Skocz do zawartości

Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera


voodoochild

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po usilnych poszukiwaniach na forum niestety nie potrafiłem nic znaleść o możliwości wyłączenia poduszki pasażera.

Mam więdz pytanko - czy jest możliwość wyłączenia poduszki pasażera?

Chodzi mi o zwykły wyłącznik na kluczyk, tak jak jest to rozwiązane w innych samochodach.

Może moje BMW takiej funkcji nie ma, bo ma kurtynę i jakąś poduszkę w drzwiach, więc może takie wyłączniki nie były montowane z takim wyposażeniem.

Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o pomoc.

Bmw to 330D z 2002 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie da rade,bo poduszka nie powinna odpalic jak cos jest na przednim siedzeniu,ale to teoria,ja tez mam male dziecko i nie odwazylem sie posadzic go z przodu.jezdzi zawsze z tylu.pozatym na przednim siedzeniu nie ma mocowania isofix.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie da rade,bo poduszka nie powinna odpalic jak cos jest na przednim siedzeniu,ale to teoria,ja tez mam male dziecko i nie odwazylem sie posadzic go z przodu.jezdzi zawsze z tylu.pozatym na przednim siedzeniu nie ma mocowania isofix.

 

a czy nie jest odwrotnie - powinna odpalić gdy coś/ktoś jest na przednim siedzeniu. chyba tak jest funkcja maty - wskazanie zajetości fotela aby poduszki odpaliły w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie da rade,bo poduszka nie powinna odpalic jak cos jest na przednim siedzeniu,ale to teoria,ja tez mam male dziecko i nie odwazylem sie posadzic go z przodu.jezdzi zawsze z tylu.pozatym na przednim siedzeniu nie ma mocowania isofix.

 

a czy nie jest odwrotnie - powinna odpalić gdy coś/ktoś jest na przednim siedzeniu. chyba tak jest funkcja maty - wskazanie zajetości fotela aby poduszki odpaliły w razie W.

co za czujnosc! :mrgreen: dokladnie to mialem na mysli.

co do przewozeni dzieci na przednim siedzeniu to i tak odradzam.bezpieczniej jest z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten typ tak ma, że nie idzie samemu dezaktywować sobie poduszki pasażera.

Musisz udać się do ASO i oni tam przeprogramują (dezaktywują ci poduchę) - tylko niestety będzie ona wyłączona na stałe - czyli w razie gdy usiądzie dorosła osoba - poduszka także nie zadziała.

 

Z jednej strony mata pasażera to dobre rozwiązanie - gdy nikogo na fotelu nie ma - poducha nie wypali - a z drugiej strony - samemu nie idzie jej wyłączyć - np kluczykiem.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak ma byc .. to nie jest smart wiec dziecko laduje z tylu a Ty skupiasz sie na jezdzie .. a jak cos sie dzieje to postuj a nie sieganie reka i co chwile lukanie na bok

hehe dobre żeby za każdym razem stawać bo coś się dzieje to nigdy nie ruszysz. Dużo bardziej wygodny jest fotelik z przodu, bo jak masz z tyłu to cały łeb (i nie tyko) musisz odwracać, a jak zboku to wszystko widzisz kątem oka i nie traciz drogi z oczu. A co do poduchy to zjeb... sprawę panowie z BMW bo powinien być wyłącznik a nie mata psująca się co 2 lata. Zresztą przy wypadku tudno powiedzieć gdzie polecisz w samochodzie jak łupniesz prawym bokiem to możesz się znaleźć na szybie ze strony pasażera a wtedy lepiej żeby wszystkie poduchy odpaliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prokop, moja dobra kolezanka jest lekarzem na izbie przyjec w szpitalu.ona widuje dzieci przywozone z wypadkow samochodowych.najgorszych obrazen doznaja dzieci wozone z przodu,nawet w dobrych fotelikach.mi taka argumentacja wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prokop, moja dobra kolezanka jest lekarzem na izbie przyjec w szpitalu.ona widuje dzieci przywozone z wypadkow samochodowych.najgorszych obrazen doznaja dzieci wozone z przodu,nawet w dobrych fotelikach.mi taka argumentacja wystarczy.

Przy poważnych wypadkach oczywiście, zgadzam się (miejsce kierowcy i pasażera są najbardziej narażone z wiadomych względów), ale w mieście gdzie są raczej stłuczki pozycja dziecka odwróconego tyłem do kierunku jazdy daje większe bezpieczeństwo i niższe prawdopodobieństwo obrażen spowodowanych chociażby przez pasy (a pamiętajmy że przednie foteliki są dla najmłodszych). I jeszcze raz powtarzam w mieście wolę mieć dzieciaka z boku niż z tyłu i się oglądąć co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trza będzie się udać do ASO aby wyłączyli te poduszkę.

Samochód używa żona i na ogół jeżdzi nim sama, więc z dzieckiem z tyłu będzie dość trudno poruszać się jej tym samochodem.

Wygląda więc na to ,że niedługo na forum umieszcze ogłoszenie, że sprzedaje ten samochód :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.