Skocz do zawartości

Planuję zakup BMW E46


Ernidebest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyprowadzenie auta powyżej dwóch litrów mija się z celem. Bo tam nikt Ci z ceny nie zjedzie

 

Fakt, nie są skorzy do targu, nie wiem czy dotyczy to samochodów o pojemności powyżej 3 litrów czy w ogóle. Dobrze że pojechałem w grudniu teraz musiałbym zapłacić 15000 zł akcyzy :mad2:

 

dlatego pewnie szybko nie będe sprzedawał swojej , moze za 2 lata by mnie skusiła nowa 5 3l ale płacić taką akcyze ? za co , do tego jeszcze naliczają cene rynkową ,ale taki kraj co zrobić , płacz i płać

 

zrobili podatek od luksusu , pewnie im to niedługo UE zaskarży ale puki co to bulisz a z odzyskaniem kasy to albo ją odzyskasz albo nie

 

dlatego napewno teraz bedzie trudno znaleźć w dobrym stanie autko powyżej 2l w rozsądnej cenie ,różnica w cenie jest duża

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki trendu mocno przegrzane. Euro będzie dużo tańsze.

 

Tak mówią ekonomiści - mnie się wydaje, że poziom spadku Euro do złotówki o ile będzie - to niewielki.

Niestety nasza gospodarka wbrew temu co mówią w TV jest na lichym poziomie - i to już widać wszędzie.

 

Także - życzyłbym sobie Euro po 3,2 ale raczej nie będzie tak kolorowo.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki trendu mocno przegrzane. Euro będzie dużo tańsze.

 

Tak mówią ekonomiści - mnie się wydaje, że poziom spadku Euro do złotówki o ile będzie - to niewielki.

Niestety nasza gospodarka wbrew temu co mówią w TV jest na lichym poziomie - i to już widać wszędzie.

 

Także - życzyłbym sobie Euro po 3,2 ale raczej nie będzie tak kolorowo.

 

Pzdr,

 

Od Angoli się opłaca ale zaś ta kierownica , kolega nie tak dawno kupił tam E36 M3 ale tylko dla silnika jako dawce i dał 2200GBP , z Wrocławia samolotem a powrót na kołach , sam pakiet M3 i felgi i już prawie kasa się zwraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :D to i ja sie podepne pod temat. Planuje zakup E46 (postanowione juz, ze bedzie to benzyna :wink: ) . Chcialabym jakies auto 5-6 letnie do jazdy mieszanej ( 35 % korki w Krakowie, 65 % trasa), robie ok 20 tys rocznie. Oczywiscie, im wiecej kucy i bardziej dynamiczne auto, tym lepiej ( no i byle nie kombi - i to nie dlatego, ze baba pewno zaparkowac nie bedzie umiala :wink: )

Jaki silnik Panowie polecacie, jaki zdecydowanie odradzacie? :8) Chodzi o to, zeby bylo jak najmniej awaryjne, a jednoczesnie sprawialo duzo radosci z jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik zaspokaja inne potrzeby i oczekiwania właścicieli.

Pani potrzeby może na początek zaspokoją od 116 KM w 1796ccm montowanych w 316stce przez 143 KM w 1996ccm czyli 318. Chyba, ze jestes obyta driverka tylnego napędu to 320 z silnikiem R6 ~2.2 litra i 170 KM, lub bardziej ekstremalna 330 ale to juz dla doś wyrafinowanej części fanów. Oczywiscie mowimy o BMW e46 po liftingu czyli od 01/02 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym teraz chetnie się zamienił na taki sam model ale 330i bo jazdy mam niewiele i może z 5tyś rocznie bym wyciągnął z trudem :mrgreen: R6 nie oznacza chyba że musi się deptać zdrowo , znam dużo osób co mają auta z silnikami v8 i jeżdżą bardzo spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic sobie V8 i jezdzic spokojnie, ale mozna tez jezdzic spokojnie z 4 cylindrami w 1.6 :norty:

 

dlateko Mike mowie, kazdy ma inne potrzeby, po co mi w miescie 4 litry, 1.2 w Corsie w tych korkach miejskich to i tak za duzo, To tak jak dla rodziny 2+2 zakupic do codziennej jazdy 2osobowe Z3 :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombiaka, to niechce, szukam sedana w manualu,

 

ostatnio wylukalem

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7776362 przywieziona z francji, miala stukniete swiatla przod i tyl, maska nie wymieniana, w co ciezko mi uwierzyc :) zapewne kanapka byla na autostradzie.

