Skocz do zawartości

Problem ze ssaniem bmw e30 318i


gula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mianowicie niecodzienny i ciekawy problem. Otóz mam bmw e30 318i 1.8 na wtrysku wielopunktowym typ silnika: M10. Moj problem polega na tym ze nie ma ssania w mojej bmw. Gdy pale rano przy temperaturze ponizej 0 to chodzi na takich samych obrotach jak gdy zapalam go jak jest cieply. Na obrotomierzu caly czas pokazuje 500 obr/min. W innych autach na ssaniu jest ok 1200 a gdy silnik jest cieply ok. 800 a u mnie sa jednakowe na cieplym i zimnym. Wyglada na to ze on nie ma ssania....! patrzylem oprzy silniku silniczka krokowego tez nie widac. Moze wiecie o co chodzi....? bo ja juz nie mam glowy.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
niema krokowa ca ale jest ssanie , jest takie coś jak zawór dodatkowego powietrza i on powinien zadziałać przy zimnym ale też to wymieniałem i też dalej mam 500obr , jest to cześć do którego podpięty jest pin czarny i ma wyjścia na dwa węże .tam po odpaleniu silnika powino dochodzić napięcie i wtedy zawór się zamyka .wcześniej ciebie było dobrze ? znaleźć ta cześć to bardzo trudno ale pasuje od innego samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez sam napisales ze jest na wielopunkcie ,wiec zadnego ssania nie ma to nie gażnik.Obroty beda zawsze te same i tak ma byc .Na wielopunkcie komputer steruje dawka paliwa i powietrza na zimno,wtryski wiecej leja i powietrze dodatkowe dodaje krokowiec ,ale to sie dzieje automatycznie i ty tego nawet nie zauwazasz.Juz sam komputer o tym mysli jak to zrobic zeby silnik pracowal normalnie na zimnym silniku.Tak ma być.

Albo ja Ciebie nie rozumiem ,albo Ty jakieś dziwne pytanie zadałeś. :?

nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.