Skocz do zawartości

318i m40 jak szybko nagrzewa wam sie silnik???


MalY-e36-coupe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje spostrzeżenia są takie i nie wiem czy to źle czy tak ma być, ponieważ wcześniej jeździłem tylko R6 i tam temperatura rosła szybko, a u mnie przykładowo jak jadę do dziewczyny mam do pokonania 17km to przy normalnej jeździe bo nie katuje auta na zimnym do 3tts/obr temperatura jest w pionie gdzieś na 15kilometrze, jak dla mnie to trochę dużo, ale jak już złapie to trzyma czy na wolnych czy podczas jazdy i nie wiem czy to jest poprawne :) Aha i w/g mnie dość szybko traci temperaturę jak zostawię na wyłączonym (dodam iż nie mam garażu i mam gaz). Czy wszystko jest ok??
BMW for fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam też iż spalanie mnie powala nawet na gazie, 13l/100 :O A to tylko 1,8 to mi 2,0 16v palił 10 przy takiej samej jeździe... Pewnie spalanie uwarunkowane tym iż długo się nagrzewa, kurde będę musiał zobaczyć ten termostat bo 13/100 to zdecydowanie za duzo jak na 1,8 przy miejskim cyklu i lekkiej nodze bo rzadko butuje - bo nie ma co butowac :)
BMW for fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 l/100km... hmmm... u mnie non stop tyle LPG spala i wydaje mi się że wszystko jest w normie. Jeżdżę do roboty ok. 6 km, ogrzewanie załączone na max, wentylator na pozycji 2 i koło 5 km. już cieplutko w samochodzie, a wskazówka od temperatury w idealnym pionie jest jak podjeżdżam pod biuro .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taką dziwną sytuację

Rano odpalam koło 6 temperatura otoczena koło 0 potrzeba mi do zagrzania optymalnego jakieś 4-5 km oczywiście niskie obroty a gdy wychodze z pracy po 8 godzinach wystarczy 2-3 km temperatura otoczenia podobna.Dodam że rano postoję ze dwie minuty na wolnych obrotach zanim ruszę. Najdłużej nagrzewa się przy pierwszym odpaleniu rano dodam że termostat nowy płyn również ,wszystko dobrze odpowietrzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.