Skocz do zawartości

524TD - problem z uruchomieniem


markus_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - dosc dlugo przeszukiwalem tematy jesli pominelem to sorka

 

mam big problem - 2 miesiace temu przestalo zapalac mi sie zielone koleczko mowiace o mozliwosci odpalenia. Wczoraj niestety autko juz nie chcialo odpalic. rozrusznik kreci jak szalony a silnik jak zaklety nic zero realcji. z tlumika wylatuje lekka chmurka ale silnik nawet nie zajeknie. HELP co to moze byc

 

jeszcze druga sprawa. w czasie letnich upalow stojac w korku zauwazylem ze wskazowka od temperatury przekroczyla powowe i wciaz rosnie - przedtem nigdy takich problemow nie mialem, okazalo sie ze brakuje plynu i dolalem 1,5 litra. niestety problem pojawil sie tydzien temu temperatura rosnie a ogrzewanie przestalo dzialac - domyslilem sie ze znowu sa braki i znowu dolalem ok 1,5 litra. tak wiec diagnoza jednoznaczna plyn gdzies znika tylko gdzie bo wszystko wydaje sie byc suche. prosze o jakies rozwiazania problemu.

(chcialem dodac ze w aucie nie smierdzi plynem i szyby mi nie paruja po wlaczeniu ogrzewania)

 

jest to autko ktore bardzo lubie a kupilem ze 2 lata temu od I wlasciciela w niemczech co graniczylo z cudem ale taki to fart byl, orginalny przebieg 235 tys. km, i do wczoraj nie mialem z nim zadnych problemow

 

jeszcze raz prosze o pomoc - Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wczesniej jak jeszcze odpalal to rowniez nie bylo ogrzewania i kopcil z tlumika ?

2. ile jest paliwa w zbiorniku ? pompke paliwa slychac jak sie wlacza i wylacza przy zaplonie ?

BMW E34 1989 r. 2.4td 20.03.08 - 24.08.08 (stłuczka i śmierć pompy wtryskowej)

http://www.polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/30920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. ogrzewanie bylo caly czas i nigdy nie kopcil jak odpalal praktycznie nie bylo problemu moze raz rzucilo silnikiem jakby na wszystkie garki odrazu nie zalapal

 

ad2 w zbiorniku pokazuje 20l i raczej tyle jest, a czy slychac pompke to mi trudno powiedziec poniewaz od poczatku uzytkowania nigdy jej nie slyszalem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego problemu to zielone kółko sygnalizuje gotowość świec żarowych i jeżeli nie świeci to znaczy, że przynajmniej 1 jest spalona. Podejrzewam, że skoro przez 2 miesiące jeździłeś z uszkodzonymi świecami to mogło ich się spalić więcej. Proponuję sprawdzić i wymienić niesprawne świece - a jak już zaświeci zielona kontrolka to powinien odpalić.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.