Skocz do zawartości

moduł komfortu


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

szukam informacji jak podłączyć sterownik centralnego zamka (typowy scyzoryk z allegro) do modułu domykania szyb,

kombinowałem z wtyczką (żółta) i nie mogłem znaleźć odpowiedniego przewodu. Może ktoś z Was to już robił i zna się na rzeczy. Który pin odpowiada za domykanie szyb... lub jakieś inne sposoby...

http://img90.imageshack.us/img90/5829/bmwpodpis333333.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak przy okazji ktos mi powie jak wlaczys zamykanie szyb z pilota do bede wdzieczny.. bo samochod nie ma modulu komfortu, tj w inpie mozna ustawic tylko otwieranie okna z kluczyka...

 

a jak nie ma tego modulu to rozumiem ze musialbym go dolozyc al;bo cos zmienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam informacji jak podłączyć sterownik centralnego zamka (typowy scyzoryk z allegro) do modułu domykania szyb,

kombinowałem z wtyczką (żółta) i nie mogłem znaleźć odpowiedniego przewodu. Może ktoś z Was to już robił i zna się na rzeczy. Który pin odpowiada za domykanie szyb... lub jakieś inne sposoby...

 

17 i 4 w zółtej wtyczce ZKE, najczęściej nie ma tam przewodów, sterowanie +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mowa jest o normalnym przkazniku samochodowym.

Jeśli potrzebujesz + to z jednej strony styku zwiernego przekaźnika podajesz + a drugą stronę tego styku podłączasz tam gdzie potrzebujesz +. Do cewki przekaźnika podłączasz z jeden strony + a z drugiej minus ten który wychodzi ze sterowania domykaniem (ten który jest minusem a ma być plusem). Nie wiem czy jasno opisałem.

Na przekaźniku jest schemat.

 

85 - sygnal minus z centralki

86 - plus +

30 - plus +

87 - wyjście +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie.

Ale prawdopodobnie ma. Najlepiej sprawdzic na miejscu w samochodzie.Te wypasione maja najczesciej pelne okablowanie, i nie ma problemu z dokladkami poszczegulnych modulow.

 

Ja tylko raz widzialem e36 co mialo doslownie wszystko co BMW stworzylo. Wlacznie z Navi (podobna jak w starym W210 APS IV).

http://images28.fotosik.pl/310/08527e312940589f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touring z 99 roku z ktorego chce zrobic przekladke niektorych rzeczy no ma wszystko, skore, elektryke, klime itp wiec bede musial poszukac. a moze ktos wrzucic zdjecie jak wyglada modul komfortu?

gdy pedzisz 270km/h to co widzisz przed soba to juz historia

Moja Kochanka - BMW 316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.