Skocz do zawartości

geometria przednich kół


maciejp26

Rekomendowane odpowiedzi

pomocy po zmianie kół na letnie szerokie 205 ciągnie mi kierownice raz w lewo raz w prawo gdy wiade w koleiny jest tragicznie wymieniłem wszystke swoznie i końcówki ustawiłem geometrie co moze byc tego przyczyną? pomocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tuleje na wahaczach. Lubią mieć spory luz mimo że dobrze wyglądają. Najłatwiej sprawdzisz czy mają juz jak kopniesz nogą w koło od przodu w kierunku tyłu auta. Podejrzewam że koło będzie miało luz przód-tył auta. Poza tym to ze była ustawiana geometria wcale nie znaczy ze była dobrze zrobiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś e36 na niskich 205 i w koleinach zawsze nosiło prawa- lewa. Zdaje się że szeroka, płaska opona już tak ma, spuść trochę powietrza, żeby oponki zrobiły się miękkie i sprawdź, jak prowadzenie znikneło to masz odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ale myślę że gdyby winne były łożyska amortyzatorów to problem występowałby też na zimówkach. Podnieś przód auta do góry. Powinno się dać bez problemu skrecać koła w obie strony ciągnąc z koło. Jeżeli będzie ciężko i koła będą same wracać do pozycji wyjściowej to moga być zapieczone łożyska amortyzatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem identyczny problem. Auto było niestabilne na koleinach, trochę "myszkowało", coś jak Ty opisujesz. Sprawdziłem zawiechę i było wszystko ok... po założeniu zimówek 195 przeszło. Winne okazały się opony 205, niby dobre a jednak.

Z tego co pamiętam było paru właścicieli, którzy narzekali na dziwną przypadłość auta na oponach 205. Jeśli możesz, to z powrotem załóż zimówki i patrz co się dzieje. Jeśli objaw będzie nadal, szukaj przyczyny, jeśli ustąpi, to wiadomo już co. ;) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.