Skocz do zawartości

Kiedy i jaki olej idzie do skrzyni i mostu??!!


Skroczek1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Rosvell, rozumiem że ten tekst poniżej dotyczy tylko silników TDi, wiec Skroczek1 mając TDS-a nie powinien czuć się urażony? :D

A tak na poważnie, to było o tym wiele razy, wystarczy trochę poszukać. Do dyfra idzie syntetyk Castrola którego nie kupisz w małej butelce bo są tylko po 20l, najlepiej kup w ASO 1,2l bo wchodzi 1,1l i to będzie najtaniej i najlepiej. Do skrzyni najprawdopodobniej ATF, ale trzeba sprawdzić tabliczkę na skrzyni, albo spuść kropelkę i jak będzie czerwony kolor to ATF. Możesz wtedy zalać np. Valvoline ATF z serii MaxLife. A to co z niego zostanie możesz dolać do wspomagania jak będzie brakowało, bo wchodzi też 1,1l a będziesz musiał kupić 2l, chyba że kupisz w ASO tyle ile trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Skroczek1 najpierw :search:

 

Kolego -monter- nie przesadzaj, że wszystko trzeba kupić w ASO :duh: :mad2:

Do dyfra idzie syntetyk Castrola którego nie kupisz w małej butelce bo są tylko po 20l , najlepiej kup w ASO 1,2l bo wchodzi 1,1l i to będzie najtaniej i najlepiej

To mi się wydaje śmieszne :clap: Krypto reklama ASO???

W swojej Buni mam szpere i kupiłem literkę Castrola 75W140 - wystarczyła. Jeśli chodzi o skrzynie to sprawdz jaki idzie olej do niej. Jeśli ATF to kup sobie go więcej np. Mobila 4 lit - do wspomagania idzie też ATF. NIe jest drogi i będziesz miał go na troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego -monter- nie przesadzaj, że wszystko trzeba kupić w ASO :duh: :mad2:

To mi się wydaje śmieszne Krypto reklama ASO???

Kolego, to że Ty lejesz 75W140 to nie znaczy że taki ma być, bo wszędzie jest podane że bez szpery idzie SAF-X0, a ze szperą SAF-XJ lub specjalny BMW i proszę spróbuj znaleźć któryś z nich w litrowej butelce, a w ASO kupując na litry kosztuje to 62zł i jeszcze zostaje 100ml. Więc piszę to nie dla reklamy czy popierania zakupów w ASO - zwyczajnie tak jest najtaniej akurat w tym przypadku. Możesz Sobie lać co chcesz, ale tylko ten olej co napisałem ma aprobatę BMW. A co do oleju do skrzyni to wcale nie namawiam do zakupów w ASO, wręcz przeciwnie.

Nie widzę też sensu kupować 4l oleju ATF skoro trzeba 1.1l Jak kiedyś będzie potrzebny to lepiej kupić świeży, a nie chomikować w garażu nie wiadomo po co, oleje też się starzeją. Praktycznie wszystkie oleje ATF można kupić w litrowych butelkach.

Pozdrawiam i mniej podejrzliwości życzę po świętach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak chcialem wymienic olej w moscie to w warsztacie gdzie sprzedaja i wymieniaja odrazu oleje chcieli ok 100zl, za wymiane w skrzyni 80zl

a ja pojechalem do hurtowni i dam mi dobrali odpowiednie(mieli wszystkie potrzebne dane auta) za duzo taniej i bylem zadowolony:D i tez tak Ci radze kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę w litrowej butelce http://moto.allegro.pl/item509772013_castrol_saf_xj_75w140_1l_szpera_bmw_mb_opel.html Jeśli link już wygasł to zapraszam do wyszukiwarki np. google. Ten olej kupiłem w podobnej cenie - nie przez allegro.

Pozdrawiam i Wszystkiego najlepszego życzę koledze -monter- :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę w litrowej butelce

W takim razie zwracam honor. Ja rok temu szukałem SAF-X0 i w żadnym sklepie nie znalazłem. Ale nadal twierdzę, że taniej wyjdzie kupić w ASO :D

Jak spuścisz cały stary olej to litr nie wystarczy. Za dwie butelki musisz zapłacić ponad 150zł, a w ASO kupisz 1,2l za ok 100zł (oczywiście ten do szpery, bo do zwykłego dyfra jak już pisałem kosztował mnie 62zł). Więc nie takie ASO straszne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.