Skocz do zawartości

3XX Touring - szyba w tylnej klapie sama się otwiera, POMOCY


Bobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem forum, ale nic nie znalazłem na temat, więc postanowiłem zapytać. Od pewnego czasu w moim Touringu ni z tego ni z owego otwiera się szyba w tylnej klapie. Jadę sobie, a tu nagle cyk - zwolniło się jej zamkniecie i zapaliły lampki w bagażniku :evil: . Grzecznie się zatrzymuję i od nowa ją zamykam, ale tracę już cierpliwość. Czy ktoś z Was miał może do czynienia z czymś takim :?: Pomóżcie proszę :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ten problem jest szerzej znany.

ja walcze z nim od dluzszego czasu.droga prob i bledow doszedlem do tego ze wine ponosi przycisk do otwierania tej szybki,a dokladniej taka gumka ktora przewodzi prad i zwiera obwod.

jestem na etapie testow czy to napewno to(a nie zamek dolny w klapie),wiec po rozebraniu calego mechanizmu rozpialem obwod i jezdze tak odkilku dni i nic sie nie dzieje.szybke otwieram z pilota.koszt tego przycisku w aso okolo 300zl,ale chce sie upewnic ze to na 100% ten element.

zeby bylo ciekawiej to u mnie wysiadlo ogrzewanie tylnej szyby,nie wiem czy to ma jakis zwiazek.

doraznie wyciag bezpiecznik i bedzisz mial spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki sprawdzałem przy okazji nie działającej tylnej wycieraczki ze spryskiwaczem (zapiekł się trzpień) i są ok. Elektryk u którego byłem stwierdził, że albo włącznik w szybie albo zamek w klapie, a najlepiej żebym kupił to i to wtedy je wymieni (też mi mechanik :duh: )Sylwo looknij bezpiecznik od szyb, czasami potrafi tam coś nie łączyć. Kiedyś miałem to samo poruszałem bezpiecznikiem i zaskoczyły :) Potem go wymieniłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić by też należało wiązki kabli wchodzące do klapy - sporo jest informacji, że się przecierają i powodują różne "szopki".

Dokładnie w tym jest problem, one się przecierają wystarczy wyciągnąć je z tą gumką i sprawdzić czy są całe , ja nic nie ruszałem bo samo się naprawiło , miałem przez 2 dni pół roku temu tak że się sama odmykała ale problem się jakoś sam naprawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwo looknij bezpiecznik od szyb, czasami potrafi tam coś nie łączyć. Kiedyś miałem to samo poruszałem bezpiecznikiem i zaskoczyły :) Potem go wymieniłem.

moj bezpiecznik byl juz tyle razy wkladany i wyciagany ze napewno jest wszystko z nim w porzadku.

kable w tylnej klapie tez sprawdzane.

pozostaje tylko zamek w klapie.dolny lub gorny,ja obstawiam jak narazie gorny. :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnosisz szybke,wyciagasz te dwie zaslepki(mowa oczywiscie o wewnetrznej stronie szybki),odkrecasz 2 srubki,delikatnie odciagasz ten plastik i masz dostep do zlaczki,ktora delikatnie rozpinasz.jak problem samoistnego otwierania zniknie to znaczy ze zamek gorny nawalil.jak sie bedzie otwierac to znak ze zepsuty jest ten dolny.

p.s. po tej operacji szybke wciaz otworzysz z pilota,a przestanie dzialac otwieranie z przycisku.powodzenia :mrgreen: i uwazaj na zaslepke bo latwo polamac,a nowa kosztuje 6 zl w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to samo wyciagnalem latem bezpiecznik i nie uzywalem funkcji otwierania samej tylnej szyby w niediele natomiast wsadzilem spowrotem bezpiecznik i jak do tej pory jest wszystko ok :D ale tez mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby poniewaz dawno nie byla otwierana i nie zle chyby sie przykleila do uszczelki bo najprawdopodobniej uszkodzila sie ta cienka listwa od ogrzewania lub sie jakos rozwarstwila nie widac tego ale nie dzialaja wszystkie paski na szybie :cry2:

http://images28.fotosik.pl/251/841c3b772fe47408m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to samo wyciagnalem latem bezpiecznik i nie uzywalem funkcji otwierania samej tylnej szyby w niediele natomiast wsadzilem spowrotem bezpiecznik i jak do tej pory jest wszystko ok :D ale tez mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby poniewaz dawno nie byla otwierana i nie zle chyby sie przykleila do uszczelki bo najprawdopodobniej uszkodzila sie ta cienka listwa od ogrzewania lub sie jakos rozwarstwila nie widac tego ale nie dzialaja wszystkie paski na szybie :cry2:

u mnie tez tak dziala,ale tylko jakis czas po wyjeciu bezpiecznika.pozniej jest to samo.

