Skocz do zawartości

Jak rozpoznac reflektory?


kangurczak

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać jak rozpoznać reflektory w e36. Mogą być zamontowane Bosha lub ZKW. Na obudowie nic nie jest napisane. Puki co jeszcze ich nie wyciągałem. Mam tylko naklejki ze wyprodukowano w Czechach.... Spisałem też jakieś numery ale nigdzie nie mogę znaleźć "dekodera".

Cena uszczelek do e36 w ASO w Krakowie to :

1. Bosh 27 zł brutto

2. ZKW 17 zł brutto

 

Pozdarwiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że jedne mają na górnej krawędzi takie śmieszne bombelki na szkle a drugie nie... ale które są które to musi ktoś podpowiedzieć

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory w e-36 dzielą się na wersje przed i po liftingu. Rocznik 91-94 miał reflektory z soczewką i żarówki H1+H1, po 95 bez soczewki i żarówki H7+H7. Do tego było dwuch producentów przed liftingiem i trzech po liftingu. Znak producenta znajduje zię na szkle w dolnym zewnętrznym rogu. Dodatkowo ZKW miało wypustki na szkle, a ramka szkła była mocowana do puszki metalowymi blaszkami. BOSCH nie miał wypustek, a ramka mocowana jest plastikowymi zatrzaskami. Hella była podobna do ZKW. ZKW ma prostokątny dekielek zewnętrznej żarówki, a Bosch okrągły. Oczywiście są już zamienniki innych firm. Jest też reflektor do modelu Compact który występuje zawsze bez soczewki i jest produkcji HELLA. Mozna go łatwo rozpoznać po żarówkach HB3+HB4 i nie ma jak na razie zamienników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Mój błąd. Bosch w wersji bez soczewki też ma wypustki. Kolego Kangurczak, zrób zdjęcie reflektora z otwartą maską żeby było widać górną częśc puszki, ewentualnie puszkę od strony komory silnika. Zdjęcie które zrobiłes jest za moło wyraźne. Na szkle w dolnym rogu przy kierunkowskazie powinno być widać napis ZKW, lub BOSCH. Ewentualnie na górze puszki powinna być naklejka z marką producenta. Nożliwe ze masz założone zamienniki i dlatego jest problem z określeniem producenta,lub było wymieniane szkło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, wiecej zdjec wykonam jak wkoncu wyzdrowieje ;/

Rudy102 - trafiles obie kwestie, lampa po 95 i zarówki stosuje H7, tylko dalej nie mam pewnosci jakie uszczelki zamowic. Problem polega na parowaniu kloszy...

To co zobaczylem na lampie to tylko naklejka ze wyprodukowano w czechach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatno kupiłem 2 nowki lampy po załozeniu okazało sie ze pieknie mi zaparowały myslałem ze spazmy dostane nowki z nowymi uszczelkami zdjełem lampy jeszcze raz wyjełem uszczelki na noc na kaloryfer rano wsadziłem spowrotem do lampy smarując ją cała silikonem zeby nie nabierała wody one sa z gąbki zamiast z gumy i nasiakaja .. po zabezpieczeniu ich przed nasiakaniem wody lampki czysciutkie bez malutkiej pary
POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z parowaniem klosza w jednej lampie...

 

Rozwiązałem go dość brutalnie :shock: Zdjąłem te plastikowe klapki chroniące dostęp do żarówek. Ciepło reflektorów samo usunęło parę. Założyłem z powrotem, po paru dniach problem wrócił... To zdjąłem i już nie zakładam :) I nic nie paruje :norty:

 

(mam nadzieję, że nie zardzewieją odbłyśniki ;/ Ale jak coś to i tak mam w planach wymianę lampek na jakieś z soczewą :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.