Skocz do zawartości

pytanie o 320d 136km


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie jest skierowane do ludzi jeżdzącymi bmw e46 320d 136km.Czy w waszych autach również macie nie dosyt mocy.Zastanawia mnie czy to normalne czy moje jest zamulone czy też jeszcze coś innego.Przepływka jest ok,auto od 1800obrotów dostaje kopa ale żadna rewelka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem program na 162 KM i ciągnie jak głupia od 1400 obrotów :mrgreen:

 

Sorry za OT, ale możesz wrzucić wykres, tu albo na PW ?

Zaciekawiło mnie to ciągnie jak głupia od 1400 obrotów w M47 :wink:

 

Tez chciałbym to zobaczyć - bo póki co piszemy o dość kontrowersyjnej wypowiedzi. A może ciągnie jak głupia już od wolnych obrotów???

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 136 i nie jestem zadowolony jest mulowata.najgorzej to po miescie sie jezdzi.bo w trasie to nawet spoko .w sumie to diesel 136 to wrecz malo.zwlaszcza ze to ciezki samochod.tez mysle nad programem.od ilu u ciebie ciagnie?u mnie tak od 1800.juz paroma jezdzilem i mysle ze ten typ tak ma.ciekawe czy czuc duza roznice po chipie?
Czuc respekt do Bmw nawet gdy je masz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem że jestem zadowolony ze swojej buni to moja pierwsza bemka wcześniej miałem koreańczyka przesiadając się do bmw to niebo a ziemia pod niemal każdym względem począwszy od komfortu jazdy po spalanie wiec cieszmy się że posiadamy bmw bo to naprawdę świetne samochody :D wesołych swiąt
moc jest z nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiamy tylko o osiagach co do reszty nikt nie ma watpliwosci ze to swietne fury.nie wiem czy moja by sie wyrobila w 9.9. a wszystko z nia jest ok.bym zniosl nawet te 9.9 tylko ta turbodziura mnie drazni.ale rozwazam chipa.moze sie poprawi.
Czuc respekt do Bmw nawet gdy je masz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zdrowego TDSa 143koni 6 garnków też kombi. I uważam że 520d (niestety cięższe od waszych e46 ;) ) jeździ tak samo dynamicznie jak ten TDS . U mnie 1,5 i niżej jak się właduje na trójce w 90 stopniowy skręt na skrzyżowaniu to "stoi w miejscu" ale redukcja na II i zaczyna jechać :) Sekundę urywa TDSowi do 100 a elastyczność ma niemal te same wartości. A spalanie o wiele mniejsze. A tylko ten klekot bo 6 cylindrów miało lepszą kulturę.
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca nie byłem zadowolony z dynamiki 320d 150KM, choć wg danych ma jakoś 8,9s do 100km/h. Szczególnie po mieście jeździło się kiepsko, przy skręcie na skrzyżowaniu często trzeba było jedynkę wrzucić, nie jak w TDI - dwójka cały czas i auto nie zamuli/nie zakrztusi się. po programie jest dużo lepiej jeżeli chodzi o elastyczność i o siłę ciągu samochodu (czuć, że wbija w fotel, przynajmniej pasażerowie tak mówią), ale po mieście i tak mogłoby być lepiej...
E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy wczesniej nie jezdzilem dieslem. od niedawna mam 320d 136KM. nie spodziewalem sie ze jest tak niesamowicie "zamulona", do ok 2tys obrotów ledwo ciagnie pozniej jak zalaczy turbine jest juz znacznie lepiej. w miescie przy ruszaniu ze swiatel to porazka. musze ja "skacic" na 1 i przytrzymac na wysokich obrotach i szybko wrzucic 2 to wtedy nie zostaje az tak z tylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello,

Ja mam zgoła inne uczucia od większości użytkowników.

Uważam że na 150 konnego diesla auto zbiera się naprawdę dobrze. Co dziwne ja mam kombi i to w automacie! Swoją e46 posiadam dopiero od kilku dni i mam świezo w pamięci poprzednie auto - A8 4,2 310KM. Bałem się strasznie tej zamiany właśnie ze względu na dynamikę ale naprawde nie jest źle :) Za to spalanie 3 krotnie mniejsze :)

Pozdrawiam,

Krzemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.