Skocz do zawartości

zimne powietrze


grzesiek82

Rekomendowane odpowiedzi

W wersji z klimatyzacją dwustrefową pokrętło Zimno/Ciepło dotyczące środkowych nawiewów fizycznie porusza linkę która to natomiast porusza jakąś klapką, tak mi się wydaje - trzeba by się dostać do tej klapki i zaobserwować co się z nią dzieje jak kręcimy tym pokrętłem. Wiem jeszcze, że pokrętło to steruje następującymi kratkami: lewa kierowcy, środkowa, dwie pasażera (te przy schowku), pozostałe wyloty sterowane są elektronicznie z panelu sterowania klimatyzacją. Wygląd na to, że coś jest jak by zapchane, może większą ilość liści zassało, może wystarczy dobrać się do filtra kabinowego znajdującego się za schowkiem (trzeba odkręcić schowek pasażera). To chyba pierwsza rzecz od jakiej bym zaczął - sprawdzenie tego filtra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem samochód też miałem problem z powietrzem....leciało bardzo słabo i ledwo ledwo ciepłe

 

Po całkowitym wyjęciu filtra kabinowego problem zniknoł, jeżdze teraz bez filtra w ogole .... ale nie polecam, w aucie strasznie duzo kurzu i nieprzyjemnych zapachów w końcu od tego jest filtr zeby to zatrzymać...

 

 

Co do pokrętłła ciepłe zimne to jest ono np przydatne w zimę. Czasami jest tak ze potrzebujemy nawiewu na szybę zeby leciało gorące powietrze a na twarz chłodniejsze wtefy krecac pokretlem na twarz mamy chłodniejsze/zimne a na szyby takie jakie ustawione na pokretle czy klimatronicu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dobra a jeśli to nie filtr,bo mam taki sam problem jak kolega,brak ogrzewania tyle ,że u mnie na szybe laci ciepłe na nogi słabo i twarz również słabo

zaznaczam klimatronik 2 strefy e36 323 co jeszcze mam sprawdzić prócz filtru ????,zima tego roku jest sroga :evil:

a ja dziś przejechałem 150km w kurtce mimo że temp.była ustawiona na 32stopnie

 

Bardzo proszę o pomoc :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim touringu z 98 roku z climatroniciem jak ustawie nawiew na twarz i pokretlo na czerwone to leci cieple powietrze,ale ogolnie na szybe mocniej dmucha. tak zrobili niemcy..ale ma leciec cieple..hmm nawet gorace mi leci ale jest poprostu slabsza sila nadmuchu niz na szybe. pozdro ps.sprzedam kozuch o grubosci 10cm :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem samochód też miałem problem z powietrzem....leciało bardzo słabo i ledwo ledwo ciepłe

 

Po całkowitym wyjęciu filtra kabinowego problem zniknoł, jeżdze teraz bez filtra w ogole .... ale nie polecam, w aucie strasznie duzo kurzu i nieprzyjemnych zapachów w końcu od tego jest filtr zeby to zatrzymać...

 

 

Co do pokrętłła ciepłe zimne to jest ono np przydatne w zimę. Czasami jest tak ze potrzebujemy nawiewu na szybę zeby leciało gorące powietrze a na twarz chłodniejsze wtefy krecac pokretlem na twarz mamy chłodniejsze/zimne a na szyby takie jakie ustawione na pokretle czy klimatronicu ;)

 

Filtr kabinowy oprócz tego że zatrzymuje kurz to nie dopuszcza do przedostawania się syfu na chłodnice, jak jeżdzisz bez filtra to po kilku miesiącach masz całą chłodnice zawaloną syfem i ona nie może oddawać ciepła w zimie.

Poza tym, pierwsze co powinno się w zimie sprawdzić jak nie leci ciepłe powietrze, to poziom płynu w chodnicy , najpierw kończy się płyn w chłodniczce co nagrzewa kabinę i wystarczy że braknie z pół litra i już bedzie odczuwalna róznica w grzaniu kabiny.

Co do tego środkowego nawiewu; mam klimatronik dwustrefowy ustawiany pokrętłami (nie przyciskami) i u mnie jak ustawie na 26 stopni, czyli max, to leci ogień z każdego nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, może masz uszkodzony jeden z wentylatorów od nawiewu, ale żeby to sprawdzić trzeba by kolektor zdejmować.. ja bym podjechał do jakiegoś znajomego mechanika i załatwił sprawę w pare godzin, ciężko już chyba coś wymyśleć bez rozbierania i sprawdzania tego co nie widać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie co zobaczyłem po zdjęciu schowka byłem w szoku,co za baran zmieniał filtr kabinowy :mad2:

Jeśli ktoś miał by taki problem jak wyżej opisany mój,proponuje zacząć naprawę od tego iż właśnie filtra

Poprzedni właściciel sprzedając auto powiedział mi,że nabijał odgrzybiał klime i zmienił filtry w tym kabinowy,więc nie szukałem w tam przyczyny,obawiałem się i skupiłem na nagrzewnicy i chłodnicy,lecz nic nie znalazłem.

Dziś sam rozkręciłem i co widzę kanały dolotu powietrza były całkowicie odłączone te od nawiewu na nogi,zaglądam do komory gdzie znajduję się filtr a tam zoonk :duh: filtr wepchnięty śrubokrętem cały pokiereszowany(praktycznie złożony w pół),wiem że jest kłopot z włożeniem tego filtra i trzeba go przełamać w 1 lub 2 miejscach ale bez przesady :nienie: ,obecnie całkowicie zdemontowałem filtr po odpaleniu auta i krótkiej próbie,leci powietrze mało głowy nie urwie :lol: ,jezdziłem z temperaturą nastawioną na 28 0C teraz nie da się wysiedzieć przy takiej,filtr założę sam na weekend :cool2:

 

 

polecam pomocny link:

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dziś sam rozkręciłem i co widzę kanały dolotu powietrza były całkowicie odłączone te od nawiewu na nogi,zaglądam do komory gdzie znajduję się filtr a tam zoonk :duh: filtr wepchnięty śrubokrętem cały pokiereszowany(praktycznie złożony w pół),wiem że jest kłopot z włożeniem tego filtra i trzeba go przełamać w 1 lub 2 miejscach ale bez przesady :nienie: ,obecnie całkowicie zdemontowałem filtr po odpaleniu auta i krótkiej próbie,leci powietrze mało głowy nie urwie :lol: ,jezdziłem z temperaturą nastawioną na 28 0C teraz nie da się wysiedzieć przy takiej,filtr założę sam na weekend :cool2:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=322

 

A nie mowilem ?

:-)

 

pozdr.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.