Skocz do zawartości

Ciśnienie sprężania 3.5m30


marek1132

Rekomendowane odpowiedzi

Danych katalogowych nie potrafię przytoczyć, ale z tego co udało mi się dowiedzieć tu i na innych forach nowy silnik posiada 14bar, a nawet minimalnie więcej... natomiast używany motor mający już przejechane 'tysiące' kilometrów o ile był regularnie serwisowany powinien oscylować około 12-13bar. Informacje oczywiście orientacyjne - wiem :( ale ogólnie im lepsza kompresja tym lepiej... poniżej 11bar można chyba już powoli myśleć o wizycie u mechanika na dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danych katalogowych nie potrafię przytoczyć, ale z tego co udało mi się dowiedzieć tu i na innych forach nowy silnik posiada 14bar, a nawet minimalnie więcej... natomiast używany motor mający już przejechane 'tysiące' kilometrów o ile był regularnie serwisowany powinien oscylować około 12-13bar. Informacje oczywiście orientacyjne - wiem :( ale ogólnie im lepsza kompresja tym lepiej... poniżej 11bar można chyba już powoli myśleć o wizycie u mechanika na dłużej.

 

 

wypowiadanie się na forum motoryzacyjnym chociaż w najmniejszym stopniu powinno zobowiązywać do zapoznania się z tematem w którym się zabiera głos - informacje które podajesz mijają się z prawdą, a uztkownik forum który nie ma pojecia o mechanice, a szuka na forum takich informacji zostanie wprowadzony w błąd.

 

w silniku benzynowym różnica wartości sprężania w postaci 1 atmosfery to bardzo dużo: jeśli dane fabryczne to 10-11 to znaczy że NIE 14 i ktokolwiek wpuszcza w obieg takiego babola powinien sie zastanowić co pisze, tak samo informacja, że poniżej 11 kwalifikuje do remontu - po co wypisywać bzdury? wypowiadając się w ten sposób dowodzisz ignorancji w tym temacie, rzędowe silniki benzynowe BMW w znaczącej większości przypadków pracują poprawnie mimo wskazań kompresji poniżej 10 atmosfer, z zastrzeżeniem że wskazanie to jest równe na wszytkich cylindrach

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wdawał się w dyskusję... tym bardziej, że zaznaczyłem że dane pochodzą z innych forów jaki i dostępnych informacji w necie, a nie katalogu bmw. Zresztą odsyłam na forum 7er... powinien jeszcze wisieć temat z którego to czerpałem info.

Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd - przepraszam. Przy okazji dziękuję za uświadomienie rzeczywistych danych, a koledze proponuję melisę lub inny specyfik na uspokojenie... chociaż w sumie nick zobowiązuje :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.