Skocz do zawartości

mrugająca kontrolka klocków...


mysza525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zaczeła mi mrugać kontrolka klocków.Klocki są oki,dolałem troche płynu.Kontrolka teraz świeci się cały czas lecz gdy w czasie jazdy mocniej zahamuje kontrolka gaśnie.Gdy zwolnię hamulec znów się zaświeca.Poradźcie jaka może to być przyczyna.Może układ jest zapowietrzony?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź te klocki jeszcze raz-ja też sprawdzałem i wydawały się całkiem bajka a po dwóch miesiącach usłyszałem tarcie metalu o tarcze (jak kupiłem auto nie było żaróweczki od klocków w liczniku). Tak więc zbadaj jeszcze raz bo szkoda tarcze wymieniać-a to mruganie hmm może gdzieś się kabelek przetarł z przodu bądź z tyłu a może klocki się kończą, zapowietrzenie odrzucam. Czujniki masz lewy przód i prawy tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj wymienilem klocki wszystkie oraz czujniki a swiatełko nadal się pali. Szukam przyczyny tego zjawiska. Myślę, że to będzie gdzieś dalej w instalce. Pytanie moje, gdzie przebiegają dalsze przewody od czujników?
Szulman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

Czujnik znajdujący się lewym przednim kole, powinien do niego iść przewód żółty i "jakiś" ;-). Żółty idzie na 24 pin IKE (kombi / zegary czy jak kto lubi naczej) ;-)

 

Cały koncept instalacji jest taki :

 

bezpiecznik 5A (F34) zasilany z KL15 z tamtąd przewodem zielono-niebieskim na pin 5 IKE który jest jedym ze styków żarówki "zużycia klocków", drugi pin żarówki na pin 24 IKE z niego przewodem żółtym później na pin 1 czujnika przedniego, drugi pin czarnym przewodem idzie na pin 2 czujnika prawego tylnego z którego pin 1 idzie przewodem brązowym do masy.

 

Uff, mam nadzieje że trochę ci wyjaśniłem.

 

Pozdr

M.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.