Skocz do zawartości

instalacja gazowa e36 compact


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam sie nad założeniem gazu w moim compakcie.

Najbardziej interesuje mnie zbiornik gazu. Słyszałem ze nie można zinstalować jej w miejsce koła zapasowego ponieważ jest dojazdówka.

 

W takim razie jak wygląda taki zbiornik w bagażniku, w jakim miejscu sie go montuje i ile miejsca zajmuje?

 

Ma moze ktos jakies zdjecia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porażka na maxa miałem gaz w moim e36 compact instalacja mega badziew, silnik 1.6 jest bardzo ekonomiczny w trasie przynajmniej mój 6.9-8l ( 8 l to 5 osób i zawalony bagażnik) w mieście 10-11 przy morzachi normalnej jeździe. zresztą gaz to zabójstwo dla pięknych silników bmw. A butle 25 litrów miałem w bagażniku mała objętość sprawiała że szału dostawałem prawie codziennie tankując ja :/ szczerze odradzam...

zresztą różnica miedzy gazem a benzyna zwróci ci się dopiero gdy będziesz robił duuużo kilometrów dziennie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

miałem e36 compact 316 z gazem w bagazniku. Butla 40 litrowa starczała na codzienną jazde przez okolo tydzien. Zajmowala polowe przestrzeni i calkowicie wykluczała jakikolwiek wyjazd z wiekszym bagazem. 2 lata nie mialem z nia problemów < okolo 40 tys km >, az pare miesiecy temu zaczely sie cyrki z gasnacym silnikiem, samoczynnym odcinaniem gazu. Winny podobno był parownik...

Zgadzam sie z przedmowca - jak malo jezdzisz to daj spokoj z gazownią, szkoda zachodu. Ja kupiłem juz z zalozonym - to jezdziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No tak jest jak się kupuje właśnie z założonym, nie wiadomo jak użytkowanym gazem. W koło nie włożysz tak jak mówisz bo zbyt nisko wisi, ja mam 35L cylindryczną i jakby nie było na bagaże miejsca za wiele niema (nie jest mi za bardzo potrzebne). Ja po ok roku czasu założyłem LPG bo byłem takiego zdania jak koledzy, a teraz nie wiem poco jeździć na benzynie dwa razy droższej :lol: Instalacja BRC sekwencja, jeśli zamierzasz jakąś II generacji dać (nie daj Bóg pierwszej) to sobie odpuść faktycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kolega widać został boleśnie skrzywdzony chyba gazem w samochodzie albo w życiu do czynienia nie miał.

 

W tym silniku bytla 35 litrów starczy spokojnie na pokonanie około 320 330 kilometrow po miescie. Nie wiem co chcesz tam zakładać ja nie radzę wynalazków w stylu 1 czy 2 generacja bo moze byc roznie jesli sekwencja to tylko w dobrym warsztacie i bedzie ok.

 

grunt to dobór elementów i zestrojenie wszystkiego. ja jezdze juz rok co prawda dośc dużo i chwale instalacje.

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak cie stac na zalozenie LPG IV generacji to zakladaj i pamietaj dobrze zalozony LPG to przyjemnosc z jazdy i jeszcze lepsza przy tankowaniu. Mi gazownik zchrzanil instalacje ale doedukowalem sie i sobie poprawilem. Po poprawie normalnie szok przezylem :jawdrop: juz niemam roznicy miedzy PB a LPG a sonda ma bogato az do odciecia :mrgreen: i czasy wtryskow tez prawidlowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.