Skocz do zawartości

Centralny zamek z pilota do e36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam centralny zamek ale chciał bym zainstalować otwieranie z pilota. Interesuje mnie taki zestaw http://moto.allegro.pl/item465522619_sterownik_zamka_bmw_e30_e32_e34_e36_e39_logo.html

 

może ktoś z was instalował takie cos bo chciałem sie dowiedzieć czy jest problem z montażem, czy na podstawie załączonej instrukcji da się to samodzielnie podłączyć. Gdzie instaluje się tą centralkę i gdzie podłącza się kable. będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat.

Bo chciałbym również mieć centralny na pilota. Ale pomyślałem że może mógłbym kupić jakiś niedrogi zestaw z alarmem. Zawsze to jakieś zabezpieczenie by było. I chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym:

http://moto.allegro.pl/item508844999_profesjonalny_autoalarm_max_czs_tylko_400_sztuk.html

lub http://moto.allegro.pl/item508009437_autoalarm_hunter_najtaniej_w_polsce_syrena_gratis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpinając się pod temat.

Mam E36 przed liftem 1994 rok.

Oryginalny alarm jest, centralny działa.

Chciałbym zamontować w nim centralkę alarmu.

I tutaj pytanie, jaką centralkę najlepiej kopić żeby zrobić to w miarę prosty sposób i zarazem na stałe?

Jakieś pomysły? Dodam ze linki którzy koledzy podali już wygasły;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich! Jestem tu nowy, zaledwie wczoraj nabyłem pięknego compacta z 97r. Podłączam się pod wątek gdyż mam ten sam problem, ale z dwoma niuansami. Mam tylko jeden kluczyk, centralny działa tylko z zamka (dowolnego). Na pilota nie reaguje, choć dioda na nim miga - wniosek, bateria żyje. Taki klucz:

 

http://www.otofotki.pl/img14/miniaturki/pn4471_DSC04533%202_th.JPG

 

Ale do rzeczy:

 

1. UWAGA TO MOŻE KOMUŚ POMÓC. Mój compact jest z Belgii więc instrukcja do niego jest po niderlandzku :) ale wrzuciłem fragment o programowaniu kluczyków w jakiegoś auto tłumacza i wyszło coś, o czym nikt nigdy nie wspomniał. Jeśli drzwi zostały otwarte z zamka, a nie z pilota (czyli np. macie tylko jeden kluczyk i to z niedziałającym pilotem.) to funkcja programowania kluczyków blokuje się na 15 minut! Od razu można programować piloty tylko jeśli drzwi zostały otwarte właśnie z pilota (ale w tym celu trzeba jeden działający mieć :/ )

 

2. To nic nie zmienia, u mnie i tak nie działa, nawet po 15 min :) Kluczyk zachowuje się jak trzeba, po wciśnięciu kombinacji klawiszy miga LED, ale zamek nie reaguje. To tak jakby nie udawało mi się wprowadzić samochodu w tryb synchronizacji. Przekręcam na 1, wracam, wyjmuję klucz, wciskam co trzeba, kluczyk miga a zamek nic. Zastanawia mnie jednak, że przy lampce w podsufitce mam taki czujniczek czarny, przyczepiony na rzep. Zapomniałem zrobić fotki niestety. Czy to jest fabryczne w compakcie? Czy może oznacza to... że ktoś wywalił fabryczną centralkę i założył jakiś alarm czy coś, do czego nie dostałem pilota? Czy ktoś życzliwy mógłby mi powiedzieć jak wygląda fabryczna centralka od zamków i gdzie jej szukać?

 

Przepraszam za przydługiego posta i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Mam pytanko czy ktoś ma zamontowany taki sterownik zamka centralnego: http://moto.allegro.pl/sterowanie-zamka-bmw-e30-e32-e34-e36-e39-kluczyk-i1380213384.html

 

Jak to sie u was sprawuje, jak z montażem, czy jest wmiare prosty montaż, i czy jest to dobrze wykonane, czy warto w to inwestować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie ten sterownik z tej firmy z Łodzi.

