Skocz do zawartości

Nie dziala jedna z przeciwmgielnych przednich-gdzie szukac?


marekhell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnego dnia zauwazylem ze jedna z przeciwmgielnych lamp z przodu nie pali,wymienilem zarowke ale pomimo tego wciaz nie pali.Jestem w trasie i nie mam pod reka miernika wiec nie moge sprawdzic czy dochodzi zasilanie.Czy ktorys z bezpiecznikow odpowiada za przeciwgielne na kazdy z dwoch z osobna?Chyba najgorsze ze gdzies moze byc przerwany przewod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w E34 tak jak w E39 jest elektroniczny moduł świateł (LCM=Light Control Module), ale jeśli tak to mógł paść obwód zasilający właśnie to światło. Ja miałem tak, że przestało się świecić lewe p/mgielne. Sprawdziłem napięcie na przewodach po właczeniu i było ok. 7,5V... Przez nieuwagę dobiłem jeszcze przypadkowym zwarciem podczas pomiaru :duh: i teraz już jest 0,0V. Problem rozwiązałem tak: w E39 po 09/1998 na przewodach do wentylatora klimatyzacji jest cały czas napięcie, nawet jak kluczyk nie jest w stacyjce. Masę p/mgielnego podłączyłem bezpośrednio do masy przewodu wentylatora klimatyzacji, a "+" p/mgielnego z przewodu "+" wentylatora klimatyzacji ale poprzez przekaźnik, którego obwód sterujący podłączony jest do przewodów zasilających prawe p/mgielne.

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.