Skocz do zawartości

Centralny zamek z pilota do e36


djharuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pewien problem z tym sterowaniem. ze sterownika zamknij na 17 pin, otwórz na 4. Ale gdzie mam podłączyć +12 z przewodów żółty i żółto/ czarny? Wychodzące ze sterownia pilotów. Są to dwa przewody tak jak było na schemacie Marian2. sterownik prawdopodobnie ten sam lub podobny. Pozdrawiam i proszę o Pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A może ma to coś wspólnego z odłączonym alarmem? Ale do alarmu jest chyba oddzielny sterownik. I jeszcze jedna kwestia czy możliwe jest podłączenie kanału dodatkowego ( sygnał - ) do podgrzewania wkładki. Chodzi mi o rozświetlanie wnętrza pojazdu bo tak chyba będzie najłatwiej, Po pociągnięciu klamki przy zamkniętym zamku właśnie zaświeca się światło w środku. i ewentualnie jak to zrobić. I czym jest sterowane - czy +
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci aby się zamki podgrzewały czy żeby przy otwieraniu się światełko w środku zapalało? Jeśli o zamki to raczej jest to zbędne gdy otwiera się pilotem, a jeśli chodzi o światełko w środku to zapala się ono automatycznie po otwarciu pilotem gdy jest przełącznik lampki ustawiony na środkową pozycję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam takie pytanie. Tez sie zastanawiam wlasnie nad tym zestawem http://www.sklep.amt-alarmy.pl/index.php?t=1546&g=73&q=&r=0&rg=0&sg= i zastanawia mnie jak juz kupie i bede mial ten klucz scyzoryk to ile kosztuje zrobienie tego klucza (dorobienie)?? Bo slyszalem ze dorabianie kluczy z imobilajzerem jest drogie:( A ja mam tylko jeden klucz i przydal by mi sie jakis zapasowy:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań co do domykania. Bo jeśli dobrze zrozumiałem to trzeba tylko podać sygnał z przewodu do domykania na 4 lub 17 pin w żółtej kostce? Gdzie się wpiąć z ryglowaniem drzwi. Bo nie doczytałem się niczego konkretnego w poprzednich wypowiedziach:/ I jeszcze mam jedno rozwiązanie co do 2 dodatkowego kanału ale nie wiem czy da się to zrealizować, mianowicie chce podłączyć pod niego halogeny kanał steruje - więc chyba trzeba zastosować przekaźnik dodatkowy by sterować +. Jak myślicie da się to zrobić bez większych kombinacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie jednego grotu( samego bez imo ) powiedzieli mi około 80 zl. Więc dorobić zwykły klucz i dopasować go do mocowania będzie chyba sporo taniej. Ja waśnie mam taki plan.

 

No dobra grot dorobisz za 80zł a co z immo? A co do domykania to po prostu podajesz dłuższy sygnał na pin sterownika odpowiedzialny od zamykania (nie pamiętam czy 4 czy 17, sprawdź).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Mam coupe z 96 i moduł jest inny niż w sedanie. Powiedzcie mi tylko tyle .Jak chce znaleźć piny odpowiadające za zamykanie i otwieranie to jak w puste piny wepnę kable i za pomocą żaróweczki i kabelka będę dotykał poszczególnie piny do masy to czy znajdę sygnał?? czy mam plusem szukać??
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie w bmw jest plusem więc kontrolka do masy i jedziemy. Impuls jest krótki około sekundy ale nie wiem jeśli masz domykanie czy po przytrzymaniu kluczyka nie będzie dłuższy. A próbowałeś piny 24 (zamknij) i 25 (otwórz) w białej wtyczce przy głośniku za schowkiem ? bo takie info dostałem w opisie do swojej centralki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam takie pytanko, niedawno kupiłem BMW 318 compact. Chodzi o to, ze mam centralny zamek, ale nie wiem czy działa z pilota. Przy otwieraniu, zamykaniu z drzwi normalnie działa, koleś od którego kupiłem samochód twierdził, ze był w nim centralny z pilota, tylko pilot się rozpadł i dlatego nie działa. Jak mogę sprawdzić, czy faktycznie jest ten centralny z pilota? Z tego co wiem można przeinstalować pilot od innej bmki i powinien działać, czy to prawda?

 

Zdjęcie zepsutego pilota:

http://img692.imageshack.us/img692/8486/dscd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam taki kluczyk i z tego co mi wiadomo ten "guzik" jest jedynie do włączania światełka przy kluczyku (żeby do zamka łatwiej trafić :D ).

DjAquaz masz przecież w temacie opisane podpinanie alarmu pod dwa sterowniki (z żółtą i białą wtyczką). Tam się chyba podpinasz pod 4 i 17 (jeden pin jest pusty, do drugiego idzie przewód). Cofnij się trochę to doczytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :wink: więc muszę kupić sterownik... Bardzo proszę o poradę, czy ten zestaw jest dobry? http://moto.allegro.pl/item838715254_sterowanie_zamka_bmw_e30_e32_e34_e36_e39_kluczyk.html wiem że już chyba coś było pisane o tych zestawach, ale linki są stare... Bardzo prosze o porade...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie wszystkich z problemami o centralkach:( wszystko działało pięknie ale zginęło mi ryglowanie;/ może ktoś wie dlaczego? Jaki powinien być rezystor ( bo go nie ma u mnie ) są tylko odseparowane kanały 4-17 diodami a czytałem właśnie kiedyś o jakimś rezystorku ale nie wiem nawet gdzie i po co. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.