Skocz do zawartości

[m40] Dławienie sie silnika przy wyzszych obrotach i ...


5eba

Rekomendowane odpowiedzi

... strzal z wydechu .

 

Witam,

nie mam BMW ale mam jej serce w Suzuki Samuraiu . Dokladnie to m40 1,8 .

 

Problem mam taki (nie mam obrotomierza ale tak na sluch) ,ze przy ok 4tys obr zaczyna sie dusic obroty spadna,strzeli z wydechu ,dusi sie dalej ale po chwili (z 5sek) wkreci sie do max i za kazdym razem tak samo.

Dodam,ze odpala idealnie,na zimnym lekko sie dlawi przy ruszaniu ale po przejechaniu jakis 300m jest ok ,po za tym dlawieniem opisanym wyzej.

 

Palec ,kopulka sa nowe,silnik raczej nie ma problemu z walkiem bo chodzi dosc cicho i ma zaledwie 150tys km przejechane (udokumentowane).

Prosze mi pozcie bo we wtorek jade na rajd i momentami jest potrzebny full power :)

 

dzieki ,Seba

Edytowane przez 5eba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być powodem takeigo zachowania silnika, mam ukł. wydechowy bez tłumików i silnik nie wejdzie na wyższe obroty dopóki się nie nagrzeje wydech. Stawiałbym właśnie na to. Odpalaj silnik i niech pochodzi kilka- kilkanaście minut, a później wio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisch - ale Tobie pewnie chodzi o problem z tym dlawieniem przy ruszaniu na zimnym silniku - to to przezyje :) Ale rozwiazac chce problem duszenia sie przy tych wyzszych obrotach bo to przeszkadza i jest to nie zalezne od temperatury silnika.

LPG nie mam. A cewka?? Dzieje sie to zawsze przy tych samych obrotach i zawsze tak samo. A moze czujnik obrotow silnika ten co jest polaczony z przewodem WN ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.