Skocz do zawartości

CB Radio


kal800

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jako że CB jest dla mnie podstawowym wyposażeniem na równi z wycieraczkami czy światłami mijania ;) chciałbym zapytać czy ktoś ma doswiadczenia z montażem radyjka w E60. W obecnym samochodzie mam je przyczepione na stałe w okolicach lewarka zmiany biegów, jednak we wnętrzu nowego auta nie chciałbym tego robić gdyż oszpeciłoby je troszkę. Czy jest jakieś miejsce we wnętrzu E60 gdzie dałoby się dyskretnie zamontować nieduże radio (w moim przypadku President Harry II) czy opcja chowania radia w schowku jest jedyna z możliwych?

 

Kal800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był temat o CB w e60, poszukaj, było opisane co i jak, nawet zamieszczone zdjęcia zamontowanego radia. Ja osobiście mam zamontowane z boku tunelu, miedzy siedzeniem pasażera, ale bez żadnego wiercenia czy niszczenia samochodu! Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był temat o CB w e60, poszukaj, było opisane co i jak, nawet zamieszczone zdjęcia zamontowanego radia. Ja osobiście mam zamontowane z boku tunelu, miedzy siedzeniem pasażera, ale bez żadnego wiercenia czy niszczenia samochodu! Pozdr!

 

Nie znalazłem tego wątku - były tylko fotki i dyskusja dotycząca E34...

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial zamontowac CB u siebie. Dzisiaj wyjatkowo perfidnie psy zapakowaly mi 9 punktow za rzekome wyprzedzanie na przejsciu na dwupasmowce miedzy Sulejowkiem a Warszawa. Oczywiscie jechalem sobie spokojnie w kolumnie samochodow 85km lewym pasem a pieski jachaly za mna od kilku dobrych kilometrow i nic nie mieli oprocz tego. Pozdrowienia dla blekitnego paska na pruszkowskich blachach. Swoja droga co psy z Pruszkowa robia w Sulejowku?

Suma sumarum mam blisko do limitu.

 

I pytanie. Gdzie sensownie montuje CB w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wmontowane radyjko przy lewej półce, obok lewego kolana pod włącznikiem świateł :)

idealnie sie zmiescilo, jest dobry dostep do niego.

 

 

to jest idealne miejsce na radyjko, tez planuje zrobić zakup CBi anteny tylko się na tym nie znam i nie wiem jakie jest w miare dobre

 

pozd

BMW - Radość z jazdy


http://i46.tinypic.com/161kd53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial zamontowac CB u siebie. Dzisiaj wyjatkowo perfidnie psy zapakowaly mi 9 punktow za rzekome wyprzedzanie na przejsciu na dwupasmowce miedzy Sulejowkiem a Warszawa. Oczywiscie jechalem sobie spokojnie w kolumnie samochodow 85km lewym pasem a pieski jachaly za mna od kilku dobrych kilometrow i nic nie mieli oprocz tego. Pozdrowienia dla blekitnego paska na pruszkowskich blachach. Swoja droga co psy z Pruszkowa robia w Sulejowku?

Suma sumarum mam blisko do limitu.

 

I pytanie. Gdzie sensownie montuje CB w Warszawie?

 

dobrze doradzą i zestroja antenę na Al.Krakowskiej przed Okęciem. Po prawej stronie jadąc w kierunku Janek. Jest duzy napis CB. Ja u nich montowałem kilka zestawów i jest ok :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu pod wlacznikiem świateł? Macie jakieś foty? Tam jest zdaje sie jakiś schowek....

 

 

Kal800

 

Dla celów poglądowych pozyczam zdjęcie od innego uzytkownika forum :

 

Tutaj dobrze widać to miejsce z zamontowanym radyjkiem. Ja mam identycznie.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img387.imageshack.us/img387/7996/51ro5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałbym nie montować radyjka w takim miejscu...

 

...raz w aucie miałem zamontowane coś na wysokości kolan i w czasie lekkiej stłuczki oberwałem tak, że kilka dni mnie bolało...

 

...radyjko wg mnie nalezy montować tak aby byl do niego dobry dostep, ale tez tak zeby nie stwarzalo zagrozenia dla konczyn..

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brak CB kosztował mnie 400 zł i 10 pkt i dlatego postanowiłem założyć radyjko. Wybrałem miejsce montażu: półka pod sterowaniem światłami. Mam mały problem z zasilaniem. Jak wiecie w E60 w kabinie gniazdo zapalniczkowe jest jedno. I dlatego proszę o podpowiedź skąd wziąć zasilanie. I podpowiedź druga: jak się zdejmuje osłonę progów od strony kierowcy, bo tamtędy chcę poprowadzić przewód antenowy aż do klapy bagażnika. Zamierzam założyć uchwyt sv 40 na klapę - lewa strona klapy patrząc od tyłu. Co o tym sądzicie? Alternatywą może być Sirio mini snake na magnez na dach - przewód antenowy przez drzwi pasażera za kierowca.

 

Pozdro

 

Mienho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

Odradzam uchwyt na bagażnik. W poprzednim aucie to ustrojstwo urządziło mi sajgon na klapie i karoserii - zdarty lakier i rdzawe ślady. Ja zapodalem presidenta floride na klapie na magnes i kabel przeciagnalem przez klapę na narty. Efekty zadowalające chociaż zasięg tak sobie - ale nie o zasięg chodzi.

 

Nawiasem mówiąc wczoraj zaliczyłem fotkę w Redzikowie - cóż Logic7 mnie tak oczarował że zapomniałem o radyjku.

 

Kal800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda zapalniczek masz trzy...jedno przy zapalniczce i dwa z tylu pod wylotami powietrza z tunelu srodkowego.

 

możesz zapodać jakaś fotke?? bo ja mam 2 jedno przy zapalniczce kolo lewarka, a drugie w bagażniku

BMW - Radość z jazdy


http://i46.tinypic.com/161kd53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda zapalniczek masz trzy...jedno przy zapalniczce i dwa z tylu pod wylotami powietrza z tunelu srodkowego.

 

Nie każdy ma tyle gniazd zapalniczki. Poniżej podaje foto jak to u mnie wygląda(z tyłu tej drewnianej osłony są tylko miejsca na gniazdka), a auto nie należy raczej do słabo wyposażonych, no ale cóż ile aut tyle wersji.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images45.fotosik.pl/58/69a97425eb4fba8f.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images28.fotosik.pl/322/38fc9c01681dfb08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pod kratkami nawiewu mam taka wneke mozna tam np tel dac ( bo widze Ty masz podgrzewana tylna kanape a ja nie :( )

wiec ja mam tylko kolo lewarka i w bagazniku

 

pozdrawiam

BMW - Radość z jazdy


http://i46.tinypic.com/161kd53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.