Skocz do zawartości

wzmacniacz antenowy w e 36


no1wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

na forum przeczytalem ze w niektorych bmw jest jakis wzmacniacz antenowy w bagazniku i mam pytanie czy w bmw e 36 coupe 95 r tez taki wzamcniacz sie znajduje?dodam ze antene to mam chyba w szybie bo nie widze innej mozliwosci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coupe z 1992 roku wzmacniacz antenowy potrzebuje miec podane 12V i wtedy antenka ladnie zbiera. Byc moze to wlasnie ten bialy kabel ktory Ci zostal, ale glowy uciac nie dam. Poszukaj w sieci, mozna znalezc opisy fabrycznej instalacji audio.
były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym wzmacniaczem w tylnym słupku to nie dokońca bym się zgodził:

wydaje mi się, że jest to jedynie moduł odbiorczy powiązany z obwodem tych pasków na tylnej szybie. Wzmacniacz antenowy miałem u siebie podwieszony w bagażniku po stronie kierowcy i wydaje mi się, że ten biały kabelek sterował właśnie tym wzmacniaczem a nie samym modułem ale nie jestem pewien bo dałem sobie spokój z odbudowywaniem starej instalacji lecz muszę przyznać że wygląda na pierwszą klasę- nawet na tle dzisiejszych grających i świecących "xplodów" i innych bombowych radioodtwarzaczy i nie tylko... :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie do czego przypiac ten biały kabelek?-na jakie wyjscie??????
Z radia wychodzi przewód który nazywa się Power Antenna i w moim przypadku ma kolor pomarańczowy i to z nim łączysz ten biały.

 

Wzmacniacz antenowy znajduje się na słupku:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA71&mospid=47435&btnr=65_0198&hg=65&fg=30

http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz antenowy to nie to samo co wzmacniacz do radia professional (zamontowany w bagażniku).

Wydaje mi się, że mówicie o dwóch rzeczach jednocześnie.

sorki, widocznie się pomyliłem

u mnie było tak, że właśnie z tego ustrojstwa na tylnym słupku kabelek antenowy wchodził do innej skrzynki i wydawało mi się , że tam mógłby być

sygnał przetwarzany i wzmacniany a wzmacniacz audio to był jeszcze prócz tego, ale tak jak pisałem wcześniej nie jestem tego pewien więc sorki za banialuki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie! tak teżmyslalem ale po przekręceniu kluczyka na tym białym kabelku pojawia mi sie napięcie 12 v!!!!!??????? a w radiu tez jest na tym kablu napiecie więc nie wiem czy jest sens łączyć te 2 kable z sobą!
DARK SIDE OF POWER!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko bosko :) już pisałem o tym dwa razy na forum :

 

Wzmacniacz antenowy (nie mylić ze wzmacniaczem mocy audio w bagażniku) jest w lewym tylnym słupku. Wspomniany biały kabelek to jego zasialanie +12V. Wzmacniacz antenowy potrzebuje zasilania w KAŻDYM BMW, nie tylko Coupe (jak tam ktoś pisał).

Teraz z drugiej strony: sygnał REMOTE ON oznacza zdalne załączanie urządzenia (wzmacniacza, zmieniarki, anteny wysuwanej, wzmacniacza antenowego, itd.) właśnie poprzez podanie napięcia +12V.

Jeżeli zmieniłeś radio, to powinieneś podłączyć biały kabelek pod pin 5 wtyczki zasilania ISO i po kłopocie.

Jeżeli masz fabryczne, to jest to standardowo połączone, więc sprawdź tylko, czy czegoś nie pourywałeś :)

 

Aha, piny we wtyczce (gnieżdzie):

 

....................

.....1..3..5..7..

Z...2..4..6..8..

....................

 

Z - to ząbek (zatrzask).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.