Skocz do zawartości

jaka grubosc lakieru na e46?


doktor1

Rekomendowane odpowiedzi

co do moich wymagan to auto musi miec idealny lakier - nie malowane - i przebieg max okolo 160 tys km - serwisowane w bmw. cena do 9-10 tys ojro.

 

 

Oj Kolego-żle Ci nie życze, ale 3 lata to ok.1000 dni, 24.000 h, itd., itp. Nie licz na znalezienie nielizanego cukierka :-) . Jeździsz, parkujesz, inni jeźdzą, parkują, zazdroszczą...Ja postawiłem auto pod blokiem w środę, a już w piątek rano odkryłem, że jakiś $^!))(*wiel stwierdził, że fajnie będzie mi podrapać bok jakimś kluczem czy śrubokrętem.Schowałem auto do garażu, a po 3 miesiącach odkryłem, że jakiś $%*$(@wiel nie wiadomo kiedy wjechał mi w tyłek na parkingu pod marketem i nawet sie nie przedstawił...U naszych zachodnich sasiadów wcale nie jest lepiej-jak przypomne sobie te auta ściśniete na Hermanstrasse, koło Tempelhofu to nikt mi nie wmówi, że niemieckie auta są tylko od emerytów z garażami...

 

 

Jak do tej pory 2 ktore widzialem to pierwszy za 32 tys rok 2004 (malowany blotnik i zderzak w bmw) drugi za okolo 34 tys rok 2005 ( podobno bezwypadkowy z certyfikatem bmw o bezwypadkowosci i przebiegiem - dzwonilem do tego salonu i potwierdzili, ze jest autentyczny) -niestety lampy ma nieorginalne na dodatek zniszczone przez kamienie i 3 plamy na dachu po ptasich kupach - nie do spolerowania - czyli stan karoseri nie jest perfekcyjny. i do tego zastanawiajaca grubosc lakieru na slupkach tylnych.

 

 

Miałem podobnie jak Ty, kiedy szukałem pierwszego auta.W koncu kupiłem Fiata Punto 1.9 JTD z wgnieciona klapa bagażnika i połamanym kołpakiem.Żona stwierdziła, że siedzi w środku i nie zastanawia się jak wygląda nasze auto z zewnątrz, a ja wiedziałem, że w roczniku 2000 nie było lepszego diesla za takie pieniądze.Jeśli patrzysz w samochodzie przede wszystkim na lakier i wygląd, a nie wnętrzności (silnik, podłużnice, elektronika), to możesz miec w przyszłości spore problemy.Auto jakiego szukasz jest...na Allegro :-)

 

 

patrze na ceny na allegro i zastanawia mnie fakt, ze auta ktore sa w polsce za podobne pieniadze sa idealne, maja mniejsze przebiegi i do tego ksiazki serwisowe......

 

przed chwila dzwonilem do kolesia i bedzie w przyszlym tygodniu kolo wtorku- mam do sprzedania 320d 2004 rok przebieg 170tys za 29 tys zl tylko kolor mi nie pasuje.

 

 

Jeszcze raz zacytuję żonę-Ja siedzę w środku...choć oczywiście w różowym BMW czułbym sie nieco nieswojo...Ale takiej Beci jeszcze nie widziałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrze na ceny na allegro i zastanawia mnie fakt, ze auta ktore sa w polsce za podobne pieniadze sa idealne, maja mniejsze przebiegi i do tego ksiazki serwisowe......

 

przed chwila dzwonilem do kolesia i bedzie w przyszlym tygodniu kolo wtorku- mam do sprzedania 320d 2004 rok przebieg 170tys za 29 tys zl tylko kolor mi nie pasuje

 

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym "allegro"

ustawiłem przeglądarkę na "bezwypadkowy" i rok 2005. Pierwszy z listy, najtańszy wyskoczył za 39,9 (opalacony) z przebiegiem 207 tys. O ksenonach zapomnij, czyli droższy niż sugerujesz.

 

BTW mam nadzieję, że ten za 29 z 2004 roku jest już po liftingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy uwazajcie przy zakupie najtanszych aut. Ja szukalem swojego samochodu prawie pol roku, na mobile czy scaucie, z najtanszymi samochodami prawie zawsze jest cos nie tak, albo jest optycznie zniszczony albo mechanicznie, jak kupisz taki samochod to najlepiej od razu wykupic karnet u mechanika bo bedzie sie go czesto odwiedzac, nikt nie robi prezentow a zwlaszcza komisy.

