Skocz do zawartości

520 temp.silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Czy ktorys z forumowiczow orientuje sie ile wynosi temp silnika rozgrzanego(chodzi ile stopni)bo moja bunia pod kompem pokazuje 96C i mechanior twierdzi ze to za duzo.Skazowka stoi w pionie.Pozdrawiam.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Opublikowano
z tego co wiem to jest tam obieg płynu chłodzącego pod ciśnieniem dużo wyższym niż atmosferyczne wiec temperatura wrzenia też jest wyższa, co za tym idzie 96 stopni C jest jak najbardziej OK
www.nowak-motocykle.pl
Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
Mnie tez sie tak wydaje, skoro temp.otwarcia termostatu wynosi 96C to silnik powinien trzymac wlasnie taką temp.Ale czytalem tu post i byla rozpiska temp.na wskazniku i pionowe polozenie wskazowki odpowiadalo bodajrze 90C.Ale nie moge znalezc tego postu.Ten mechanior chyba sam nie wie czego sie czepnac.Najlepiej gdybym wymienil(to juz chyba standard)przeplywke,sonde jeszcze cos tam a najlepiej to wymienic silnik.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Opublikowano
Mnie tez sie tak wydaje, skoro temp.otwarcia termostatu wynosi 96C to silnik powinien trzymac wlasnie taką temp.Ale czytalem tu post i byla rozpiska temp.na wskazniku i pionowe polozenie wskazowki odpowiadalo bodajrze 90C.Ale nie moge znalezc tego postu.Ten mechanior chyba sam nie wie czego sie czepnac.Najlepiej gdybym wymienil(to juz chyba standard)przeplywke,sonde jeszcze cos tam a najlepiej to wymienic silnik.

 

Nie wiem ile prawdy w tym co piszesz o rozpisce temp. na wskaźniku ale jeśli tak to może dotyczyła ona termostatu o niższej temperaturze otwarcia niż twoje 96'C zresztą dziwne że w E34 masz taki termostat??? wymiana przepływki oraz sondy nic tu nie da sam pewnie to wiesz

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Opublikowano
nie sluchaj tego pana, jak on takich podstaw nie wie to tragedia, temp. OK
Opublikowano
temp. otwarcia termostatu to 88 st. C
www.nowak-motocykle.pl
Opublikowano

zalezy jakiego termostatu i gdzie, rozne sa termostaty w roznych silnikach, nie w kazdym sie otwiera przy 88,

a tak uscislajac to termostat sie zaczyna otwierac powoli, stopniowo juz od temp ok 20-30st

Opublikowano
w 520 są dwa typy termostatow jeden 88 drugi 92 st C. Ten drugi wystepował w 520 z vanosem i sterownikiem siemensa po 92 roku. Teperatura 96 to dobra teperatura, czasami moze dojsc do 110.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.