Skocz do zawartości

Nie rowna praca 320i-pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam wszystkich .Moj problem jest taki ze moja e30 pracuje nie rowno.Ta nie rowna praca jest na benzynie a na gazie Nie zawsze.Czasami pracuje dobrze jesli przygazuje to znow powraca nie rowna praca przy czym ma takie spadki gdzie zatrzesie calym motorem i znow jest dobrze i te cykle tak sie powtarzaja co chwila.Jak koledzy na forum mi radzili odlaczalem akumulator potem chodzila na wolnych z 25 min ale to nie pomoglo.Mam jeszcze taka prosbe czy jest ktos z Wawy kto ma 320i bo chcialbym zamienic na chwile przeplywomierz moze to jego sprawa.Zaznaczam jeszcze ze po nacisnieciu na gaz nie wchodzi na obroty jak dawniej muli sie dopiero po jakims czasie przyspiesza.Podam jeszcze adres [email protected] Prosze o pomoc bo juz wszystko po sprawdzalem nieszczelnosci uszczelki i niewiem co to moze byc.
Opublikowano

Witaj.

Właśnie moja bumka miała podobny problem a mamy te same motorki i od 2 dni jest w pieszczona w warsztacie , proponuje sprawdzić wtryski u jakiegoś fachowca , sprawdzi to po podłączeniu pod kompa , najprawdopodobniej zdechł Ci jeden lub dwa wtryski , u mnie na 6 garów padło ich 5 , rozumiem że masz silnik M20 ? Jeśli tak zrób co Ci mówię i daj znać , postaram Ci się pomóc z załatwieniem TANICH WTRYSKÓW

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
tak ale pomysl na benzynie mi chodzi lepiej na gazie nie rowno pracuje co ma gaz do wtryskow przeciz jeslichodzi na gazie to wtryski sa odciete.Wiem ze po podl pod komp.moze by wyszla przyczyna ale chwilowo jestem splukany i mnie na to nie stac.Powiem ci ze m20 zaczyna mnie wkurzac i to nie zle
Opublikowano
zawory wyregulowane poprawnie ???? Sprawdz to.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Opublikowano
  • Autor
Siemasz Sarna 025 na zimnym a 030 ceply sprawdzalem jeszcze raz na bank dobrze oczywiscie na ssacych i wyd. tak samo moze tej francy zrobic na zimnym030 juz mi dziala na nerwy ona
Opublikowano

ostatnio był u mnie koles z tym samym silniczkiem i tez mu wariowała na wolnych a czasem potrafiła zgasnąć! pogrzebaliśmy i doszliśmy do wniosku że wymienimy silniczek krokowy ten który jest pod kolektorem schowany! i jakie było zdziwienie gdy po podmianie silniczka auto zaczeło pięknie chodzić! koleś wyjechał do francji i dzwonił ze nadal chodzi jak złoto a był moment że płakał i chciał ją sprzedać z nerwów.

za silniczek zapłacił 150zł

Opublikowano
  • Autor
Ja mam silniczek krokowy przy przepustnicy ja uwazam ze to chyba przeplywomierz po po odl go pracuje ladnie i mysle ze to moze byc on
Opublikowano
po odłączeniu wtyczki od przepływomierza silnik chodzi w trybie awaryjnym! jest to z góry zaprogramowany tryb który nie odczytuje parametrów z czujników więc jeśli niesprawne jest coś innego a ty odłączysz przepływomierz to wtedy silnik chodzi niby lepiej a ty myślisz ze to on!
Opublikowano
  • Autor
Moze i masz racje to jak sadzisz czy po podlaczeniu komputera wyjda jakies bledy ja go resetowalem ale czy to cos daje chyba bede musial jechac do jakiegos mechanika
Opublikowano

po mimo resetu jeśli odpalisz silnik a uszkodzenie nadal będzie nie usuniete to komputer od razu to wykryje i wykaże!

musisz sprawdzic wiele rzeczy!

podstawa!

