Skocz do zawartości

Parowanie przednich lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam problem z parowaniem przedniej lewej lampy xenon. Po każdym myciu auta lub deszczu paruje.

Próbowałem już robić otwory z tyłu lampy ale to nic nie dało.

Co robić???

Dzięki.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chodzi o e46 (jak w temacie) to u mnie ten sam problem. Wszelkie otwory nic nie dają, jak woda leci, to i tak będzie parować. Ewentualnie odparuje trochę szybciej. Ale parować i tak będzie. Jeśli klosze są całe, kłaniają sie nowe uszczelki. Ja już zamówiłem, czekam na montaż i efekty.

Jak zdjąłem klosze, żeby zdiagnozowac przyczynę, to natknąłem się na uszczelki dosłownie nasiąknięte wodą, po naciśnięciu woda kapie dosłownie.

Opublikowano
Otwory zrobiłeś żeby nie parowało ? :duh: Tak jak kolega ci napisał jeśli klosze nie pęknięte to na 100% są to uszczelki do wymiany :lol:
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Wymiana uszczelek. Ja zrobilem sobie to sam. zakupilem w ASO BMW oryginalne uszczelki rozebralem klosze wyczyscilem przetarlem reflektory w srodku ( duza roznica bo byly juz od srodka zamglone) teraz sa ladne przejrzyste, po tej wymianie zaparowaly mi tylko raz na samym poczatku. teraz mimo ze leje deszcze wilgotno jak jasna cholera reflektory nie paruja. Moje stare uszczelki rozsypaly sie podczas demontazu.

🙃🙃

Opublikowano

Witam,

 

Ja mam ten sam problem , E46 po lifcie....ale z tego co czytałem to lampy nie da się rozebrać (bezinwazyjnie) i nie ma w ASO uszczelek od kloszy....jak to jest naprawde?

 

 

pozdro,

michał

Opublikowano
Na oemie widać że da się rozebrać tak jak w modelach przed liftem.
Opublikowano
Witam,

 

Ja mam ten sam problem , E46 po lifcie....ale z tego co czytałem to lampy nie da się rozebrać (bezinwazyjnie) i nie ma w ASO uszczelek od kloszy....jak to jest naprawde?

 

 

pozdro,

michał

 

to chyba zle cos czytales :) lampy nie sa klejone tylko na zaczepach,wiec odpada ci klejenie i tego typu rzeczy. A co do uszczelek to jak najbardziej w ASO dostaniesz

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
I jeszcze info: ja zamawiałem u Smorawińskiego Poznań, koszt 62 zł/szt (przed liftem). Czyli nie największy wydatek jak na koszt części.
Opublikowano

Oj, to widziecie, gdzieś przeczytałem i juz bylem gotowy robić jakieś cuda niestworzone, myślałem jak tu lampe wyjąć i na ile do piekarnika wsadzić zeby klosz odkleić.....a trzeba tylko było na realoem wejść i zobaczyć....no ale nic.....

Jak by co odrazu podziele się informacjami cenowymi....a mianowicie, może wy też korzystacie, ale podam stronę na której online, podając nr. OEM części dostajecie cene u dystrybutora - sprawdzałem zgodność z ASO - +-10%. Zawsze warto sprawdzić - łatwiej niż dzwonić za każdym razem do ASO.....

 

http://www.mototec.pl/etk.php

 

na samym dole strony wpisujemy 11 cyfr nr. katalogowy i wciskamy "cena w PLN".

 

I jeszcze mam pytanie, czy natkneliście się może gdzieś na instrukcje jak wyjąć lampe i ją rozebrać (zdjąć klosz)? Czy jest to bardzo skomplikowane , trzeba na coś szczególnie uważać...?

 

pozdrawaim,

michał

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Z mototeca korzystamy, był chyba nawet osobny wątek na forum.

Jak wynika z Twojego podpisu, szukasz instrukcji do Compakta. Jest więcej rozbierania, niż w coupe/sedanie/kombi. Tu masz wszystko wraz z fotkami:

 

http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f3/bmw-e46-compact-ccfl-how-2-t3348/

Opublikowano

No akrat może podpis mylący bo to T na końcu to touring :) mam E46 kombi:) ale i tak dzieki wielkie za pomoc!

 

pozdro,

michał

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.