Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem :(


Groszek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem świeżym posiadaczem BMW 525 tds. Autem jezdze ok miesiaca bez zarzutow. Mam problem tego typu, ze nie chce mi odpalic, po przekreceniu zapłonu wszystkie kontrolki sa oki, nagrzewam swiece chce odpalic i slysze jakies krotkie pstrykniecie dochodzace z silnika. Nie chcialbym nic sugerowac, ale czy to moze byc rozrusznik? jesli nie to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle żebyś lepiej sprawdził akumulator jak świece zaciągną zbyt dużo prądu a akumulator jest słaby to nie starczy mu prądu na zakręcenie rozrusznikiem i wtedy słychać jak stycznik elektroniczny rozłancza napięcie na rozrusznik i to wcale nie musi być zepsuty rozrusznik zmień aku. lub podłącz go pod prostownik i sprawdż jak będzie oki to poprostu kup akumulator ale jak aku. będzie pożądnie rozładowany to nawet prostownik mu nie pomoże więc lepie spróbuj odpalić od innego samochodu to ci rozwiąże problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Pierwsza sprawa to sprawdzenie przepływu prądu do rozrusznika.

Może jest tak jak kolea wyżej napisał, że klema dobrze nie łączy, albo śrubka na rozruszniku sie poluzowała.

 

Druga sprawa to zawieszające się szczotki.

Jeżeli nie chce odpalić, a jak stukniesz w rozrusznik to odpala- szczotki są do wymiany.

 

Pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To powinno Ci pomóc http://www.realoem.com/bmw/select.do znajdziesz gdzie jest pozdr

 

Na realoem szukałem i znalazłem tylko sam rozrusznik: http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=HG81&mospid=47396&hg=12&fg=25

 

a jak znaleźć zktórej strony silnika jest zamontowany?

dzięki i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno Ci pomóc http://www.realoem.com/bmw/select.do znajdziesz gdzie jest pozdr

 

Na realoem szukałem i znalazłem tylko sam rozrusznik: http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=HG81&mospid=47396&hg=12&fg=25

 

a jak znaleźć zktórej strony silnika jest zamontowany?

dzięki i pzdr.

 

 

 

rononM1 jak się nie mylę to jest po przeciwnej stronie jak kolektory wydechowe (jak stoisz przodem do auta to po prawej stronie czyli po stronie kierowcy),będzie on ciężko zauważalny,bo dużo zasłania kolektor ssący i obudowy!Będzie on na pograniczu silnika i skrzyni!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy mam podobny problem,samochód nie odpala,po pierwsze wymieniłem akumulator,klemy sa dobrze zamocowane,rozrusznik tez wymieniony i dalej nic.Czasami samochód zapala za każdym razem,ale jeśli coś sie stanie to nie ma siły przekręcam kluczy kontrolki gasną i słychać tylko takie jednorazowe pyknięcie.Czym to może być spowodowany??Mechanik mówi,że może być to wina , że koło dwumasowe zaczyna mieć lekki luz myślicie , że to może być przyczyną???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo na to wygląda że rozrusznik pobiera tak dużo prądu że nie może "zakręcic" silnikiem albo druga możliwość akumulator jest za słaby może nie trzyma prądu!!Ja bym Ci proponował sprawdzić pobór prądu przez rozrusznik i wtedy będziesz wiedział czy masz dobry!!pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem bardzo częste podobne problemy z moją byłą E34TDS. Rano kiedy było troszkę chłodno,...przekręcając kluczyk...a tu "pstrk" świece, kontrolki..świecą a rozrusznik...nic?? kombinowałem..ale wiesz co było powodem? za mały prąd w aku. Wyjaśniam: moje auto poznałem mocno..miałem ją 10 lat:) W moim aucie był jakiś? układ elektroniczny który nie dopuszczał do "hehłania" rozrusznikiem kiedy miał za mało prądu! sprawdziłem miernikiem i dziwne? niby miał 11Volt? ten sam aku podłączam do innego i? odpala? Podłączam do swojego? tylko pstrk! Podładowałem i odpala od razu. Rozmawiałem z gościem z ASO i powiedział, że były wstawiane takie układy, aby zapobiec rozładowania całkowitego aku. Ma mało proąd...więc dziekuję:)

A jeszcze jedna rzecz! zminiłem na inny aku WARTA i jest OK a wczesniej miałem? JUNOKS? jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.