Skocz do zawartości

BMW E46-JAKA KUPIć


nowy22

Rekomendowane odpowiedzi

A ja Wan powiem tak!

Jeżeli chodzi o awarie E46 320d to dlatego że jest ich dużo to występuje dużo usterek i myślę że jest to wielkość proporcjonalna do ilośći. Ponadto ci którym autka sie nie psują stosunkowo rzadko o tym piszą. I niestety ostatnia i moim zdaniem najważniejsza rzecz. W E46 320d mało kto piszący na tym forum ma moc fabryczną a niestety podnoszenie mocy powoduje szybsze zużycie takich elementów jak turbinka pompa i wtryski więc w dużej mierze to jest przyczyną większej ilości awarii. Jestem ciekawy ile by ich było gdyby w 320i dało się podnieść moc. I ostatnia rzecz jeżeli chodzi o ekonomię. Ja jeżdżę stosunkowo niewiele jak na diesla bo ok. 20k rocznie i wyliczyłem sobie że przy spalaniu średnim 8l w dieslu (teraz w zimie w mieście mi tyle spali) to w benzynie będzie to ok. 11l więc różnica spowoduje oszczędności w wysokości ponad 2000zł rocznie i po 4 latach kupię sobie nową turbinkę, pompę i trochę na wtryski zostanie i one na pewno przejadą więcej niż 100k km.

Pozatym pozdrowienia dla wszystkich w Nowym Roku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko sie zgadza.

Tylko wedlug mnie o diesel-a trzeba bardzo dbac i umiejetnie jezdzil aby nam sluzyl przez lata.Po kupnie przez 3-4 lata jest z tym w miare.Pozniej diesel trafia w kolejne i kolejne rece.I tak dochodzac do wieku 10 lat jest ciezko znalesc sztuke ktora przeszla przez wszystkie porzadne rece.

Z benzyna nie ma tego problemu.Doslownie wszyscy mechanicy z ktorymi rozmawialem mowili:

Jak kupujesz nowy to diesel pewniak,jesli uzywany to tylko z pewnego zrodla a benzyna to wszystko jedno.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

durnej ?bo nie ma jasnej odp na pytanie diesel czy benzyna.jesli chodzi o oszczednosc to wiadomo diesel.moj 320 d 99 pali teraz 8.to ile by mi beznyzna spalila?z drugiej strony mozna sobie gadac ze 9 l tak samo jak polowie 320 d spala 5,5 l.mojej zonie moj spalil 5,8 a jechala...az 100-110 kolo 150 km.ale czy tak jezdzimy?jak wrak to sie sypie wiadomo i diesel i benzyna. nie nastawiaj bym sie na ekonomie kosztem napraw.bo i to i to sie psuje.

beznadziejne maja niektorzy podejscie do diesla. gruzlik ,klekot.ze kolege stac na lanie po 15 l paliwa to inna sprawa.teraz wszyscy sie madrza a jak paliwko prawie po 5zl bylo to co?

Czuc respekt do Bmw nawet gdy je masz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem tu tak durnej konwersacji...

ale ilość odpowiedzi i liczba wyświtleń tematu wręcz imponująca - może o to tylko chodzi . Wiecie co, jestem klubowiczem i użytkownikiem forum innej marki (jak na razie) i na tamtym forum ("walę w ciemno") jeżeli ktoś prosiłby o poradę w kupnie czegokolwiek włącznie z samochodem to przynajmniej ktoś by się zainteresował jego problemem a tutaj czytam spór wydawaćby się mogło trzynastolatków z czternastolatkami - którzy oczywiście mają własne firmy , przejeżdżają tysiące kilometrów , mieli już kolejne takie auto itp itp. Trochę wstyd panowie - a potem idzie opinia o użytkownikach BMW, że to tacy a tacy ludzie, a na pewno nie można (wierzę) tak mówić o nich wszystkich. Trochę luzu życzę a adminowi proponuję zamknięcie tematu bo temat ten mogą czytać ludzie ,którzy naprawdę mają dylemat jakie BMW kupić - tak jak ja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem tu tak durnej konwersacji...

ale ilość odpowiedzi i liczba wyświtleń tematu wręcz imponująca - może o to tylko chodzi . Wiecie co, jestem klubowiczem i użytkownikiem forum innej marki (jak na razie) i na tamtym forum ("walę w ciemno") jeżeli ktoś prosiłby o poradę w kupnie czegokolwiek włącznie z samochodem to przynajmniej ktoś by się zainteresował jego problemem a tutaj czytam spór wydawaćby się mogło trzynastolatków z czternastolatkami - którzy oczywiście mają własne firmy , przejeżdżają tysiące kilometrów , mieli już kolejne takie auto itp itp. Trochę wstyd panowie - a potem idzie opinia o użytkownikach BMW, że to tacy a tacy ludzie, a na pewno nie można (wierzę) tak mówić o nich wszystkich. Trochę luzu życzę a adminowi proponuję zamknięcie tematu bo temat ten mogą czytać ludzie ,którzy naprawdę mają dylemat jakie BMW kupić - tak jak ja :wink:

 

Ot własnie...zamiast rozwiazania dylematu autora - kazdy próbuje podbudowac swoje ego...a to do niczego sensownego nigdy nie zaprowadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem tu tak durnej konwersacji...

A powiedz mi co Twoja "cięta riposta" do tej dyskusji wniosła mądrego??

 

Ja na początku wątku udzieliłem rady autorowi postu (kilka razy później też), więc proszę nie pisać że nikt nic nie doradza.

A forów na których nie pojawiają się tematy "gorące" nie ma :mrgreen: na samochodowych spalanie/oleje/osiągi, na komputerowych AMDvs.Intel itd, itp.

Takie tematy zawsze wywołują emocje i dyskusje, nie da się zadać pytania:

"Jakie auto za 25 tysi" i dostać jednej jedynej odpowiedzi, która będzie za razem przepisem na bezawaryjne, tanie auto.

 

Ja osobiście bardzo cenie forum (to jak i innych marek) jako cenne źródło info o eksploatacji konkretnego auta. Po odpowiednim przefiltrowaniu bzdurnych postów można dowiedzieć się wiele o konkretnym modelu. Jak ktoś chce to sobie uświadomi co z czym się je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wystarczy. Takie tematy nigdy nie doprowadzily do niczego konstruktywnego, za to zawsze do bicia piany. Tutaj tego bicia piany jest az 9 stron.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.