Skocz do zawartości

Pytanie o kilka ważnych spraw.


Goober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników forum:)

 

Jestem nowy i interesuje się zakupem BMW, powiedzmy do 30 tysięcy. Po przeglądnieciu kilku modeli najbardziej spodobał mi się E-46. A dokładnie ten:

 

http://www.auto.pl/gielda/result.php?kod=1NDQZ&ks=3&q_g=samochody%20u%BFywane&mr=7&rc_od=2000&nd=7&pl=d&r_od=2000&no=5&wd=p&all=74

 

Próbowałem użyć opcji "szukaj", by znaleźć odpowiedzi na kilka pytań, niestety nie udało się, więc zakładam temat. Moje pytanie dotyczy eksploatacji tego samochodu:

-najczęstszych usterek

-tego, na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu ?

 

Do tego interesuje mnie koszt tradycyjnych napraw, poza ASO oczywiście:

- wymiany rozrządu

- klocków

- łożysk kół

- wahaczy

- amortyzatorów

- gum na zawieszeniu.

 

Pozdrawiam serdecznie:)

 

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jesli diesel to lepiej po lifcie z silnikiem 150KM. Silnik 136KM byl dosc glosny i zawodny. Rozrzad to lancuch raczej sie nie wymienia. lozyska nie sa jakies drogie tak samo jak klocki itp. Wszystko zalezy kto robi i za ile. Ja robie sam wiec koszt tylko czesci i lata doswiadczen. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tego z ogloszenia.

Gdzie xenon, jakie on tam ma lampy xenonowe?, gdzie i jaki ten optyczny pakiet sport?, fegi sportowe- to sa sportowe i nie nie sportowe ( to sa Sternspeiche wzór 44)?!radar cofania jakby gamon wiedział to by napisal , ze to PDC czyli Park Distans Control czy jak to sie tam pisze lub sensor zaden radar, radio nie bisness tylko business, chwali sie trzecim kluczykiem- to gdzie jest czwarty?! przywieziony z niemiec a pisze ze 1 wlasciciel, on i niemiec to juz jest 2.

 

Zle sie doinformowałes, w tych modelach nie wymienia sie zestawu rozrządu- sa na łancuszku , auto musi miec sporo za soba aby to podelaglo wymianie. A koszty czesci to tak jak w kazdym innym samochodzie najlepiej sprawdz na allegro i jakis obraz masz. NIc sie nie psuje bardziej niz w innych samochodach. W autach z Dieslem trzaba miec na uwadze uklad paliwowy jak i turbo, wtryski. Dodatkowo sprawdzic dyferencjał czy nie ma luzow jakis nie stuka podczas ruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie mi pokazać jak wygląda takie auto po lifcie? Czy może chociaż napisać, od którego roku zaczęli takie produkować. Jeśli chodzi o ofertę, to masz racje- zbyt piękna:) Ale w takim razie jaka powinna być cena zadbanego egzemplarza, w dieslu, z rocznika 2000-2001 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOja jest po lifcie, czyli od 2 polowy roku 2001.

A co do ceny roznie bywa- ja w cuda nie wierze tak samo w okazje i prezenty. Zobacz jak sie ceny plasuja na stronach niemieckich, wez pod uwage ze te samochody pochodza wlasnie z tamtad. Do ceny w niemczech dolicz jakie oplaty ponosi sie po przyprowadzeniu takiego wozu i mozesz sobie odpowiedziec na pytanie co zrobiles takiego , ze ktos chce ci sprzedac auto o kilkaladnych tys taniej niz cena wyjsciowa takiego w niemczech. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich zakupów (przebieg, cena...), to Pawel Sitek dobrze powiedział i zawsze trzeba być b. czujnym w szczególności przy dieslu. I tak jak też już było poruszane na forum rozważ, czy jeździsz na tyle dużo by się taki zakup zwrócił. Ze względu na nasze paliwo to wtryski są b. uczulone i kosztowne w ew. naprawach.

Obecnie sam zdecydowałem się na benzynę, bo nie chciałbym ryzykować. Robię rocznie do 15000km.

Pamiętaj, że dobrego diesla nie sprzedaje się (może poza wyjątkami) w dobrym stanie z małym przebiegiem i po okazyjnej cenie :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich zakupów (przebieg, cena...), to Pawel Sitek dobrze powiedział i zawsze trzeba być b. czujnym w szczególności przy dieslu. I tak jak też już było poruszane na forum rozważ, czy jeździsz na tyle dużo by się taki zakup zwrócił. Ze względu na nasze paliwo to wtryski są b. uczulone i kosztowne w ew. naprawach.

Obecnie sam zdecydowałem się na benzynę, bo nie chciałbym ryzykować. Robię rocznie do 15000km.

Pamiętaj, że dobrego diesla nie sprzedaje się (może poza wyjątkami) w dobrym stanie z małym przebiegiem i po okazyjnej cenie :nienie:

Oczywiscie

Przyjdzie czas ze i w Polsce przestrzegac bedzie trzeba norm europejskich tzn skonczy sie wycinanie katalizatorow itp emisja spalin bedzie ograniczona norma co spowoduje ze kopa diesli pojdzie w zapomnienie lub wlasciciele beda musieli nie zle doinwestowac do swoich aut ale nie dotyczy to tylko diesla zmiezam do tego ze jezeli autem nie wiele jezdzisz a bedziesz chcial nim dluzej pojezdzic poszukaj sobie benzyny

http://images28.fotosik.pl/251/915636d5c6855839m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się czepiać błędów w opisie bo to szczegół. faktycznie auto za ładne na tę cenę. czy zauważyliście że przednie koło jakby za mocno jest tyłu względem zderzaka? no chyba że to efekt wizualny związany ze skręconym kołem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.