Jesli chodzi o zakup w salonie BMW to maja ceny kosmos i nic pozatym, gwarancja taka sama jak w komisie, zawsze myslalem ze samochod kupiony w salonie BMW to bedzie dokladnie sprawdzony itp. a okazalo sie ze te samochody sa tylko super czyszczone i to wszystko, no poza cena. Nawed byla taka sytuacja ze BMW sprzedalo samochod jako bezwypadkowy a wlasciciel udowodnil im ze ten samochod byl bity i to wszystko w najwiekszym salonie z uzywanymi w Monachium, i komu mozna dzisiaj wierzyc?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kelevera napisal:

hehe za 32 tys to mogę ci sprzedać cacy bunie ale z 2000r Razz

 

 

hehehe, oglos sie na allegro, tylko nie zapomnij o przebiegu musi byc do 100 tys km - moze slepego frajera znajdziesz za te pieniadze, ale chyba bedzie ciezko!! :duh:

 

ma 125 tys km ;p i nie zamierzam go sprzedawać :P napisałem tak aby dać do zrozumienia ze jak coś chodzi jak ta lala !!to nikt tego nie odda za półdarmo!!! ;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kelevera napisal:

hehe za 32 tys to mogę ci sprzedać cacy bunie ale z 2000r Razz

 

 

hehehe, oglos sie na allegro, tylko nie zapomnij o przebiegu musi byc do 100 tys km - moze slepego frajera znajdziesz za te pieniadze, ale chyba bedzie ciezko!! :duh:

 

Tobie się albo coś zdrowo popieprzyło albo żyjesz w strefie wirtualnych ogłoszeń. Pojedź i zobacze te 'wypasy' po 30-40kzł z roczników 02-03 to sie przekonasz. No chyba, że należysz do tych ludzi dla któych liczy sie 'nie ważne w jakim stanie ważne żeby mieć' :duh: Ale i wtedy sprawnego BMW za 10k euro z rocznika 05' nie dostaniesz, chyba ze anglika przerobionego na wersje euro z kierownicą na klinowym pasku. :lol:

 

Powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bax napisal:

 

Tobie się albo coś zdrowo popieprzyło albo żyjesz w strefie wirtualnych ogłoszeń. Pojedź i zobacze te 'wypasy' po 30-40kzł z roczników 02-03 to sie przekonasz. No chyba, że należysz do tych ludzi dla któych liczy sie 'nie ważne w jakim stanie ważne żeby mieć' Surprised Ale i wtedy sprawnego BMW za 10k euro z rocznika 05' nie dostaniesz, chyba ze anglika przerobionego na wersje euro z kierownicą na klinowym pasku. Laughing

 

 

popieprzylo to sie chyba Tobie i to zdrowo...poniżej wytłumaczę Ci co dokladnie:

 

nikt nie kupuje diesla, zeby robic 10 tys km rocznie, auta te w znakomitej wiekszosci robia po 50-80 tys km rocznie i a czasami wiecej. Oczywiście zdarzają się wyjątki ale w niemczech jest to 1 na 100, że auto 9 letnie ma przebieg 120 tys km. Niestety w Polsce jak łatwo zobaczyć, trudno znaleść auto 4 lub 5 letnie z przebiegiem powyżej 200 tys km.

 

jak kupię, to chętnie skorzystam z twojej wiedzy i wrzucę zdjęcia - może znajdziesz coś na co ja nie zwróciłem uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktor1 w 2007 roku sprzedałem 328i 98r, po delikatnej stłuczce, ze zmienionym przodem na model po lifcie za 39tyś i co ty na to. Życzę Tobie powodzenia, ludzie sami wciskają sobie kit. Kto oddaje auta za darmo, ludzie ruszcie trochę swój mózg, chyba, że go nie macie.

Przeczytałem ten post od początku i po prostu żenada.

