Skocz do zawartości

320d zalany 10w40, nie wykonczy silnika????


mariuszsew

Rekomendowane odpowiedzi

Patrz, żeby na opakowaniu było napisane, że olej zgodny z normą BMW LongLife-01 lub LongLife-04.

 

Wydaje mi się, że sprawdzałem ze Castrol Magnatec 10w40 nie ma na opakowaniu takiego oznaczenia.

 

http://ew5.earlweb.com/search.php?site=8 - Tutaj możesz dobrać sobie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W40 w normie Longlife 01 ktory rekomendowany bylby przez BMW nie istnieje. Longlife 01 jest tylko 0/5W 30/40 i to jest pelen syntetyk i zgodnie z oznaczeniem normy nie powinno sie lac starszych generacji oleji do nowszych silnikow. Mozna natomiast Longlife 04 wrzucic do starszych silnikow bo jest kompatybilny wstecz.

 

Wczesniej jezdzilem na Valvoline Synpower MXL 5w30 a teraz bede wlewal ten:

 

http://de.marat.com.pl/nowosci_techniczne/25

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro jade na zmiane oleju.

a swoja droga jak w autoryzowanym serwisie walneli takiego byka to moze moznaby do nich pojechac i nakreslic sytuacje. niech zrobia to na swoj koszt, fakture i wszystko mam nie usmiecha mi sie placic 200 zl z racji tego ze jakis kretyn nie zna sie na swojej pracy.....

co o tym sadzicie ?

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale koledzy mam jeszcze podstawowe pytanie do Was bo ja sie na tym nie znam. czy nic mi sie nie stanie z silnikiem jak przetasuje go tymi olejami tak ?

 

Nic sie nie stanie. Ja tez zaufalem jednemu pseudomechanikowi, ktory wlal mi 10w40 i jezdzilem z tym rok. Potem byl olej BMW Longlife 01 5w30 dalej j/w. Wszystko jest wporzadku. Mialem znowu lac MXL-a ale znajomy, ktory ma A6 wlal shella i silnik bierze mu go zdecydowanie mniej niz Mobila ktorego mial wczesniej. To mnie sklonilo do kupna Helixa. Zobaczymy jak to bedzie u mnie. Troche eksperymentuje ale powinno byc ok.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie bede zalewal swoja bumke 320D E46 Castrolem Edge 0W-30 Turbo diesel,nie mam pojecia jaki byl wczesniej olej,wymiane planuje co 30tys km,co o tym sadzicie??Jedzi ktos na tym oleju??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie bede zalewal swoja bumke 320D E46 Castrolem Edge 0W-30 Turbo diesel,nie mam pojecia jaki byl wczesniej olej,wymiane planuje co 30tys km,co o tym sadzicie??Jedzi ktos na tym oleju??

 

Mi na tym oleju + filtr zamiennik kontrolka oleju swiecila troche za długo po odpaleniu (2-3 sekundy). Dzisiaj wlasnie zmieniłem na castrol edge sport 0w40 + filtr oryginalny i teraz gasnie od razu, choc musze jeszcze pare dni pojedzic zeby sie upewnic.

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro jade na zmiane oleju.

a swoja droga jak w autoryzowanym serwisie walneli takiego byka

 

Powiem Ci tak, żaden mechanik nie ma tyle wiedzy co jest zapisane w instrukcji obsługi od Twojego modelu :)

 

Przeczytaj dział odnośnie wymiany oleju to zobaczysz jaki olej zaleca BMW i porównaj co Ci wlali w serwisie.

 

Wniosek nasunie się sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecają 0W40 a wlali 10W40.

Ale chyba raczej ogolnie do diesli juz tych generacji leje sie 0W40. wiec jeszcze bym zrozumial jakby nie bylo do konca wiadomo jaki olej wczesniej byl lany i wlali dla swietego spokoju 10W40 taki konsensus. ale na silniku byla karteczka i jak byk pisane 0W40 . a sam tez nie dopilnowalem tego co mi leje bo nawet nie przypuszczalem nawet ze zaleja cos innego niz jest w silniku :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.