Skocz do zawartości

2 miesiace temu wymiana oleju i juz inspekcja??


Raich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolega ma problem w BMW E36 320i. 2 miesiące temu wymieniał olej i wczoraj zapaliła mu się inspekcja, dlaczego?? Aha i jeszcze nie chodzi mu na wszystkie gary... Z góry dzięki za pomoc.

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze inspekcja była kasowana po wymianie oleju... własnie dlatego mnie to dziwi ze po 2 miesiącach się świeci

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale jest drobna różnica między inspekcją a oil service. Inspekcja zapala się kiedy trzeba wymienić płyn hamulcowy czyli co około 2 lata po ostatnim kasowaniu. Oil service kasuje się trochę inaczej a inspekcja nie jest kasowana przy kasowaniu oil service.

Jeśli chcesz wymieniać ten płyn to wymień i skasuj inspekcję a jak nie to przy następnej wymianie oleju trzeba powiedzieć żeby skasowali też i inspekcję.

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale jest drobna różnica między inspekcją a oil service. Inspekcja zapala się kiedy trzeba wymienić płyn hamulcowy czyli co około 2 lata po ostatnim kasowaniu. Oil service kasuje się trochę inaczej a inspekcja nie jest kasowana przy kasowaniu oil service.

Jeśli chcesz wymieniać ten płyn to wymień i skasuj inspekcję a jak nie to przy następnej wymianie oleju trzeba powiedzieć żeby skasowali też i inspekcję.

 

Kolego jeszcze chyba inaczej-oil service to od wymiany do wymiany oleju, inspekcja od przeglądu do przeglądu a zegarek jest od płynu hamulcowego.

A co do tego stanu oleju-pamiętam jak pierwszy raz sam kasowałem po wymianie oleju to skasowałem sam stan oleju (świecił się od kupna auta zegarek). I cegiełki bardzo szybko mi spadały. Później poczytałem i skasowałem i stan oleju i zegarek i od tamtej pory przejechałem jakieś 11tyś i mam jeszcze dwie zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda zegarek jest od płynu, a inspekcja to jeszcze oddzielny temat. Z tym że z tego co pamiętam zegarek zapalił się u mnie razem z inspekcją.

Z tego co wyczytałem z instrukcji inspekcja zapala się co około 20tys km nie ma związku z wymianą oleju oil service.

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy sa jakies czujnki w silniku badajace lepkosc oleju ale jak leje mobila to robie okolo 10000 km i sie juz tylko swieci pomaranczowa dioda a dwie wymiany temu mialem zalany olej shela 10w50 i zrobilem na nim prawie 12000 km i sam podjalem decyzje ze go wymienie chociaz jeszcze swiecilo sie dwie diody zielone tu go nie ma w sklepach ja go kupilem we ferancji w autoleklerku jest ktos kto mi to potrafi wyjasnic jak to bylo mozliwe :!:

i jeszcze jedno pyt. czy jak zaleje srodek do oleju taki do mycia silnika czy nic mojemu m43 nie bedzie czytalem ze poprawi krozenie oleju czu ktos to juz z Was probowal :?:

jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.