 

Ciezko znalesc cos konkretnego co by odpowiadalo, jeszcze w kregu zainteresowan jest S6, zobaczymy co dalej bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombiaka, to niechce, szukam sedana w manualu,

 

ostatnio wylukalem

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7776362 przywieziona z francji, miala stukniete swiatla przod i tyl, maska nie wymieniana, w co ciezko mi uwierzyc :) zapewne kanapka byla na autostradzie.

 

Ciezko znalesc cos konkretnego co by odpowiadalo, jeszcze w kregu zainteresowan jest S6, zobaczymy co dalej bedzie

Poszukaj w dziale ' co sadzisz na temat tego ogloszenia ' tam byłą dyskusja na temat tej BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he no cale szczescie ze zaoszczedzilem sobie kawalek drogi...

 

Tak cos czuje ze do 30 tyskow, to chyba nie znajde...

nie wiem moze sie na malucha przezuce

 

 

Wejdź na np. mobile.de i sprawdź po ile są samochody marki BMW z konkretnym silnikiem i wyposażeniem, a potem porównaj z tym co na allegro. Dojdziesz do wniosku że w PL rozdają samochody za darmo, ale czy warto wyciągać rękę po taki prezent...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie lukalem... a co do 30 tyskow bys proponowal, zeby jeszcze z fajnym wyposazeniem bylo ??

 

Ja szukałem rok samochodu w PL i poddałem się. Oczywiście miałem trudniej niż ty, bo chciałem kombi z 3.0i - sedanów i coupe jest więcej. Co mogę powiedzieć, "przepłaciłem", ale jestem zadowolony. Dałem za 2002r. 16900 euro z wyposażeniem któremu brakuje tylko haka i PDC. Może ktoś na forum ma do sprzedaży sedana, zapytaj? Teraz jest raczej nie opłacalne sprowadzenie pojazdu z pojemnością powyzej 2.0L (akcyza 18,6%). Jeśli kupiłeś tanio euro, np. lipcu i sierpniu to można próbować, natomiast przy obecnym kursie 4,60 daje +/- 6437 euro. za 30000zł. Tu masz stronkę która oblicza koszty samochodu na gotowo: http://www.autokalkulator.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie lukalem... a co do 30 tyskow bys proponowal, zeby jeszcze z fajnym wyposazeniem bylo ??

 

Za 6900 330i http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=102970837&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minPrice=4000&maxPrice=7001&siteId=GERMANY&features=LEATHER_SEATS&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=Limousine&lang=pl&pageNumber=1

 

Niestety tylko jedna oferta w tych pieniądzach co chcesz kupić, ewentualnie 325i http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&lang=pl&scopeId=C&_features=on&bodyStyleRadio=&categories=Limousine&categories=SportsCar&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=13&makeModelVariant1.modelDescription=&makeModelVariant2.makeId=&makeModelVariant2.modelDescription=&makeModelVariant3.makeId=&makeModelVariant3.modelDescription=&minFirstRegistrationDate=&maxFirstRegistrationDate=&minMileage=&maxMileage=&minPowerAsArray=&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=&maxPowerAsArray=KW&minPrice=4000&maxPrice=7001&export=NO_EXPORT&fuel=PETROL&transmission=&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&ambitCountry=&zipcode=&climatisation=&numSeats=&doorCount=&features=LEATHER_SEATS&emissionClass=&emissionsSticker=&adLimitation=&daysAfterCreation=&usageType=&usedCarSeals=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak u nas porąbane z tymi ustawami niby jedno aupo ten sam rocznik nie koniecznie bmw a różnica w opłatach kolosalna między 2,0 a np 2,2 litra nie dość że euro drogie to jeszcze akcyza i pewnie liczona od średniej eurotaxu ja poczekam jak ZENT będzie sprzedawał bo myśle o zmianie z 2,0d na 3,0i :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dodatku szukam czegos w dieslu :)...

 

Nie wiem co teraz robic... bo planowalem miedzy 20-30 kupic, a teraz sie okazuje, zeby cos fajnego trafić to ze 40 k trzeba... hmmm.

 

 

No to mam dobre wiadomości - diesle są tańsze w DE od benzynowych odpowiedników :wink:

Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.