Skocz do zawartości

rozkładane tylne oparcia


piotrek2,4td

Rekomendowane odpowiedzi

Heja :wink:

 

Aby złożyć oparcie musisz najpierw podnieść siedzisko. Pod siedziskiem na łączeniu oparcie/siedzisko powinia być dźwignia, która po zdjęciu siedziska odchyla się w górę i odblokowuje automatycznie oparcie (czerwone plastiki wyskakują z oparcia w górę). Najczęściej niestety te dźwignie są połamane. Jedyny sposób aby złożyć w takim wypadku oparcie to musisz ręcznie lub za pomocą młotka wykonać podobny ruch resztką dźwigni tak jakby zostało zdjęte siedzisko i wtedy blokada oparcia powinna puścić. Innego sposobu niestety nie ma.

Jest jeszcze inna sytuacja, jak masz zerwane linki w oparciu to niestety praktycznie oparcie jest nie do złożenia chyba, że rozprujesz tapicerkę :cry: Jak będziesz miał jeszcze problemy to pisz a postaram się pomóc.

 

Pozdrawiam Vikingb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu, a że ten prawie identyczny to się podepnę. Jak już w innym dziale pisałem, próbuję dostać się do głośników w tylnej półce. Rozumiem, że jedyna droga to zdjęcie oparcia tylnej kanapy. I tutaj pojawia się problem. :) Wyciągam najpierw siedzisko, a że jest ono luźne, to nie mam z tym problemów(ciągnę w górę, wychodzi z tych 2 'zawiasów' od strony przedniej i mam wyjęte). Natomiast nie mam zielonego pojęcia jak się zabrać za oparcie. Jestem pewien, że jest ono w całości (nie jest dzielone) i wygląda mniej więcej tak jak na tej aukcji:

http://moto.allegro.pl/item505045344_oparcie_kanapy_tylniej_z_zaglowkami_bmw_e34.html

Nie widzę też żadnych dźwigni ani chociażby pozostałości po nich, tak jak napisał kolega wyżej. Macając od dołu to oparcie, raczej niczego ciekawego do pociągnięcia/naciśnięcia nie wyczuwam. Już nie mówiąc o tych czerwonych(?) plastikach, które miałyby wyskoczyć w górę po odblokowaniu oparcia - nie widzę ich. :)

Mam nadzieję, że będziecie potrafili mi pomóc, bo naprawdę już mnie uszy bolą od tych starych głośników z tyłu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej niestety te dźwignie są połamane. Jedyny sposób aby złożyć w takim wypadku oparcie to musisz ręcznie lub za pomocą młotka wykonać podobny ruch resztką dźwigni tak jakby zostało zdjęte siedzisko i wtedy blokada oparcia powinna puścić. Innego sposobu niestety nie ma.

Do złożenia oparcia kiedy ułamana jest dźwignia znakomicie nadaje się klucz nastawny z kompletu narzedzi BMW. wystarczy chwycić za pozostałość ułamanej dźwigni i w ten sposób mamy zastąpine ramię dźwigni, o wiele łatwiej niż z pomocą młotka i klucz zawsze jest pod ręką(a raczej w bagażniku).

Co do głośników to od strony oparcia raczej się nie dostaniesz. Wydaje mi się, że trzeba podważyć maskownicę głośnika i już go masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników to od strony oparcia raczej się nie dostaniesz. Wydaje mi się, że trzeba podważyć maskownicę głośnika i już go masz.

 

Powiadasz? Nie wpadłem na to. :duh: Myślałem, że maskownica jest na stałe do półki przymocowana. Może ktoś jeszcze coś na ten temat powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników to od strony oparcia raczej się nie dostaniesz. Wydaje mi się, że trzeba podważyć maskownicę głośnika i już go masz.

 

Powiadasz? Nie wpadłem na to. :duh: Myślałem, że maskownica jest na stałe do półki przymocowana. Może ktoś jeszcze coś na ten temat powiedzieć?

 

Jeśli potrzebujesz wyjąć głośnik to lepiej jest wyjąć oparcie i ściągnąć półkę (dobry dostęp do śrub mocujących głośnik). Oparcie wyjmuje się po odkręceniu 4 plastikowych nakrętek (rozmiar 10 mm) u dołu oparcia a następnie całość do góry. Jeśli masz zagłówki, to musisz je najpierw zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparcie wyjmuje się po odkręceniu 4 plastikowych nakrętek (rozmiar 10 mm) u dołu oparcia a następnie całość do góry. Jeśli masz zagłówki, to musisz je najpierw zdemontować.

 

Możesz określić gdzie dokładniej znajdują się te nakrętki? Mniej więcej na wysokości zagłówków tylko od dołu, czy w innym miejscu? A 'całość do góry' w sensie podnieść, tak? :)

 

EDIT: Poszedłem i znalazłem, ale tylko 2. Są po lewej i po prawej stronie, prawie już przy drzwiach. Nie widziałem wcześniej bo są pod taką gumą ochronną. A gdzie pozostałe 2? :)

I rzeczywiście raczej niemożliwe jest odkręcenie głośników bez zdejmowania półki, bo śrubki od strony zewnętrznej są do połowy przykryte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwie są w okolicach środka kanapy (pod podłokietnikiem). Jeśli masz zagłówki, to przed szarpnięciem oparcia w górę musisz wyjąć zagłówki i plastiki osłaniające otwór. Zagłówki wyjmiesz szarpiąc je do góry, osłonki trzymają się na takich kołkach, które należy przekręcić o 90 st. np. monetą.

 

"Całość do góry" to znaczy podnieść oparcie ku górze około 4 - 5 cm a następnie do siebie.

 

Półka tylna jest wsunięta pod szybę i zablokowana 4 kołkami, które będzie widać po zdjęciu oparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Przyłączę się do tematu bo widzę że mam podobny problem tylko że ja tam żadnej dźwigni nie widze. gdzie ona się dokładnie znajduje? na łączeniu oparć po prawej czy po lewej stronie ? ma ktoś może foto jak to wygląda z gory dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu bo widzę że mam podobny problem tylko że ja tam żadnej dźwigni nie widze. gdzie ona się dokładnie znajduje? na łączeniu oparć po prawej czy po lewej stronie ? ma ktoś może foto jak to wygląda z gory dzięki.

 

Jeśli masz dzielone oparcie i po podniesieniu siedziska nie widzisz dźwigni, to oznacza, że dźwignie zostały ułamane. Dźwignie znajdują się po zewnętrznych stronach oparcia. Jeśli dźwignia jest ułamana, należy to, co zostało przekręcić w dół za pomocą np. żabki (takie szczypce stosowane w hydraulice - powinieneś mieć w zestawie kluczy w aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.