Skocz do zawartości

Jak dziala webasto w e46


syjam23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam webasto ale nie do nagrzewania kabiny tylko do podgrzewania silnika.I jest problem bo wydaje mi sie ze nie dziala.Po przekreceniu kluczyka ale nie zaplonie slychac jak cos zaczyna jakby jakis wentylator sie w nim wlanczal na 3 min.A pozniej nic juz nie slychac.jak odpale to strasznie dlugo sie nagrzewa wymienilem termostat egr i glowny i dalej sie dlugo nagrzewa nie mam juz pomyslu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, również mam problem z niedogrzaniem silnika. Wszyscy obstawiają na termostat egr. Postanowiłem jednak zainteresować się dziś webasto. Otóż wydaje mi się, żę ono u mnie wogóle nie chodzi. Nigdy go jeszcze nie słyszałem. Ktoś piosał, że jak działa wydobywa się dodatkowo spod prawych drzwi dymek. Oblukałem, faktycznie do prawego błotnika wchodzi wąż od tego webasto, więc wyjąłem go na wierzch, żeby obserwować ów dym i... nic. Jak można je sprawdzić, co mogło wysiąść w nim, od czego zacząć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do prawego błotnika wchodzi wąż od tego webasto, więc wyjąłem go na wierzch, żeby obserwować ów dym i... nic.

no jak z tego weza zacznie dymic to z twoim webasto bedzie bardzo zle :twisted: - tym wezem zasysane jest powietrze do spalania paliwa.

nikt nie wie?? o co chodzi z tym webasto

Nikt tu nie jest wrozka i nie powie ci na odleglosc co dokladnie sie zepsulo. Webasto do dosyc skomplikowane urzadzenie jesli chodzi o zasilanie, sterowanie i monitorowanie cyklu pracy wiec jest tam kilka rzeczy ktore mogly pasci. Chociazby ta pompka wymuszajaca obieg, mozesz ja odlaczyc (trzeba zdjac taka czarna oslone plastikowa zeby dobrac sie do wtyczek) i podlaczyc pod zasilanie. Ale nawet jak sie bedzie krecic nie oznacza to ze jest w porzadku. Np. u mnie po podlaczeniu dzialala ale miala jakies wewntrzne zwarcie i modul ogrzewania zaraz to wylapywal, zapisywal blad i wylaczal webasto.

 

Dlatego najlpeszym rozwiazaniem jest podpiecie pod komputer i wtedy bedzie wiadomo co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszac sie do pytania jak w temacie: "jak dziala webasto" to ono uruchamia sie od razu po zaplonie zeby dogrzewac silnik? czy dziala tez przy zgaszonym silniku? da sie to jakos zaprogramowac zeby webasto zalaczalo sie np na 10 min przed wyjazdem w trase ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczam sie pod temat. wczoraj zrobilem sobie wycieczke na 260 km a wskazówka od temperetury ledwo co wyszla za niebieskie pole . nie bylo mowy o tym zeby stanęła pionowo.

czy to tak ma byc? czy jest cos nie tak?

w lecie tego problemu nie mialem....

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego iwaluk , jeśli masz "webasto" a nie tylko dogrzewanie silnika , to da się tak zaprogramować, z tego co wiem, są 2 wersje :

-jedna odpalana z pilota (ja mam taką)

-druga z programatorem czasowym.

 

Dogrzewanie silnika działa tylko na zapalonym silniku, natomiast webasto włączam z pilota i odpala się tylko "agregat" i grzeje silnik wraz z wnętrzem.

Jeśli wieczorem wychodzisz z auta i masz ustawioną temperaturę na klimatroniku 23 stopnie, to rano włączając webasto ,grzeje ono na 23 stopnie i dmuchawą taką jaka została zapamiętana przy ostatnim wyłączeniu silnika.

I jeszcze jako ciekawostka, webasto,można odpalać też z telefonu kom, wysyłając smsa ;)

Siła i Honor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałe ten sam problem.silnik nie dogrzewał się.wymieniłem termostat i jest ok.dogrzewa się długo ale jak już dojdzie do pionu to stoi i nawet nie drgnie... nagrzewa się tak długo bo dogrzewacz mam odłączony bo kiedyś zaczoł mi dymić.co do termostatu to wymianiajcie tylko na febi a co dogrzewacza to mochanik kiedyś mi powiedział że zrobi tylko jeszcze nie miałem czasu do niego jechać.mówił że musi go wykręcić sprawdzić filtr, sprawdzić czy jest czysta i szczelna komora spalania w tym dogrzewaczu.jak pojade do niego to dam znać co z tego wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.