 

Montaż... hmm, wymaga przygotowania teoretycznego (lektura forum wystarczy), narzędzi (śrubokręt, miernik, lutownica, taśma izolacyjna, trochę przewodu) i cierpliwości. Ale nie trzeba być fachowcem. Szczegółowy opis dla różnych wersji E36 masz w innym wątku:

viewtopic.php?f=68&t=96014&start=120

ma co prawda 12 stron, ale możesz zacząć czytać gdzieś od 9.

 

Działanie: używam od 2 miesięcy i działa bez zarzutu. Zasięg pilota powiedziałbym ogromny (ze 300m chyba). Natomiast jakość wykonania... po pierwsze trudno dorobić kluczyk bo nie trzyma wymiaru, przynajmniej ten starszy typ, z przewężeniem. Kluczyk jest za cienki i 'lata' w stacyjce. Ja musiałem dorobić w specjalnym zakładzie na maszynie cyfrowej, żeby to w ogóle pasowało (a i tak chodzi gorzej od oryginalnego). Grot jest wkręcony do obudowy na taką malutką śrubkę, która rozkręca się w miarę używania i grot zaczyna latać w tym kluczyku. No jakość raczej marna. Na szczęście można do tego sterownika "wczytać" też pilot breloczek i używać swojego, oryginalnego klucza. I mimo, że na początku strasznie się przed tym wzbraniałem i uważałem breloczki za obciach, to na pewno kiedyś się na to przerzucę jak już ten dorobiony kluczyk się połamie (bo to nastąpi na pewno).

 

A założyć to na pewno warto, jest to bardzo wygodne. No i zamykanie szyb z pilota jest super - wygodne i gadżeciarskie.

Edytowane przez micz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, w sumie to zmartwiłeś mnie tą jakością grotów, ktoś tam też skarżył się na złą jakość, coraz bardziej myślę o założeniu sterownika z pilota. Widzę że niektórzy mieli ładne cyrki z montażem, ale myślę ze jakoś sobie bym poradził, w ostateczności znajomy elektryk zadziała.

 

Może ktoś może polecić sterownik centralnego zamka z pilota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że te sterowniki są spoko, tylko piloty-kluczyki są marne. Scyzoryki podobno też lepiej sobie odpuścić. Zobacz w ofercie tej firmy jakieś sterowniki z normalnymi pilotami, goście z tej firmy są sympatyczni i da się z nimi dogadać, nawet w razie problemów (ja dostałem niesprawną centralkę, więc wymienili mi na swój koszt i jeszcze dodatkowe piloty dostałem w prezencie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

ostatnio kupiłem BMW z '94. W komplecie dostałem kluczyki (jeden zwykły, drugi scyzoryk). Z 'scyzoryka' zostało wyciągnięte całe wnętrze i nie mogę cieszyć się centralnym zamkiem z pilota. Chciałbym zapytać czy kupując zestaw z tej aukcji

http://moto.allegro.pl/sterowanie-zamka-bmw-e30-e32-e34-e36-e39-diodalogo-i1435634157.html

i podłączając go jest szansa, że wszystko będzie działało? Jest jeszcze jeden problem. Kluczyki z mojego BMW są wyposażone w stary grot o grubości 3,4mm. Czy skopiuje je normalnie w punkcie dorabiania kluczy? Jeżeli potrzebna jest pomoc specjalisty to może wiecie gdzie mógłbym to zrobić na terenie Śląska/Zagłębia Dąbrowskiego? Ile to może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten scyzoryk nie jest oryginalny od auta, bo BMW nigdy nie robiło scyzoryków. Może poprzedni właściciel sobie dorobił kluczyk w takiej formie bo mu się podobała. A może w aucie siedzi dokładany sterownik od tego pilota, tylko nie wiadomo czemu w pilocie nie ma elektroniki. Co by nie było, centralka, którą pokazałeś, będzie spokojnie działać w twoim aucie. Rozumiem, że masz E36? W tym wątku znajdziesz wszystkie informacje niezbędne do podłączenia.

 

Co do docięcia grotów... no ja mam właśnie piloty tej firmy (ale w innym kształcie, takie podobne do nowszych kluczyków od E46) i takie same groty jak Ty i miałem problem z dorobieniem. Inne chłopaki z forum też. W końcu udało mi się dobrze dorobić na takiej maszynie komputerowej. Chyba musisz popytać w zakładach, czy dorabiają komputerowo. Nie wiem jak z jakością tych scyzoryków, ale podejrzewam że groty są te same. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.