Skocz do zawartości

[E60] 520xd - kontrolka hamulców.


Radoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie klocków hamulcowych i czujnika w stacji typu FeuVert nadal wyświetla się na panelu zegarów i monitorze komputera: „handbrake applied” oraz „front brake pads” – 14000km.

 

Oczywiście w 520i [E60] można to wykasować z pozycji rejestratora „resetting trip distance recorder” jednakże w przypadku [E60] 520xd już jest z tym problem.

Po potwierdzeniu RESET? wyświetla się komunikat „km _ _ _ _ _”.

Po dalszym potwierdzeniu ponownie wraca opisana sytuacja i komunikat ”front brake pads – 14000km”.

 

Jest na to jakiś patent czy trzeba grzać do ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić czy na pewno wymienili czujnik :D

 

Wymienili, bo sam im ten czujnik w zębach dostarczyłem.

Tylko być może jest „walnięty”. Grzebałem ponownie RESETEM . Najpierw monitor pokazał 0 km na obu hamulcach, po przejechaniu kilkunastu kilometrów wyświetliło się po – 25 tys. km.

Teraz ustawiło się na + 13 tys. km. (przód) i + 3 tys.km (tył). :duh:

 

Jedynie co znikło to kontrolka na zegarach która najbardziej mnie wnerwiała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Radosław, jeśli chcesz to podjedź do mnie w wolnym czasie jeśli masz wersje Pre LCI to spróbujemy to skasować kompem, u mnie było podobnie ale ja nie wymieniłem czujnika dopiero po wymianie dało rade zresetować, a swoją droga kupiłeś oryginalny czujnik czy zamiennik? Jest jeszcze taka opcja że zastanawiam się czy tego czujnika nie można skasować tylko raz tzn po założeniu powinno wskoczyć i już nie powinno się kasować, ja miałem tak że jak wymieniałem klocki miałem jeszcze jakieś 3 tys km do zapalenia się kontrolki, zmieniałem klocki ale nie zmieniłem czujnika bo myślałem że działa on tak samo jak w e39, okazało się inaczej. Ale stary czujnik nie do końca zdarty wyświetlał 3tyś km na plusie po skasowaniu -25tyś i już nie chciał nigdy wskoczyć poza -25tyś, domniemam z tego powodu że opcja reset dostępna jest tylko jeden raz. ale skoro ty już go resetowałeś parę razy to możemy spróbować kompem to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Witam. Odkopuje . Zapalił mi się czerwony wykrzyknik na desce i błąd ,, Front bramkę pads" skasowałem metoda kombinacji kilometry teraz jest 15000 ale wykrzyknik i błąd nadal się pali. Klocki wymienie w następnym tygodniu dopiero i pytanie czy czujnik trzeba kupić jeden czy dwa sa tam ? Czy błąd sam się skasuje czy trzeba kompem ? Da radę inpa go skasowac ? Bo niestety nie wiedzę by można było to zrobić właśnie w inpie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.