- filtr paliwa

- ciśnienie pompy paliwa

- lewe powietrze

- sonda lambda

- silnik krokowy

- czujnik położenia wału

- TPS

- itd...

o wszystkim było na forum! a ostatnio ktos pisał ze podobne problemy usunął przez wymiane pompy paliwa...

Opublikowano
  • Autor
POWIEM CI ZE POMPE PALIWA WYMIENILEM BO PADLA NIEWIEM CHYBA ZATARLEM BO MIALEM MALO PALIWA A JECH. NA GAZIE NIESZCZELNOSCI NIE WYKRYLEM NIEWIEM JAK LAMDA KROKOWY PODMIENILEM NIC NIE DALO TPS NIEDAWNO WYMIENILEM I USTAWILEM PRAWIDLOWO.FILTR PALIWA NIEWIEM ALE CO MA FILTR PALIWA JAK ZLE CHODZI I NA GAZIE?JA JUZ NIC NIE BEDE WYMIENIAL BO ZBANKRUTUJE PRZEZ TEN SAMOCHOD POJADE ALBO DO WARSZTATU ALBO NA PODPIECIE KOMPUTERA MOZE TO COS POMOZE JUZ STRACILEM NERWY.
Opublikowano
  • Autor
A I DLACZEGO NIERAZ POL DNIA MOZE CHODZIC ROWNO ?NIE KAPUJE
Opublikowano

Podpinam sie pod temat. Podobny problem w e36 325. I na gazie i na benie dzieje sie to samo - ale na gazie mocniej. Na zimnym silniku w miare ok, czasami ja telepnie na wolnych - tak jakby na chwile jeden gar nie gral... Ale da sie normalnie jezdzic - po dodaniu gazu objawy ustaja. Ale jak sie rozgrzeje bardzo mocno silnik - po dluzszej jezdzie, ostrzejszej - zaczyna bardziej telepac na wolnych a i podczas jazdy do 2tys czesto przerywa - ewidentnie nie gra ktorys gar (2?).

 

Swiece wymienione na nowe NGK kilka dni temu.

 

Jedyne co mnie martwi - czy jest taka mozliwosc, ze to cos z zaworami albo rozrzadem? Podkreslam, ze duza role odgrywa temperatura silnika.

 

Podkresle jeszcze ze przy wyzszych obrotach jezdzi normalnie.

Opublikowano
  • Autor
nie wiem czy to rozrzad moja czasem czodzi do brze ma takie napady chociaz regulowalem zawory na 25 mm na zimnym na bank dobrze
Opublikowano
  • Autor
Ale masz podobne objawy jak sie nagrzeje to ja telepie bardziej to fakt ale mi nie przerywa przy przyspieszaniu a moze to niewiem palec lbo kopulka.Ja juz spr wszystko lewego pow nie lapie wiec nie wiem co to jest a czasem pracuje dobrze lepiej powiedzcie co to moze byc?
Opublikowano

Ja mam to samo u siebie, również 2.0 6 garków i szlag mnie trafia.

U mnie mechanicy twierdz że to sonda lambda padaczkę ma.

Zawory mam wyregulowane ale dalej nic,

Mam pytanko gdzie szukac lewego powietrza i jakie ma objawy :?:

i jak odłacz wtyczkę z przepływomierza to auto mi dalej chodzi ?

Opublikowano
To ze chodzi po odl wtyczki od przeplywomierza to akurat jest normalne wtedy chodzi w trybie awaryjnym ja nie wiem czy to sonda Byles na podlaczeniu do komputera tam wyjdzie jesli to bedzie sonda ja tez musze jechac ale na razie mnie na to nie stac.Jak u mnie lapala lewego powietrza to tak dychala na wolnych okazalo sie ze przewod od odmy byl pekniety potem korek wlewu,moze lapac tez pod przepustnica tam idze wezyk do zaworu powietrza dodatkowego moze tez bys guma nieszczelna od przepustnicy do przeplywomierza.Ja to posprawdzalem i nic.
Opublikowano
A powiedz mi jeszcze jakie ustawiles luzy zaworow bo ja tez ustawialem 0,25 na zimnym cieply 0,30 na ssacych i wyd. takie same
Opublikowano
dokładnie mam tak samo ustawione.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.