Skocz do zawartości

Jaką szperę kupić do 328i ?


Piona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przegladam fora i strony i nie wiem jaką szperę mam kupić.

Mam 328i Touring z 96r. VIN: EV07767

Są w ogłoszeniach szpery od M3 z przełożeniami 3,25 3,45 mała-duża głowa. O ile z przełożeniami wiem o co chodzi i doszedłem że mam 2,93 to nie wiem jak z zamocowaniem takiej szpery od M3 będzie. Wystarczy wyjąć stary dyfer i przykręcić taki od M3?

 

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item549805515_most_bmw_e36_e_36_szpera_przelozenie_3_45unikat.html

 

Moja 328i Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Pasuje do Twojego auta. Będziesz szybciej przyspieszał z tym przełożeniem, ale osiągniesz mniejszą maksymalną prędkość i zwiększy się trochę spalanie.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duże będą różnice w osiagach w stosunku do oryginalnej 2,93. Jeżdzę głównie krótkie trasy i po mieście, nie zalezy mi na prędkości max. Teraz na II odcinke mam przy 95km/h. O ile się to skróci przy przełożeniu 3,45? Czy lepiej poszukać 3,15 albo 3,25?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 3.45 i wstawiłem 3.15 prędkość wzrosła jakieś 5km/h nie więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Z 2,93 na 3,45 bedzie jakieś 600 obrotów na minutę różnicy. Optymalnie będzie 3,15

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci szczerze że byłem sceptycznie nastawiony do wstawienia tego mostu ale po wstawieniu 3.15 auto jest oszczędniejsze w spalaniu

:!: wcześniej na 1biegu i 2gim to pod koniec obrotów nie ciągneła tak zdecydowanie jak teraz :cool2: polecam taką zmianę 3.45 wymięka :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi teraz już wiem czego szukać będzie 3,15. Najpierw pojade na hamownie zobaczę ile ma kucy a potem porzebę coś w silniku (jakiś dolot, chip).

 

 

Moja 328i Touring

http://images32.fotosik.pl/311/40a11237f8e49b71m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że czujnik prędkości jest umieszczony w skrzyni biegów i mierzy z jaką prędkością obraca się "wyjście na wał".

Przy założeniu jak wyżej, jeżeli zmienię przełożenie w moście, czyli za czujnikiem, to wskazania powinny się różnić od nominału.

Nie wiem dokładnie jak to działa, gdzie jest czujnik i co mierzy, jeżeli się mylę, proszę popraw mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest w w moście (dyferencjale ) :!: przełożenie nie ma wpływu na wskazanie prędkościomierza :!: koniec tego pytania o to :naughty: bo to bez sensu http://images45.fotosik.pl/48/81de28c8b142faedm.jpg oto jak wygląda cały mechanizm po prawej są takie łopatki z blaszek i to one odpowiadają za wskazania prędkościomierza :!: tryby przekładni nie mają wpływu na to :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.