Skocz do zawartości

Resetowanie kontrolki (check engine)


swatch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow, mam male pytanko odnosnie resetowania kontrolki check engine (hehe, jak w temacie zreszta), jakis czas temu wracalem z pracy pozna noca, jechalem autostrada z mala iloscia benzyny, stacje znalazlem dopiero pod domem i dojechalem niemalze na pustym baku. Nastepnego dnia po przejechaniu kilku kilometrow zapalila mi sie kontrolka 'Silnik' i juz nie zgasla. Podejrzewam, ze jakis syf z dna baku spowodowal wystapienie bledu.

Auto jezdzi zupelnie normalnie, wiec nie mam z tym problemu, biorac pod uwage, ze mam niemale doswiadczenie z ta lampka, ale chyba juz pora to skasowac.

 

W moim drugim aucie, zdarza sie to rowniez sporadycznie, ale tam odlaczam akumolator na chwile i po klopocie.

Niestety w BMW tak latwo nie ma, odlaczylem akumulator pare razy i nic, lampka ciagle sie pali.

 

Jestem ciekawy, czy istnieje jakis sposob, zeby kontrolke skasowac, bo nie mam ochoty zostawiac paru stow w serwisie za zgaszenie lampki.

 

Z gory przepraszam jesli to juz bylo, szukalem, nie znalazlem E46.

 

Dziekuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tańszy sposób jak serwis poszukać kogoś z interfejsem. Domowym sposobem nie da się tego zrobić.

 

Kurcze, tylko ja mam BMW w UK, a tu raczej nie znajde nikogo z interfejsem poza serwisem BMW, ktory na dziendobry robi mi kawke, myje auto a potem zastanawia sie co jest nie tak i wymienia wszystko jak leci liczac 80 funtow za pol godziny pracy :(

 

No ale coz, jak sie nie da, to sie nie da, dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Jest tańszy sposób jak serwis poszukać kogoś z interfejsem. Domowym sposobem nie da się tego zrobić.

 

Kurcze, tylko ja mam BMW w UK, a tu raczej nie znajde nikogo z interfejsem poza serwisem BMW, ktory na dziendobry robi mi kawke, myje auto a potem zastanawia sie co jest nie tak i wymienia wszystko jak leci liczac 80 funtow za pol godziny pracy :(

 

No ale coz, jak sie nie da, to sie nie da, dzieki za odpowiedz :)

tez mieszkam w UK i sa inne warsztaty co maja kompa do samochodow u mnie w miescie to koszt 20 -40 f ale tez mam polski warsztat :D

http://img69.imageshack.us/img69/4769/dscf7685kopia.jpg

/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.