Skocz do zawartości

ABS czy działa poprawnie ?


Depson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat dotyczy e36 z 316i.

 

Zastanawiam się nad pracą mojego ABS`u do czego skłoniła mnie pierwsza zima w tym aucie... Na suchej drodze przy nawet mocniejszym hamowaniu hamulce sprawują się ok, oczywiście ABS zaskakuje przy odpowiednim zahamowaniu i to w miare "kulturalnie". Natomiast gdy hamuje na śliskiej powierzchni - np na śniegu bicie pedała wydaje się być jakieś zamocne do tego bardzo cały ten układ hałasuje słychać mocne stukanie (nie wiem czy jest ono mocniejszcze z lewej strony czy wydaje mi się tak gdyż sam po lewej stronie siedzę z nogą no drżącym pedale) Efekt też nie jest zbyt dobry gdyż czułość tego układu wydaje się jakby za duża (tzn. koło jakby całkowicie "przeskakuje" wiem że tak działa ABS i pewnie efekt był by jeszcze gorszy bez tego ale mam wrażenie, że auto wówczas absolutnie nie hamuje przez tą jak to nazwałem "wysoką czułość abs`u". To co opisałem może brzmieć lekko zabawnie bo narzekam na to, że ABS działa natomiast zastanawia mnie to, czy u Was też to tak wygląda do tego męczy mnie ten hałas (dokładnie chodzi o stukanie i odgłos blokowanego w małych odstępach czasu koła - wydaje mi się że za głośny).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.