Skocz do zawartości

AWARIA... POMOCY... NIE CHCE ODPALIĆ...


qweert

Rekomendowane odpowiedzi

mam bmw e39 535i automat z 97 roku . otóż przez cały dzień normalnie jeździłem , odstawiłem samochód na chwile , po godzinie próbuje odpalić a rozrusznik nawet nie drgnie. Pomyślałem że może akumulator więc ładowałem , próbowałem wszelkich sposobó łącznie ze zmianą akumulatora , ale bez skutecznie. Kiedyś jak miałem rozładowny to chcąc odpalić rozrusznik nie krecił i słyszalne było takie charakterystyczne "pykanie" , a teraz nawet tego nie ma. Jestem zdesperowany , nie wiem co to może być , a do serwisu mam 100km. bardzo prosze o pomoc , jeśłi ktoś nie potrafi mi pomóc za pośrednictwem internetu to prosze o zostawić numer a sie skontaktuje...

 

1. W 97 nie bedziesz mial kluczyka z akumulatorem, tyko zwykly z bateryjka

 

2. Nie wkodowany kluczyk (tj taki ktorego nie rozpoznaje EWS) bedzie

pwodowal objawy typu miganie ktorejs tam lampki w zespole wskaznikow

niestety nie pameitam ktorej

 

3. Jesli rozrusznik nie "cyka" to z duza pewnoscia nie dostaje napiecia

do elektrowlacznika (to taki "przekaznik"). Mozesz sprobowac zapodac

tam 12V i zobaczyc co sie stanie - z tym ze w V8 w E39 bedziesz mial

problem z dostaniem sie do rozrusznika chyba ze od dolu.

 

4. Czy masz zamontowany jakis niefirmowy alarm i immobilizer ?

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec miał podobna sytuacje w C-Klasie. Podjechał do sklepu, zrobił zakupy, wychodzi, odpala auto, a tu nic. Laweta --> jedziemy do elektryka. Nic. Laweta --> Jedziemy do ASO. Wkładają inny komputer, auto zapala. Wymiana komputera: 3800pln. Z uzywką nie było co ryzykowac, szczególnie ze chcieli za nia 1500pln.

Mam nadzieje, ze u Ciebie to nie komp.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec miał podobna sytuacje w C-Klasie. Podjechał do sklepu, zrobił zakupy, wychodzi, odpala auto, a tu nic. Laweta --> jedziemy do elektryka. Nic. Laweta --> Jedziemy do ASO. Wkładają inny komputer, auto zapala. Wymiana komputera: 3800pln. Z uzywką nie było co ryzykowac, szczególnie ze chcieli za nia 1500pln.

Mam nadzieje, ze u Ciebie to nie komp.

 

Spido, nie obraz sie ale to wlasnie jest porada typu "wrozenie z fusow".

O tyle zabawnie, ze mi w C-klasse W203 tez wymieniali komputer ;)

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest to ews?

Electronic Vehicle Immobilization System, czyli Immobilizer ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne , zawiozłem do serwisu i wykazało że EWS padł. Zamówili go i nowe kluczyki z monachium... ciekawe ile to będzies kosztowało ;/

 

szkoda ze sie tak pospieszyles - na webie mozna znalezc ogloszenia

gosci ktorzy by Ci tego EWSa naprawili :(

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.