Skocz do zawartości

Spryskiwacze reflektorów - wymieniłem lampy


Outside

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

założyłem dziś sobie xenonki... ale nie mam spryskiwaczy reflektorów...

chciałbym się was podpytać:

1. Jak to można założyć (co potrzebne, skąd wziąźć)

2. Gdzie to można zrobić (no oprócz aso, moze jakieś warsztaty się w tym specjalizują itp)

3. Ile to moze kosztować?

4. Czy wogóle jest konieczność to robić... pomijając policję, gra warta świeczki??

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz tez pewnie samopoziomowania- czujniki na wahaczach

ale tego raczej ci policja nie sprawdzi ;-)

a wracając do spryskiwaczy to trzeba założyć cała instalacje do spryskiwaczy- zbiornik, pompka, wężyki, spryskiwacze...sam jestem ciekaw ile to kosztuje i jak sprawdzają się zestawy uniwersalne z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oryginału to jest tych elementów troszkę do dołożenia

 

http://bmwfans.info/original/E39/Lim/528i-M52/ECE/L/M/1998/01/mg-61/ill-61_0142/

 

http://bmwfans.info/original/E39/Lim/528i-M52/ECE/L/M/1998/01/mg-61/ill-61_0950/

 

pompka wysokiego ciśnienia, rurki, dysze, zaworki zwrotne, większy zbiorniczek, no i jakaś wiązka elektryczna

 

zestaw uniwersalny montowałem kiedyś w golfie 3 po małych modyfikacjach(dałem lepszą pompę i inne dysze na zderzak + przekaźnik czasowy żeby działały po długim naciśnięciu sprysku szyb) pracowało to całkiem przyzwoicie niestety nie pamiętam już kosztu, nie jest to trudne do wykonania a do xenonów bardzo się przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się u swojego mechanika, to mówi że za 400 zł załozy mi orginalne, używane z bmw. Też mam założone orginalne helle tylko że jeszcze bez spryskiwaczy.

 

Co do poziomowania, jak to się ma w naszych samochodach, skoro mając nivo auto zawsze bedzie w poziomie?

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis o samopoziomowaniu dotyczy samochodow produkowanych po chyba 2002 roku wiec Cię nie dotyczy.

 

 

co do spryskiwaczy - przepis mowi ze kazde reflektory wyposazone w zrodlo swiatla mocniejsze niz 3000 lumenow musza byc wyposazone w system mycia - tu sprawa dotyczy kazdego .... jednak - kto sprawdzi czy moje xenony maja 3099 lumenow czy 2999 ?? napewno nie diagnosta czy policjant...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.