co do ogrzewania to wie ktos moze gdzie znajduje sie przekaznik,ktory steruje tym ogrzewaniem? bo u mnie napiecie nie dochodzi juz do tylnej szyby,wiec moze to on wysiadl,tylko gdzie go szukac? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem taki problem, jak odebrałem auto od lakiernika, myślałem że może, gdzieś troche farby prysnął i coś nie stykało, po 2 tygodniach ustało i od pół roku nie było takich przypadków, dziwna sprawa bo nic z tym nie robiłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie przyciskiem w klapie padło całkowicie. Jedyna możliwość otwarcia poprzez kluczyk. Zdaje się, że przycisk o którym pisałeś Sylwo będzie do wymiany.

sproboj ,moze to ta nieszczesna gumeczka ktora zwiera obwod.przycisk 3 stowy :duh: ,gumka jakby gdzies znalezc to pewnie grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudu sporo tam się dostaje , u mnie jakieś 2 tygodnie temu przestała pracować , silny strumien wody na mocowanie i pomogło , pracuje nadal , rok temu też z brudu i podobna sytuacja

mike ty chyba nie wiesz o czym my piszemy.tam gdzie jest ta gumka nie dostaje sie zaden brud.i wody to ty tam na pewno nie lales :naughty:

trzeba kilka rzeczy rozkrecic aby sie tam dostac.a nie powiesz mi ze elektronike naprawiasz za pomoca strumienia wody :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudu sporo tam się dostaje , u mnie jakieś 2 tygodnie temu przestała pracować , silny strumien wody na mocowanie i pomogło , pracuje nadal , rok temu też z brudu i podobna sytuacja

mike ty chyba nie wiesz o czym my piszemy.tam gdzie jest ta gumka nie dostaje sie zaden brud.i wody to ty tam na pewno nie lales :naughty:

trzeba kilka rzeczy rozkrecic aby sie tam dostac.a nie powiesz mi ze elektronike naprawiasz za pomoca strumienia wody :mrgreen:

Wiem o co chodzi , te przewody się potrafią nawet rozerwać ale mnie chodziło o mój problem , po prostu nie przewody ale mechanika zawodziła i przeczyszczenie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo!

jest sklep internetowy i podobne (byc moze bo ciezko to sprawdzic na zdjeciu) gumki maja.ja zamowilem gumke 0064 i 0062.kosz zaden,tylko w sumie za przesylke :mrgreen:

moze sie uda :mrgreen: jak przyjdzie to wymienie i zobaczymy czy pomoze :roll2:

http://elektroniksc.com.pl/?sGrupa=PODZESPO%A3Y&p=main&str=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo!

jest sklep internetowy i podobne (byc moze bo ciezko to sprawdzic na zdjeciu) gumki maja.ja zamowilem gumke 0064 i 0062.kosz zaden,tylko w sumie za przesylke :mrgreen:

moze sie uda :mrgreen: jak przyjdzie to wymienie i zobaczymy czy pomoze :roll2:

http://elektroniksc.com.pl/?sGrupa=PODZESPO%A3Y&p=main&str=2

podobno w automatach sprzedających miały być również dostepne ale jakoś ich nie widzę te cyfry to rozmiar ? czy grubość gumki ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w automatach sprzedających miały być również dostepne ale jakoś ich nie widzę te cyfry to rozmiar ? czy grubość gumki ? :mrgreen:

uderz w stol a nozyce sie odezwa :twisted2: ,wymiary gumek dostepne na stronie z linka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he :lol: przewodzących jeszcze nie używałem http://www.graty.net/forum/images/smilies/21.gif Sylwo, jak rozbierzesz te ustrojstwo, to zrób dokumentację fotograficzną - taka moją mała prośbeńka http://www.graty.net/forum/images/smilies/63.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.