Skocz do zawartości

Jak dociążyć tył turinga ?


don

Rekomendowane odpowiedzi

Z większym czy mniejszym efektem myszkowania po drodze pustego turinga spotkał się chyba każdy. Ja dziś zauwarzłem, że auto dużo lepiej się prowadzi gdy na "pace" jest z 40-50 kg.

 

Czy WY jakoś dociążanie PUSTE bagazniki swoich BMW gdy ewidentnie powinno sie to zrobić ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A amortyzatory w jakim stanie. W e34 touring nie miałem "myszkowania", ale była bardzo twarda.

 

pozdr

Mariusz

 

zgadzam się z poprzednikiem, moja e39 nie "myszkuje". Na zakrętach pieknie trzyma się drogi. Zrobiło się o wiele lepiej jak wymieniłem poduszki tylniej belki :) (te 4 duże gumy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poważnie ? długo myślałeś nad tym ?

 

Życie mnie nauczyło, jak mimo nowych zimówek męczyłem się z wyjechaniem z parkingu pod górę pustym autem... Poprosiłem kobietę - a waży 1,5 worka piachu :mrgreen: - żeby zajęła miejsce z tyłu i od razu wyjechałem... A worek piachu ma nad kobietą tą przewagę, że milczy :mrgreen:...

 

Czy Twoje pytanie ma sugerować, że odebrałeś mój post jako złośliwość? Jeśli tak uważasz, to nic bardziej błędnego!!!

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe amortyzatory z tyłu - żółte - nieco za twarde (mam nadzieje ze się uleżą i będa miekszę), te 4 gumy na belce wymienialem 20 000 temu, mam też nowe sprężyny progresywne więc sam zwawias jest zasadniczo bez zarzutu.

 

Efekt jest taki jakby lekki tył zbyt podstakiwał góra dół (nie na boki) - jak jest coś cięższego na tyle - auto jest "spokojniesze" mniej skoczne i zarazem przyjemniej sie prowadzi.

 

Wszesniej - zamin nie dałem twardszych amortyzatorów - bujało to góra dół lewo prawo

 

Z worek piasku sie nie obraziłem - ale szukając rozwiazania nie sztuka zając pół bagaznika duzym pakunkiem

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam touringa i jak do tej pory ten problem mnie nie dotyczy.

Mam nowe tuleje głównej belki oraz amortyzatory < bilsteiny. Nawet zgrabnie działają. Bardzo twarde nie są.>

 

Ale mimo tego staram się mieć paliwa ile wlezie. Może waga paliwa pomaga?

 

No i nie przesadzam z ciśnieniem w oponach.

Jak latam na pusto to mam minimum zalecanego.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.