nie usuniete to komputer od razu to wykryje i wykaże!

musisz sprawdzic wiele rzeczy!

podstawa!

- filtr paliwa

- ciśnienie pompy paliwa

- lewe powietrze

- sonda lambda

- silnik krokowy

- czujnik położenia wału

- TPS

- itd...

o wszystkim było na forum! a ostatnio ktos pisał ze podobne problemy usunął przez wymiane pompy paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWIEM CI ZE POMPE PALIWA WYMIENILEM BO PADLA NIEWIEM CHYBA ZATARLEM BO MIALEM MALO PALIWA A JECH. NA GAZIE NIESZCZELNOSCI NIE WYKRYLEM NIEWIEM JAK LAMDA KROKOWY PODMIENILEM NIC NIE DALO TPS NIEDAWNO WYMIENILEM I USTAWILEM PRAWIDLOWO.FILTR PALIWA NIEWIEM ALE CO MA FILTR PALIWA JAK ZLE CHODZI I NA GAZIE?JA JUZ NIC NIE BEDE WYMIENIAL BO ZBANKRUTUJE PRZEZ TEN SAMOCHOD POJADE ALBO DO WARSZTATU ALBO NA PODPIECIE KOMPUTERA MOZE TO COS POMOZE JUZ STRACILEM NERWY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat. Podobny problem w e36 325. I na gazie i na benie dzieje sie to samo - ale na gazie mocniej. Na zimnym silniku w miare ok, czasami ja telepnie na wolnych - tak jakby na chwile jeden gar nie gral... Ale da sie normalnie jezdzic - po dodaniu gazu objawy ustaja. Ale jak sie rozgrzeje bardzo mocno silnik - po dluzszej jezdzie, ostrzejszej - zaczyna bardziej telepac na wolnych a i podczas jazdy do 2tys czesto przerywa - ewidentnie nie gra ktorys gar (2?).

 

Swiece wymienione na nowe NGK kilka dni temu.

 

Jedyne co mnie martwi - czy jest taka mozliwosc, ze to cos z zaworami albo rozrzadem? Podkreslam, ze duza role odgrywa temperatura silnika.

 

Podkresle jeszcze ze przy wyzszych obrotach jezdzi normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz podobne objawy jak sie nagrzeje to ja telepie bardziej to fakt ale mi nie przerywa przy przyspieszaniu a moze to niewiem palec lbo kopulka.Ja juz spr wszystko lewego pow nie lapie wiec nie wiem co to jest a czasem pracuje dobrze lepiej powiedzcie co to moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo u siebie, również 2.0 6 garków i szlag mnie trafia.

U mnie mechanicy twierdz że to sonda lambda padaczkę ma.

Zawory mam wyregulowane ale dalej nic,

Mam pytanko gdzie szukac lewego powietrza i jakie ma objawy :?:

i jak odłacz wtyczkę z przepływomierza to auto mi dalej chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze chodzi po odl wtyczki od przeplywomierza to akurat jest normalne wtedy chodzi w trybie awaryjnym ja nie wiem czy to sonda Byles na podlaczeniu do komputera tam wyjdzie jesli to bedzie sonda ja tez musze jechac ale na razie mnie na to nie stac.Jak u mnie lapala lewego powietrza to tak dychala na wolnych okazalo sie ze przewod od odmy byl pekniety potem korek wlewu,moze lapac tez pod przepustnica tam idze wezyk do zaworu powietrza dodatkowego moze tez bys guma nieszczelna od przepustnicy do przeplywomierza.Ja to posprawdzalem i nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.