Skocz do zawartości

330d ile powinny grzac swiece zarowe na mrozie ?


JaVoL

Rekomendowane odpowiedzi

Autko stalo kilka dni po sylwestrze na mrozie i kiedy przekrecilem kluczyk zauwazylem ze lampka/sprezynka gasnie po sekundzie jak w lato zero grzania !! Powtorzylem operacje z 5 razy to samo ! Wiec krece i [BAD] aku za slaby przekrecil z 3obroty i zaczal mulic. Odpalilem z kabli pojezdzilem troche i po nocy mroz -10 caly czas rano odpalila bez problemu mimo ze lampka gasnie nadal po sekundzie jakby w ogole swiec nie grzalo. Oco w tym chodzi.
X5 e53 10L/100km automat. 184@245
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo nigdy na to nie zwracałem uwagi ale nie widze róznicy między latem a zimą , jak wszystkie kontrolki zgasną to i żarowa też i tak odpalałem i tak odpalam , fakt że teraz mam problemy bo bywa że ledwo załapie no ale to akumulator winien i mało jazdy głównie miejska , po świętach stałdo sylwestra to niestety musiałem użyć prostownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to nie jest jedyny diesel ktorego uruchamiam ale pierwszy raz na mrozie i wlasnie mie zdziwilo ze nie grzeja. Ojciec ma tez ten silnik w X5 i potwierdzil tego dnia ze mu sie kilka sekund swiecily. Niwiem czemu u mnie inaczej. Dzis aku cala noc ladowalem to sie troche poprawi sprawa tylko ze mrozu juz nie ma ;-) Ale dam znac czy po naladowaniu aku cos sie poprawilo w tym temacie.
X5 e53 10L/100km automat. 184@245
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie kilka dni temu przy -20 kontrolka palila sie okolo 7 sekund i samochod odpalil za pierwszym razem.

Nie wiem czy to prawda ale podobno jest tak, ze w nowoczesnych dieslach wstepne podgzewanie swiec zarowych uruchamia sie w momencie otwarcia samochodu - stad kontrola zapala sie na tak relatywnie krotki czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale podobno jest tak, ze w nowoczesnych dieslach wstepne podgzewanie swiec zarowych uruchamia sie w momencie otwarcia samochodu - stad kontrola zapala sie na tak relatywnie krotki czas...

 

Możliwe że tak jest czy moze ktos jeszcze to potwierdzic/zanegowac ?

Moje autko z 2004r

X5 e53 10L/100km automat. 184@245
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.