Byłem w Germany z kolegą po Golfa V, przed dwa dni obejrzeliśmy dosłownie z 50 aut i wszystkie albo malowane, albo przebiegi powyżej 200-250tyś km, szukał do max 10000Euro, w końcu poszliśmy na kompromis i pojechaliśmy do salonu pożyczyłem mu 900E i kupił Golfa z przebiegiem 54tyś.km, który miał malowane drzwi i błotnik, o czym pracownik salonu od razu nas poinformował.

Kolego doktor1, mam kilka ofert dla Ciebie, mogę je Tobie przywieźć, a przebieg powiedz jakie chcesz mieć, to zaraz za granicą po prawej stronie jest fajny tachoserwis, zajadę i przyprowadzę dla Ciebie jakieś cacuszko z certyfikatem.

1

2

Ale to wciąż za drogo, nie wiem co zrobić, trzeba chyba poszukać u Turka, on ma na pewno okazje nie z tej ziemii, od pierwszego właściciela z wszelkimi możliwymi certyfikatami i książkami.

:duh: :evil: :duh: :evil: :duh: :evil: :duh: :evil: :duh: :evil:

http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak swieta racja..Ci co sie nasluchali opowiesci gdzies nie maja pojecia co i ile tam kosztuje...,chyba ze beda to jakies wymeczone rzygi..jezli ktos szuka okazji to do budzetu rodzinnego proponuje po zakupie doliczyc pewna sumke co miesiac na reanimacje tej okazji.. :wink: to fakt ze nie kupuje sie auta zeby stalo a zwlaszcza diesla,ale ja juz kupilem niejedno autko i wiem ze uszkodzone odstawione na plac jest odstawione bo uszkodzone ..i tam sie trafi fajny przebieg nawet w dieslu...ale cale i okazyjnie to albo skrecone albo z wada jakas..i jescze jedno wazne pamietajcie ze jezeli niemiec zanaczone ma w ogloszeniu ze na eksport to nie ma zadbej gwarancji ani historii powypadkowej auta dla kupujacego..ewentualnie ksiazka pojazdu..ja kupilem kiedys takie a4 100tys z ksiazka nie uszkodzone pod salonem audi :jawdrop: i wszystko ok..ale jak sie autko troche rozgrzalo po drodze do domu po zakupie to sprzeglo zaczynalo szarpac przy ruszaniu...do wymiany!!! A kosztowala majatek..bo pod serwisem w komisie z oddanymi autami.. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

 

i to są te tanie autka 8300 X 3,60 =29880

Lakier będzie oryginalny, czarny bez ryski. Pranie i polerowanie handlarz bierze w koszty. Oryginalność przebiegu? no cóż trzeba zdjąć 250 tys z zegara bo kto uwierzy, że takie ładne i bezwypadkowe auto robiło 400 km dziennie? Ja bym nie uwierzył, bo ja robię 10-15 km dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe, że roczniki 2005 320d E46 z przebiegiem do 150 000 km u naszych zachodnich sąsiadów ZACZYNAJą się od 12 000 EURO:

 

 

http://tnij.org/ce7x

 

 

do tego opłaty, koszt transportu oraz prowizja handlarza i nagle w Polsce kosztują już 33 000 zł...

 

 

ahhh te świąteczne przeceny!

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przebiegów w dieslach, to nie zawsze jest tak, że są wielkie. Oczywiście jest to kwestią odpowiedniej ceny. Na przykład mój teść ma skodę fabia od nowości z silnikiem diesla i przez 4 lata zrobił 32 tys. kilometów. Takie wypadki się zdarzają, ale bardzo rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kupiłem za 12 tyś euro. Miało przerysowany zderzak z przodu i było w 100% bezwypadkowe o potwierdził rzeczoznawca w Polsce. Kupione w salonie BMW przed przygotowaniem do sprzedaży, było ciągle serwisowane przez ten sam serwis. Wyposażenie b.dobre, skóra cynamonowa z merynosów, lakier individual, duża navi, bluetooth, xenon, orginalne felgi 18" m3 i jeszcze wiele bajerów. Uważam że to była okazja, auto jest w b.dobrym stanie, przebieg 140 tyś. Facet sprzedający powiedział że z gwarancją i po zrobieniu zderzaka cenili by go z takim wyposażeniem ok.16-17 tyś euro. Ile w tym prawdy nie wiem, ale 320d z tego rocznika z takim wyposażeniem w salonach BMW po tyle chodzą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.